Nyt on loistava kohde kuitata tappiot kerralla. Tupolla on muistaakseni vain 1 voitto ja 2 tasapeliä tältä kaudelta (tai toisinpäin) ja yli 10 tappiota, kun taas BK:lla ei ole tappioita vielä ollenkaan (lienee ainoa suomalainen futisjoukkue SJK:n lisäksi tällä hetkellä). Vieraspeli ei tällä tasoerolla merkitse yhtään mitään, numerot tulevat olemaan rumat vierasjoukkueen hyväksi. 1.55 kerroin (ehkä jossain korkeampikin) kelpaa loistavasti pelattavaksi suurella rahalla!
TuTo - BK-46 10000e panos
22578283468236826826
19295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kuuleppas nyt, Taavetti! Saatko Veikkaukselta provision jokaisesta pelurista, jonka houkuttelet tuhlaamaan rahansa pienen kertoimen perässä?
Siinähän oli jälleen uusi tapa kirjoittaa Hitck...Hicht...wittu, eihän Kyösti osaa sitä itsekään sitä kirjoittaa! Heh, pilkka osuikin Kyöstin omaan nilkkaan.
Kyöstillähän oli aikoinaan sellainen pinttynyt fantasia, että hän perustaa isona ja rikkaana joko pubin tai sitten majatalon ja poraa Norman Batesin tavoin tirkistelyreikiä, joista näkee naisten vessaan tai kylpyhuoneeseen. Kjäh kjäh, siellä seinän takana sitten olisi yksinäisen miehen seksisessiot Tummelin kanssa.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Sitten toisenlaista vetoasiaa. Laitetaan nyt tuollainen älyvapaa tupla sisähän parilla eurolla, että on jotain jänskättävää illemmalla. Perusteluja ei ole, paitsi, että Veikan kertoimet ovat tosi hyvät. Frankfurt on arvioitu ihan kärkipään tiimiksi ennakkoarvailuissa, mutta jostain syystä Fürthin kertoimet tuloo alespäen, joten sen enämpiä miettimäti mennään virran mukana ennen kuin Veikka laskee ykkösen kerrointa. Go with the flow, mään!
77 Greuther Fürth - E.Frankfurt 1 _ _ 2,65 - -
81 Bray W - Derry C 1 _ _ 5,55 - -
Kokonaiskerroin: 14,70
Voithan toki etsiä kymppikertoimia ja tuhlata rahasi niihin... Ne eivät 99.6% todennäköisyydellä tule elinikänäsi osumaan joten turha haaveilla rahasta jos et osaa pelata. Mieti miten monta vuotta saat ilmaiseksi asua tuolla 5500 eurolla jotka tuosta saat ylimääräistä...
Kerropas, poju, mihin paikkaan sait tuollaisen panoksen sisään?
Pistetään tänne nyt maininta, kun on niin hyvä tarjous!
Uuden suomenkielisen vedonlyöntisivuston avajaistarjoukset.
10 ilmaispyöräytystä Jack Hammeriin, pelkällä rekisteröinnillä, eikä kierrätysvaatimuksia. Itse nappasin 186€ ja siirto onnistui vedonlyöntipuolelle heti.
Vedonlyöntibonus myös hyvä 100% --> 100€ asti, kierrätys 4 kertaa min kertoimella 2.0 Ei siis sekään paha.
Hyödyntäkää nyt ihmeessä ainakin nuo ilmaispyöräytykset, ennen kun loppuu! :)
Pelkkä rekisteröityminen riittää (bonuskoodi Voittaja69) --->
Niin minne? Jos ComeOn, niin nähty ja pantu jo.
Näin sitä rahaa tehdään... Tappiot kuitattu ja eikun kohti uusia tappioita!!! ;)
Panos 1 e ja voittoa 50 centtiä? Alkaako kohta tulla voittotositetta, kunhan ehdit ne väärentää?
Jotta realiteetit eivät unohtuisi..olit hyvin onnekas tänään. Mitkä oli fiilikset TuTo:n tasoitusmaalin tultua.
