Yhdysvalloissa kannabis-huumeen käyttö on sallittua lääkeaineena. Yksin Montanan osavaltiossa on lääkekannabiksen käyttöluvan saanut 28 000 henkilöä, joista 51 on alaikäisiä.
Yksi Montanan nuorimmista kannabisluvan haltijoista on 2,5-vuotias Cash Hyde.
Poika sairasti aivosyöpää, mutta parantui siitä. Pojan isän Michael Hyden mukaan huumeen käyttö auttoi Cashia voittamaan taistelun syöpää vastaan.
- Uskon, että Cashy on luonamme useista syistä, yksi niistä ovat rukoustemme voima, mutta myös lääkekannabis, jonka uskon auttaneen merkittävästi sairautta vastaan, isä kertoi KPAX Newsin haastattelussa.
Cashin vanhempien mukaan lääkäreiden määräämät lääkkeet saivat lapsen hallusinoimaan ja jopa pysäyttivät tämän sydämen.
Cashin isän mukaan pojan saama lääkekannibis auttoi lapsen kehoa korjaamaan elimiä, joita kemoterapia oli vahingoittanut. Lisäksi se auttoi lapsen ruokahaluun ja nukkumiseen. Lainaus IS 23.2.2011
Ihme yrtti toi kannabis kun paranee jopa aivosyöpä sekä monet muut saavat kannabiksesta hyötyä eri tautien hoidossa.
Pitää ihmisen olla typerä jos väittää että alkoholi on parempaa kuin kannabis!
Kannabis paransi aivosyövän 2,5v lapselta
16
72
Vastaukset
- It`s in a BONG
Tälläkin palstalla on niitä typeriä idiootteja jotka mussuttavat kannabista vastaa sitä samaa pas*aa vuodesta toiseen turvonnut läskimaha pystyssä.
Alkoholi tekee impotentiksi,tuhoaa aivoja pysyvästi,psykoosia,avioeroja,liikenne kuolemia,järjettömiä tappoja,hygienian ystävien häviämistä,diabetesta,mielenterveysongelmia,itsemurhia ja pahinta alkoholin liikakäytössä on että alkaa muodostumaan vastakkaisen sukupuolen hormooni tuotantoa eli käyttäjästä tulee homoseksuaali.
Tästä voidaankin vetää karkea johtopäätös että kannabiksen kovimmat vastustaja jäkättäjät ovat SUURIA HOMOSEKSUAALEJA! - he,he!
Bing, bong! Siellä näkyy joku kilahtaneen!
- viinan viemää
Niin ja viinasta tietenkin psykoosit päällä.
- Leijj
Väestö ei pysty katsomaan metsää puilta, vaan uskovat että luonto on laitonta.
- i love it
Näin on,varsinkin suuret lääkeyhtiöt eivät halua että kannabis lailistetaan koska kuka sitten enään söisi heidän vaarallisia kemikaali mömmöjä?
- OaxacaRed
i love it kirjoitti:
Näin on,varsinkin suuret lääkeyhtiöt eivät halua että kannabis lailistetaan koska kuka sitten enään söisi heidän vaarallisia kemikaali mömmöjä?
Niin parantunut potilashan on lääketeollisuuden painajainen.
Ei ne halua että olemme terveitä.
Mitä sairaampia, niin sitä parempi heille.
Missä on hallituksen vastuu kansanterveysestä?
Pelkkiä juoksupoikia ilman omaa tahtoa.
Sellainen sakki meitä hallitsee, ja väki uskoo siihen.
Mutta toisaalta, kun 72 äänestettiin Suomessa Kannabiksen laillisuudesta, niin silloin hallitus oli sitä mieltä että omaan käyttöön sallitaan.
Harmi vain, kun eduskunnan enemmistö oli toista mieltä.
Suomestahan sai vielä 60 luvulla Apteekista Kannabista ilman reseptiä.
