aihe:
"Emme tule millään toimeen ilman sossiaalidemokraattien ja SAK:n johtamaa hyvinvointivaltiota (vaikka enemmistö elää tylsistyneenä ja vittuuntuneena)"
On se Suomen akateeminen taso mahtava.
"Emme tule millään toimeen ilman sossiaalidemokraattien ja SAK:n johtamaa hyvinvointivaltiota (vaikka enemmistö elää tylsistyneenä ja vittuuntuneena)"
On se Suomen akateeminen taso mahtava.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onko sossut niin suosittuja, että kepulipalstakin täyttyy sossujen kehumisella? Eikö Kepun onneton politiikka anna aihetta enää mihinkään?
Täällä vain ällistellään Demareiden härskiyttä. Mitä ylempänä tasavallan hierarkiassa ovat, sitä härskimmin käyttävät "tutkimuksen" "faktaa" politikoinnin välineenä.
Ararjärvi on siinä asemassa että pitäisi olla hyvin "puolueneutraali" varsinkin kun tekee tällaista "tieteellistä" "tutkimusta".
Jos olisin Demari, häpeäisin.
minuakin hävettäisi, jos sinä olisit demari.
Demari on yhteiskunnan syöpä ja kirous.
Aral-järvi on kuihtumassa kovaa vauhtia, johtuen sosialistisesta ja totalitäärisestä suhtautumisesta luontoon. Samanlaista yksisilmäistä katsantokantaa edustavat entiset kommunistit, joista on kehkeytynyt vihreitä.
Täysin suppea ja yksiulotteinen luontokäsitys voi aiheuttaa samanlaisia luonnontuhoja kuin sosialistinen totalitarismi. Tällaiset yhteiskunnalliset "tutkielmat" ja "väitöskirjat", jotka päätyvät viitekehyksessään normatiivisiin päätelmiin, ovat täyttä skeidaa.
Suomessa on kieltämättä tehtailtu tohtoreita sellaisilla opinalueilla, mitkä eivät kohota kansakunnan sivistystasoa.
t:jarmo
Kaikki tutkimus kohottaa sivistystasoa..
Mutta se vitsi tuleekin sitten siinä, onko kaikesta
sivistyksestä hyötyä yhteiskunnalle ?
Nolla-tutkimus, jolla todistetaan jonkin yhteiskuntaa vaivaavan syöpäkasvin välttämättömyys, on yhteiskunnalle yhtä tarpeellinen kuin ulostusaukko nenän alle..
Entisen kommunismihallinnon luomukset, kuten painovoimakentän heikentäjä tai kumoaja, ovat kommunistisen ajan nollatutkimusta..
Samoin Aralin kuivuminen on osoitus siitä, miten käy, kun ensin syödään omat ja varastetut eväät, ja sitten jokainen saa pärjätä omillaan..
Mutta toisaalta, jos juoksee tarpeeksi lujaa kohti betoniseinää, ihminen jatkaa betoniseinän lävitse..
Tosin valonnopeuden saavuttaminen voi tuottaa vaikeuksia, mutta ainahan kannattaa yrittää..
Sittenpähän tietää, jos ei ole aikaa miettiä asioita etukäteen..