Seuraava vastaava veto voikin sitten mennä väärin ja oletkin yhtäkkiä 5000 euroa tappiolla. Näinhän se menee.
Vain ylikertoimia pelaamalla voi tehdä voittoa..
Vastuullisen uhkapelaamisen toimintaperiaate
Me Redbetillä uskomme että vedonlyönti, pokeri ja kasinopelejä tulisi pelata huvin ja hauskuuden vuoksi. Ymmärrämme kuitenkin että pelaaminen voi olla addiktoivaa, ja että aina on mahdollisuus siihen että pelaa liikaa.
Kun pelaaja menettää kasuaalipelaajan kokeman ilon jonka hän vedonlyönnistä saa, on ongelma syntynyt. Hän saattaa alkaa pitää vedonlyöntiä tapana ansaita rahaa ja pahimmassa tapauksessa pelaa lisää rahaa yrittääkseen voittaa häviämänsä rahat takaisin. Useimmiten hän uskoo omaavansa onnea tai erikoisia kykyjä joilla saa onnensa kääntymään. Jos pelaat jostain muusta syystä kuin adrenaliinia saadaksesi, tai huomaat tavoittelevasi hävittyjä varoja takaisin, on seurauksena ilkeä noidankehä kasvavien tappioiden ja kasvavan lisävedonlyönnin muodossa.
Vastuullisen pelaamisen ohjeita
Monille pelaajille vedonlyönti on jännittävää ja viihdyttävää. He tekevät harkittuja päätöksiä ajan ja rahankäyttönsä suhteen, siitä missä ja miten pitävät hauskaa.
Näin voit hallita pelaamistasi:
Aseta raja häviöille, ja pidä siitä kiinni
Alhaisilla panoksilla pelaaminen on vähäriskistä pelaamista, koska kontrollin menetys on epätodennäköistä. Vähäriskisen pelaamisen perustana on tajuta että kyseessä on vain peli.
Älä koskaan lainaa rahaa pelataksesi
Aseta aikaraja
Pidä useita taukoja
Tasapainota uhkapelaamista muiden aktiviteettien kanssa
Älä pelaa stressaantuneena, masentuneena, alkoholin vaikutuksen alaisena tai millään tapaa häiriintyneenä
Pelaa vain erikseen uhkapelaamiseen säästämilläsi varoilla, älä koskaan jokapäiväiseen elämään tarkoitetuilla varilla
Huomaat omaavasi ongelman, jos:
Jätät perheesi pitkäksi aikaa päästäksesi pelaamaan
Riitelet usein partnerisi kanssa liiallisen ajan ja rahan käytöstä, ja huoaat ettet voi hallita itseäsi.
Pelaat rahat jotka ovat tarkoitettu vuokranmaksuun/asuntolainaan, opiskeluun, terveydenhoitoon, ruokaostoksiin, vaatteisiin tai lämpöön.
Tunnet että sinun pitää pelata pystyäksesi viettämään aikaa ihmisten kanssa joita ymmärrät?
Olet perheesi kanssa, töissä tai sosiaalisissa tapahtumissa, ja huomaat ajattelevasti euaavaa panostustasi
Pidät uhkapelaamista tapana ansaita rahaa.
Mikäli vastasit yhteenkään kysymykseen "KYLLÄ", suosittelemme että hankit apua ennen kuin ongelma pahenee. Monet organisaatiot voivat auttaa hallitsemaan ongelmaasi, esimerkiksi:
Kuinka toimia:
Mikäli tunnet etät sinulla on peliongelma, sinun kannattaa ottaa pelitunnuksesi väliaikaisesti pois käytöstä. Lisätietoja saat yhteystietosivuiltamme.
Should you not wish to suspend your account but just better control your gambling times and spending you may choose to place limits on your deposits, bet amounts and even session times. You can set your own limits and determine how much you can play.
