Politiikka Suomessa

kaasukaskammio

Olen pitkään ja hartaasti harkinnut uuden keskustelun kirjoittamista tänne jonka tarkoituksena olisi tarkastella Suomen politiikkaa esim. nykyisiä puolueita ja mahdollisia uusia puolueita.

Olen vakavasti sitä mieltä että nykyinen hyvinvointivaltio lähestymistapa ei toimi lainkaan, raha ei ilmesty tyhjästä ja verot vain nousevat jotta voitaisiin tukea "vähäosaisia".

Tosiasia on kuitenkin se että maailmassa vallitsee yhä luonnon laki ja jos ihminen ei ole tarpeeksi vahva selviämään ei hän ansaitse elää.

Maailman populaatio on tällä hetkellä yli kuusi miljardia ihmistä ja unelmapopulaatio tälle pallolle olisi 500 miljoonaa.

Asioiden on muututtava jos emme halua upota EU:n mukana tulevassa talouskriisissä tai että enemmistö Suomen kansasta tulee olemaan maahanmuttajia tai maahanmuuttajien lapsia jolloin effektiivisesti Suomalainen geeniperimä kuolee.

Ehkä olisi siis aika harkita eri puolueen äänestämistä seuraavissa eduskuntavaaleissa, aloittakaamme Persuilla ja kun he muodostavat hallituksen voimmekin puskea mahtavaan maahamme Kansallissosialismin aatteen.

Esimerkkinä Fasismin ja Kansallissosialismin toimivuudesta mm. Kolmas valtakunta ja Italia ennen sotia.

0

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

        Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
        Maailman menoa
        277
        17688
      2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

        Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
        Kotimaiset julkkisjuorut
        24
        5676
      3. Ilkka kanerva

        Ilkka Kanerva kuollut 74v
        Turku
        123
        2642
      4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

        Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
        Kotimaiset julkkisjuorut
        17
        2162
      5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

        Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
        Maailman menoa
        336
        1795
      6. Pikkaraiskan puhelut

        Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        111
        1047
      7. Ilkka Kanerva on kuollut

        74-vuotiaana.
        Maailman menoa
        59
        973
      8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

        Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
        Maailman menoa
        32
        941
      9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

        Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        45
        941
      Aihe