Poliisin pitäisi pikemminkin varoittaa (pammpua tulee) ja pidättää/karkoittaa nuo ulkomaalaiset ammattirikolliset.
Raiskauksia väkivaltarikosyksikössä tutkivan rikoskomisario Ritva Elomaan mukaan tällaisilta tapahtumilta voitaisiin ehkä välttyä, jos kukaan ei kulkisi yksin kotiin vaan kaverit saattaisivat yöllä toisensa turvaan, vaikkapa taksiin.
- Poliisin tietoon ei ole tullut, että esimerkiksi naisparivaljakon kimppuun olisi käyty, hän muistuttaa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011071314054255_uu.shtml
Poliisi neuvoo rajoittamaan omaa vapauttasi --vapaaehtoisesti
13
94
Vastaukset
- perkeleenkyrvät
joo, suomalaiset kärsii kun tänne rahdataan loisia on se jo nähty. Pitäisikö meidän opetella uudet tavat tomia omassa maassa, jotta mamuilla olisi hyvä olla?
- voi tomppeli
Ei poliisi voi olla kuitenkaan saattamassa jokaista yksilöä turvallisesti kotiin tai ajamassa vierellä että kävely tapahtuu turvallisesti! Oman turvallisuuden tähden on aina hyvä mennä tuttujen kavereiden kanssa samaa matkaa kotiin.
Valvontakamera voi toimia kaupungeissa ja mm. julkisessa ja puistoissa liikenteessä turvallisuutena.- tussuf
ongelma olisi niin helppoa estää rajalla ennen sen maahanpääsyä. näinhän ennen vanhaan tehtiin ja naisetkin sai rauhassa liikkua ulkona.
- mika 111
Onko jollain tietoa Puu-Ilossa myytävästä valvontakamerajärjestelmästä:499e,4 kameraa,digitaalinen tallennuslaite,-mikä mahtaa olla liikkeentunnistimien max."kantama" ja alue asteina ,jonka laite kuvaa ja reagoi liikkeeseen.Onko laite muuten kelvollinen?Myyjä liikkeessä ei löytänyt näitä tietoja?Saako edes myydä ilman näitä tietoja,koska laitteessa ei ole täyttä palautusoikeutta?
- luulen näin
Kaikilla ei ole kavereita. Tai rahaa taksiin.
- Tosiasioita nämäkin
Kukapa ei mielellään kävelisi yhdessä, mutta aina siihen ei ole mahdollisuutta. Kaikki eivät myöskään ole niin rikkaita, että voisivat aina käyttää taksia. Kun nainen kävelee yöllä yksin, todennäköisin lopputulos on se, että nainen pääsee turvallisesti kotiin eikä mitään tapahdu.
- ratkaisu.
Raiskaukset vähenisivät kun naiset pysyisivät enimmäkseen kotona ja liikkuisivat ulkona vain luotettavien sukulaismiesten kanssa peittävästi pukeutuneina.
- lapinleuku.
rauhoittaa mamunkin ihan varmaan
- 334455
Kun poliisi ei hoida tehtäviään on ihmisten aseistauduttava että voivat puolustaa itseään. Loputkin poliisit voisi sitten laittaa pois.
- Tosi on
Niinhän siinä lopulta käy, kun virkavalta on hyysärien pelossa aivan avuton.
- yhteiskuntatiedettä
Mun mielestä kaikkien huorien pitäisi pysyä sisällä bordellissa. Siellä niillä on omat turvamiehet.
Piruako menevät kadulle hakemaan asiakkaita, pysyisivät vaan siellä bordellissaan. Kyllä jätkät sinne tulee kun niitä panettaa. - Onko siis niin
että suomessa on voimassa öinen ulkonaliikkumiskielto suomalaisille? Että mikäli suomalainen on liikkeellä hämärän aikaan, ja joutuu ryöstetyksi/raiskatuksi/tapetuksi, niin se on suomalaisen omaa syytä, ja poliisi pesee kätensä asiasta?
Onko siis niin että ulkomaalaiset rikolliset valvovat suomalaisia, joiden pitää elää aitauksissaan kuin lampaat. Pysyä hämärän aikaan sisällä, ja työskennellä ja maksaa veronsa, jotta elintaso-shoppailijoilla riittää discorahaa?
Mielestäni olisi parempi, jos suomesta tehtäisiin turvallisempi maa meille suomalaisille. Vaikka se sitten merkitsisikin sitä, että siitä tulisi samalla vaarallisempi maa ulkomaalaisille rikollisjoukkioille.- Tosi on
Ne " Yön Timot" joutavat pois maasta, kun eivät voi elää Suomessa kuten oikeiden ihmisten kuuluu. Maassa maan tavalla tai maasta pois.
On se kumma, jos Suomalaisten on omassa synnyin ja kotimaassaan linnoittauduttava kotiinsa ulkomailta tänne tunkevien rikollisten vuoksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27517546Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245645- 1212631
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172135Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361788Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111040- 59970
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45933Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32931