Oman hyvinvointisi tähden, et pysty poistamaan rajoituksia kunnes seitsemän päivää niiden asettamisesta on kulunut. Rajoitusten jatkaminen tapahtuu välittömästi.
Tukipuhelinnumero pelihimosta kärsiville (Gamcare UK:n hoitama)
Tukipuhelinnumero (kansainvälinen numero): 44 845 6000 133
Tukipuhelinnumero (Englannista) 0845 6000 133
Kotisivut: www.gamcare.org.uk
Mutta paljon mukavampi on nasautella samalla summalla ylikertoimista mutta todennäköistä yllättäjää jollain 5 kertoimella. 40 k puhdasta voittoa hei!
Taidan nyt sulkea pelitilini kun häviämäni 3000e on voitettu melkein tuplana pois...
Miehen puhetta et sillei hei!
Olen muuten oikeesti ihan vitun sairaan uhkarohkee, hankkiudu hoitoon! Ei siinä mitään että nyt onnistu... Seuraavalla kerralla saatat hävitä kaiken! Vai luuletko että pystyt tuollasen panoksen jälkeen enää pelaamaan esim. 10e panoksilla?
Kyllä luulen! Laitan rahani vain sellaisille kohteille, jotka osuvat, siinä menestykseni salaisuus!
Kuka vastasi aloittajan (MINUN) puolesta???
Pelaa niin kuin Kyösti,kolikoilla tai Teppo,tyhjillä pulloilla saaduilla varoilla!!!
Kuulkaas nyt, pikku riiviöt! Onko siinä jotain hävettävää, että pelaa kolikoilla, jos pelaa vain huvikseen? Kyösti ei elä vedonlyönnillä, kuten ilmeisesti te kaikki muut, vaan pitkäveto on hänelle pelkkä harrastus. Hän pelaa välillä muutaman kympin panoksilla, mutta jos hän pelaa pitkiä rekkoja, niin eihän niihin kannata tuhlata kuin pari kolikkoa. Onko se miehen mitta, että pelaa isolla panoksella? Suomi on täynnä näitä nuoria uhoavia uroksia, jotka ovat menettäneet luottotietonsa ja joutuneet ulosottoon, koska ovat eläneet yli varojensa, eli pitää olla iso auto, iso koira, iso pitkävetopanos ja muutenkin maailmanmiehen elkeet, vaikka tulot eivät ole isot.
Doddih, se siitä saarnaamisesta, kjäh kjäh. Tuossa alla vielä Kyöstin virallinen parin euron lauantairekka. Djurgårdenin kerroin on tietenkin mielettömän huono, mutta koska kyseessä on Kyösti, hän ottaa senkin riviinsä.
34 Ruotsi N - Ranska N _ _ 2 - - 2,40
36 Djurgården - Mjällby 1 _ _ 1,55 - -
39 Stjarnan - Breidablik 1 _ _ 2,15 - -
46 Kolumbia - Peru 1 _ _ 1,65 - -
Kokonaiskerroin: 13,19
ainut ongelma tossa TuTo - BK-46 pelissä oli että BK:lta puuttu yksi tärkeä keskikenttä pelaaja, yksi tärkeä topppari. Ja muutenkin BK:n peli on huonontunut huomattavasti viime peleissä. Kannattaa kyllä ottaa selvää asioista ennen ku alkaa tollasilla rahoilla leikkii. Toisaalta TuTo:lla oli vaan se yksi maalipaikka mistä se maali tuli. no... ajettiinhan TuTo:n pelaajakin suoralla punasella ulos. Ja onhan TuTo ottanu tasureita juuri sarjan kärkijoukkueita vastaan. Ja BK on pelannut myös paremmin kärkijoukkueita vastaan ku alapään jengejä.
Mikä ihmeen urputus tässä jatkuu loputtomiin ? kaveri veikkaa että 46 vie ja sitten 46 vie ja mitään todellista summaa tuskin on koskaan sisään lyötykkää tän kohteen puolesta...ootte tyhmiä, vituttaa ku kaikki on tyhmiä...