lapuan päivä

miksei liputeta?
jo toinen liputuspäivä täs kuus kun ei ole lippua tangos!
8211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ei kukaan turhille kuolleille eino leiloille liputa

Äänestä
  • Jos vain eläville liputettaisiin, mitään virallisia liputuspäiviä ei olisi olemassa.

    Äänestä

Lapuan päivä taitaa olla kuihtunut pois sekin kun kaupungin sivuilla ei näy mitään ohjelmatietoja täksi päiväksi?

Äänestä
  • tiistain lapuansanomis oli ohjelma
    ps. liputus asiat KUNTOON!!!!!!!!

    Äänestä

  • Kaupunki on muka yksi Lapuan päivään liittyvien tapahtumien järjestäjä, mutta Lapuan kaupungin sivu EI TIEDÄ päivästä yhtään mitään.

    Äänestä

Hieman sekavia ajatuksia Lapuan tulevaisuudesta herättää se, että paikkakunta juhlii itseään uskonnolla, isänmaalla, sotamuisteloilla ja perinneleikeillä vielä armon vuonna 2011.

Äänestä
  • Unohdit traktorit. Millä itse ehdotat juhlittavan?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huoltoon nuhteet kirjoitti:

miksei liputeta?
jo toinen liputuspäivä täs kuus kun ei ole lippua tangos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu