Kesälomalle tekemistä

yksinäinen susi

Monen viikon loma edessä eikä ideoita mitä tehdä. Seinät kaatuu päälle jos jään kotiin homehtumaan.. Ideoita kiitos! Jotain uutta.. :) Minne ois ihan ok mennä yksinkin kun ei noita kavereita liiemmin ole.. :/ Ja minne kannattais/ois helppo suunnata myös pääkaupunkiseudun ulkopuolelle autottomana..?

2

199

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pää pystyyn vaan

      Toki kotona voi olla ja relata, mut ulos... ulos kun menee ja vaikka ihan rantaan, ruokkimaan sorsia tai muita tipuja (oikeesti toki kiellettyä) saa ainaskin yhden päivän kitkuteltua. Retki suomenlinnaan ja eväät mukaan?? Jos tykkäät uimisesta sitä voi harrastaa hallissa, rannassa ja järvessä. Kuusijärvi on ihan kiva paikka hesan ulkopuolella. Elokuviakin vois kattoa ihan teatterissa. Museoitakin on moneen makuun.

    • yksinäinen susi

      kiitos vastauksestasi pää pystyyn :)! suomenlinna tuli itseasiassa itelläkin mieleen eilisen(?) metrolehden kannesta :D ehkäpä voisin jonnekkin museo retkellekkin oikeastaan lähteä... lisää hyviä ehdotuksia otetaan vastaan :)!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      99
      3161
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      49
      2571
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      53
      1399
    4. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      335
      1170
    5. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      43
      1131
    6. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      931
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      11
      911
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      740
    9. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      54
      710
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      695
    Aihe