Mukavaa viihdettä

hauskaa piisaa

Tässä linkittämässäni keskusteluketjussa kalle ja tyäkkäri kinaavat teinikossien kanssa ja kalle ja tyäkkäri ottavat vielä kuonoonsa näiltä teinikosseilta.:)

http://keskustelu.suomi24.fi/node/9960715

6

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiedonanto

      Kalle eli nimim. antipunikki ei ehdi nyt vastailemaan yhtään mihinkään.
      kalle on vain nyt kuoriämpärissä pyöritettävänä.Eikä sille pyöritykselle ole loppua näkyvissä ihan lähiaikoina.

    • Näin on asia

      Aika yksinkertaisilta ja tyhmiltä vaikuyyavat nämä mainitsemasi henkilöt.

    • Palstaa silloin tällöin lukiessani olen huomannut juuri kallen ja työkkärin olevan ainoita jotka pystyvät jotain sanomaan. Muut vain heittelevät sanomatta mitään oikeasti tai lainaavat muilta tekstejä jotka on kirjoitettu jo aikoja sitten.

      Sivullisen silmin nuo mainitsemasi teinikossit ovat ne jotka ovat opin tarpeessa joskaan se ei näytä niihin purevan syystä tai toisesta. En ole havainnut ensin mainittujen saaneen kuonoonsa siltä osin kuin olen palstaa lukenut.

      Ehkä laitat esimerkkejä ja selostat miten siinä mielestäsi on siten käynyt muutoin sinunkin käy kuten teinikossien jotka eivät saa sanaa suustaan jos asiaa pitäisi puhua. Asiattomuuksia kyllä löytyy kuten sinunkin esityksesi!

      • voi voi..

        Näin se tyäkkäri yrittää hämätä ja kirjoittaa toisella nimimerkillä.
        Mutta ei nyt me normaalit ihmiset kerrota tyäkkärille että me tiedämme hyvinkin tarkkaan jopa hänen ansaitsemattoman työeläkkeensä kätteen jäävän euromäärän.


      • voi voi.. kirjoitti:

        Näin se tyäkkäri yrittää hämätä ja kirjoittaa toisella nimimerkillä.
        Mutta ei nyt me normaalit ihmiset kerrota tyäkkärille että me tiedämme hyvinkin tarkkaan jopa hänen ansaitsemattoman työeläkkeensä kätteen jäävän euromäärän.

        Saahan sitä aina kuvitella. Anderssenkin tienasi sillä omaisuuksia satuja kirjoittaessaan.


      • niinpä..
        Työeläkeläinen kirjoitti:

        Saahan sitä aina kuvitella. Anderssenkin tienasi sillä omaisuuksia satuja kirjoittaessaan.

        Mutta et kai sinä tyäkkäri nyt kuvittele olevasi mikään Anderssen.

        Vaikka pelkkiä satuja tyäkkäri aina vain pelkästään kirjoitteletkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      150
      1469
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      911
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      723
    4. 51
      625
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      573
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      504
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      155
      471
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      37
      453
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      409
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      402
    Aihe