nythän on naistenviikko.....eikä vettä ropise...eikä tule kuin saavista kaataen ainakaan...... Helle hellii meitä naisia...ainakin nimpparisankareita juhlitaan mansikkakakuin.....
Onko poikkeus tapaus....
annikoo..
2172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Mie juhlin miun elämäin naista mansikkakakuin. Eikä se oo riikka tai reeturiikka.
Elämän naista voi juhlia vaikka joka päivä.........mutta aina sanotaan että naistenviikolla sataa......kirkkaalta näyttää...maistelin chilicheddar makkaraa....mielenkiinnosta
Pesin kylppärin joutessani. Nuorison hiusväreillä pintyttämät kaakelit, oma ja hänen kaverit jotka ei saa värjätä kotonaan plus shampoo saippua yms mönjää.
Testasin samalla höyrypesurin. Lopulta taisin olla itse märempi kuin kaakelit. Oli pakko käydä suihkussa urakan jälkeen. Kyl nyt kiiltää, minä ja kylppäri:)
Mutta kaikille naisille mitä onnekkainta viikkoa, mieluummin ilman sateita ja ropinoita.
Ai ...joutessas.... Mainoksessa tuo höyrypesuri vaikuttaa uskottavalta....lähes korvaamattomalta ... Juuri mietin jokupäivä sitten...et pitäis pestä kylppäri kunnolla.......Muistan nuo teinien värikokeilut....meilläkin pareittain niitä tehtiin....joskus vaalennettiin ...joskus mustattiinkin...pyyheliinoja meni "piloille"
Niin se menee. Hiusvärit eivät ole esteettisiä, eikä likaiset kaakelit. Tuo pesuri mitä käytin on ammattikäyttöön. Tehokkaampi kuin "normit" kotipesurit. Mutta oli joitakin pinttymiä, että jouduin käyttämään hankaus sientä apuna. En tiedä kuinka kuumaa höyryn pitää olla, että tepsii. Tuossa se on jotain 150 astetta ja kohdensin pienelle alalle. Kangaskalusteissahan tuo vehje on ehdoton. Muun muassa.
Niin tein joutessani työpäivän päälle kun piti testata:)
Minäkin kastuin, vaikken kaakeleita pessytkään.;-P
sulla sitä virtaa riittää.....vielä työpäivän jälkeen...
Jotenkin niin lässähtänyt olo.....pitää kai mennä kohta untenmaille ...haavemaahan.
Mun nimi voisi olla Aatami Amppeeri Virtanen:) Aika ajoin. Mitenhän sitten käy kun pitäisi laiskotella. Tjaa-a.
Voisin opastaa ...laiskottelun alkeet...ajattele että tämä on mun elämää...voin vähän ottaa rennommin...on sitä tehtykin...sitä työtä..
Kyl töitä on tehty. ohonkin stopattava tietenkin.
Johonkin kohden stopattava ja rauhoituttava.
Sataa kuin akkoja taivaasta, ellei puukkoja.
Ainakin ajatuksissa sataa ja rankasti.:)
...NO ..sitten pitää vaan laskea kymmeneen......ja miettiä jotain sinistä laguunia.
se menee ohi nopeampaan....
Mikä mikä mättää vaik et mättäillä kävisikään joka päivä. Sankon kanssa. Kaatuiko vattu kori:)
Ei mene, tämä ei mene ajatuksilla ohi...eikä unohtamalla....silkkaa paperirahaa se vaatii, mutta ehkä liikaa.:/
Pahempaa ikävä kyllä...kun oliskin noin pieni juttu...mutta ei ole, vaikka kuinka uneksisin...ja toivoisin, että näin unta tänään...no täytyy ottaa tapiolaan yhteys, pelkään pahoin, että menee hela hoito omaan piikkiin ja marjoille tuli vitun iso kilohinta.:/
Jos kuitenkin rahalla selviää.....
Mutta kyllä ne aina kirpaisee......ja lujasti
Tärkeintä että olit suolla h-hetkellä.
....pliis...pliis....ei 30C helteitä
Ylihän se menee ...loppuviikosta.....läähätetään ja läkähdytään.....ja kirkkoon pitäisi vielä mennä.....