hei, täällä olisi 11.w tyttö Kangasalta. Olisin vailla shetlanninponi hoitsua.
toivoisin että se olisi kiltti ratsastettaessa sekä hoitaessa. itse ratsastan tällä hetkellä herttualan ratsastus koulussa. ponin värillä, nimellä, sukupuolella ja muulla sellaisella ei ole väliä! kävisin niin usein hoitamassa ponia kuin mahdollista. toivoisin että saisin ratsastaa myös ponilla esteitä, mennä maastoon ja muuta sellaista, mielellään valvonnassasi, jos olisit vähänkuin ratsastuksen opettaja, toivoisin myös että hoitoon kuuluisi:
1.talutus
2.juoksutus
3.harjaus
4.karsinan siivous
5.ruokinta
6.ja muuta sellaista
jos jotain jäii hampaan koloon, kysykää ihmeessä!
ja jos teillä olisi shetlanninponia minulle hoitsuksi, ilmoitelkaa
joko sähk: [email protected]
tai helpompi ja parempi tapa: kirjoittakaa vain kommenttina
p.s: ratsastan melkein aina shetlanninponeilla ratsastus tunneillani
ja jos teillä olisi hoitsu minulle mutta ette haluaisi että vaikkapa ratsastaisin sillä niin ilmoittakaa silti!
SHETTIS HOITSU
7
287
Vastaukset
- NoNoN
Hei! Täältä löytyisi pieni RISTEYTYSPONI. Tiedän, ettei se ole shettis, mutta päätin kuitenkin yrittää. Ilmoittele!
- polle-poni
no moi! mistäs tämä risteytysponi löytyy? huomasin ilmoituksesi vasta tänään =)
voitko kertoa jotain ponista, esim väri, säkä ja muuta sellaista vaikkei värillä ja sellaisella väliä ole =) onko poni tamma, ori vai ruuna? saisinko ratsastaa sillä ponilla? onko se kiltti? voisitko pitää minulle "palkaksi" tunteja?(oikeasti en pyydä palkkaa mutta, tahtoisin että pitäisit tunteja minulle) voisitko kertoa sähköpostis niin voitaisiin jutella vähän lisää! vastaa pian! =)
JA KIITOS TOSI PALJON OIKEESTI!!!
- polle-poni
Tai no unohda koska, taidan tietää kuka oot! oot se joka laitto mulle
rebellasta ja niistä! en taho sitä risteytys ponia sieltä koska.. no en vaan haluu
yks mun kaveri iida nimittäin ratsastaa siellä ja silleen eikä niihin poneihin ees saa koskee!- Robsuu
Ai miten niin näihin poneihin ei saisi koskea? Tottakai saa! Mistä sinä tuollaista olet saanut päähäsi/kuullut? Tuo viestisi hieman hämmentää minua...
- kiinnostunut??
Moi!Mää kyl voisin hoitaa tota teidän risteytysponia jos polle-poni ei haluu..??
Mitä hoitoon kuuluis?ja missä tallinne sijaitsee?? - polle-poni
ok, en haluu!
- Hoitoponia vailla!
Olen 10 v. tyttö Ylivieskasta. Etsin hoitoponia. Olen ratsastanut 5 vuotta ja minulla on ollut hoitoponi. Osaan laukata, ajaa ja hypätä esteitä. Olen ollut paljon hevosten kanssa ja teen mielellä tallihommia esim. karsinan siivoamista, lakaisua, harjojen putsaamista ja kaikkea mitä pyydetään. Shettis tai vähän sitä isompi poni olisi kiva. Minä olen 100% luotettava. Otathan yhteyttä, jos tarvitset ponillesi luotettavaa hoitajaa. Mielellään Ylivieskan seudulta, kuljen pyörällä pääsääntöisesti, harvoin kyydillä. [email protected] :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3962082Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121929Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2491404Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.811041Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402938Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39808- 56779
- 75750
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70724