SINUNKIN VEROISTA MAKSETAAN TÄMÄ!

jo on kumma!!!

Eräskin Ruotsin kansalainen käräjöi milloin mitäkin oikeudessa meidän kaikkien verorahoilla. Tällä hetkellä saldoa tuhannesta kahteen tuhanteen euroa, ainakin. Muutakin saattaa olla ja varmasti on tulossa, koska käsittelyt siirtyvät hänen karatessa Ruotsiin , vaikka hänet on haastettu. Tyyppi on ilmoittanut oikeudelle olevansa Ruotsin kansalainen, eikä hänellä ole velvollisuutta olla läsnä haasteesta huolimatta.
Tällaisten tapausten käsittely aiheuttaa turhia kustannuksia suomalaisille veronmaksajille venyessään määräämättömän ajan oikeuden kokoontuessa siitä huolimatta, koska haastajat ja tuomioistuin, sekä asianajajat ovat paikalla. Tulee väkisin mieleen, miksei tällaisia pakoilijoita vangita ja vaikka laiteta istumaan vankeusrangaistusta hukattujen kulujen edestä. Onko oikeudenmukaista maksattaa suomalaisilla veronmaksajilla kaikki kulut, kun vastaaja on tarkoituksella paennut maasta välttääkseen oikeuskäsittelyn ja rangaistuksen? Näin tulee rangaistua syyttömiä suomalaisia veronmaksajia ja syyllinen voi vihellellä missä huvittaa.
Lisäksi voi vaihtaa suomalaisten veronmaksajien laskuun edustajaa oikeudessa saamatta siitä itse minkäänlaista laskua.

3

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomalaisessa "demokratiassa maksetaan vuosittain MILJOONIA euroja tuomareille jotka PUOLUSTAVAT TAPPAJIA ja muita raakoja agressiivisia Barbaareja oikeudessa.. Suomalainen "oikeusvaltio" on peräaukosta ja Syvältä!!
      Uskon edelleen etä VAIN PERUS-SUOMALAISET voivat saada aikaan muutoksen tähän SAIRAASEEN "oikeusvaltioon"

    • Päkä den XIW Gystaf

      Me emme kestä tätä enää!


      Täällä PÄivi Lipponen swedupelle klaani!



      Rasistit maksakoot tästä!

    • voimme ihmetellä

      Ilmeisesti suomalaisilla oikeusoppineilla ja lain säätäjillä ei ole älyä keksiä tehokkaampaa ratkaisua nuihinkaan ongelmatapauksiin. Heillä on hyvin pehmeä linja rikollisia kohtaan.

      Ihan kuin rahaa olisi liikaakin hukattavaksi, kun miettii suomen oikeusjärjestelmää, rikollisten asioiden käsittelyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      75
      4331
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      110
      4069
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      161
      2681
    4. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2527
    5. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2387
    6. 135
      2142
    7. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      42
      2087
    8. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      50
      1983
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      63
      1740
    10. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1730
    Aihe