Kukapa se nyt tunnustaisi että olisi median aivopesemä.
Mutta näinhän se vain on että media on luonut ennakkoluulot moneen muuhunkin asiaan, kuin vain Kannabiksen osalta.
Vastustajia tietty on, mutta uskoisin että heidän pelkoon perustuva kannanottonsa vain syventää heidän omaa kuoppaansa.
Helpompi varmaan on hyväksyä asiat niinkuin ne ovat ja ajatella itse sekä ottaa selvää, eikä anna muiden ottaa asioista selvää ja uskoa toisia. - it`s in a BONG
OaxacaRed kirjoitti:
Niin parantunut potilashan on lääketeollisuuden painajainen.
Ei ne halua että olemme terveitä.
Mitä sairaampia, niin sitä parempi heille.
Missä on hallituksen vastuu kansanterveysestä?
Pelkkiä juoksupoikia ilman omaa tahtoa.
Sellainen sakki meitä hallitsee, ja väki uskoo siihen.
Mutta toisaalta, kun 72 äänestettiin Suomessa Kannabiksen laillisuudesta, niin silloin hallitus oli sitä mieltä että omaan käyttöön sallitaan.
Harmi vain, kun eduskunnan enemmistö oli toista mieltä.
Suomestahan sai vielä 60 luvulla Apteekista Kannabista ilman reseptiä.
Kukapa se nyt tunnustaisi että olisi median aivopesemä.
Mutta näinhän se vain on että media on luonut ennakkoluulot moneen muuhunkin asiaan, kuin vain Kannabiksen osalta.
Vastustajia tietty on, mutta uskoisin että heidän pelkoon perustuva kannanottonsa vain syventää heidän omaa kuoppaansa.
Helpompi varmaan on hyväksyä asiat niinkuin ne ovat ja ajatella itse sekä ottaa selvää, eikä anna muiden ottaa asioista selvää ja uskoa toisia.Montako ihmishenkeä olisi voitukaan säästää jos kannabista ei oltaisi kielletty?
Puhutaan varmasti jo sadoista tuhansista. - Ei onnaa
Kyllä ne yrittää kovasti mutta huonolla menestyksellä.
- SEKAVA GANGSTERI
ei kannabista lailliseksi!menetän muuten yhden parhaista myynti artikkeleistani ja valtiokin saa verotuloja!pidetään se cannabis vaan huumeena heroiinin,kokaiinin ja amfetamiinin kanssa!on helpompi orjuuttaa ja pitää ihmisiä pelossa kun huumeet on kiellettyjä!hahahaaa!
Mä oon kukuis,oon SEKAVA GANGSTERI!- 29
Hyvä sillä mäkin olen sekaisin mut viinasta.
- käänteinenpsykologia
Niin se menee että kun esim.hollannissa saksassa missä kannabis on laillista niin ei ihmisiä enään kiinosta koko kannabis.
- saksasta mallia juu
Kun hollannissa,saksassa,tsekeissä on kannabis laillista niin täällä ihmetellään että mitäs tehdään?
Rahaa valuu kokoajan rikollisjärjestöjen tileille ja laatu on huonoa. - 18
Tänäänkin yli 500 miljoonaa kannabiksen iloista käyttäjää käyttää kannabista ja käkättää mahat kippurassa.
Mitäs alkoholistit tekee?
Ulostaa housuihinsa ja käyttäytyy agressiivisesti. - totuus narkista.!
Valitettavasti pentu sairastui myöhemmin skitsofreniaan ja hän tappoi vanhempansa.!
- gtdifgkfg
Jeesus pelasti, mutta hampparit ovat hamppu-uskovaisia ja siksi eivät ymmärrä muuta kuin omaa sanomaansa.
- Dr.Fil
...siispä pitäskö kaikki syöpälääkkeet saattaa vapaaseen myyntiin ja käytöön?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517199Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235536- 1152595
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162087Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361778Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111013- 59961
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45909Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32904