Uusinta alkaa 2.11.

philbellamy

Kaksi viimeistä tuotantokautta uusitaan Sydämen asialla-sarjasta TV1:llä. Jaksot tulevat ma-pe ja uusinta seuraavana arkiaamuna. Aika on tuttu 17:10 ja aamulla 9:30.

17

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hieno uutinen

      Toisaalta on mukava katsoa 2 viimeistä tuotantokautta uudestaan, mutta toisaalta sarjan taso heikkini loppua kohden. Aion katsoa/tallentaa.

    • TykkäänTykkään

      Otsikosta päätellen ehdin jo iloita sitä, että koko sarja alkaisi alusta jälleen. Olen kylläkin nähnyt kaikki jaksot niin moneen kertaan kuin ne on näytettykin meillä ja aina tykännyt mahdottomasti :)

    • likelike

      Aion katsoa uudestaan nämä viimeiset kaudet, vaikka tapahtumat ovat vielä hyvin muistissa.

    • ????

      Se on hyvä, että sarja tulee juuri sillä jaksotuksella, millä se on suunniteltukin esitettäväksi, siis joka päivä. Niinhän sarjassakin mennään päivä kerrallaan.

      • takkari

        "sarja tulee juuri sillä jaksotuksella, millä se on suunniteltukin esitettäväksi, siis joka päivä"
        Mitäs tuolla tarkoitat?


    • ????

      Sarjaa pitäisi esittää joka arkipäivä, niinhän siinä eletäänkin, eli aamusta aloitetaan. Ventres keittääaamu teetä ja Gina lakaisee pihaa, ja illalla päädytään pubin valomerkkiin. Näin sitä ei tosin esitetty kuin Ruotsissa, jossa aina sen ensi-illat olivatkin

    • herttileilitär

      Millä ihmeen perusteella sarja on suunniteltu esitettäväksi joka päivä? Englannissa Sydämen asialla esitettiin kerran viikossa.

      • takkari

        Kaipa siihen on syynsä! Millä perusteilla sarjaa pitäisi lähettää samoin kuin Englannissa? Eiköhän ole muitakin ulkomaisia sarjoja, joita Suomessa esitetään eri syklillä ku alkuperämaassa.


    • alkaakin 3.11?
      • Nuffield

        Oli kiva nähdä taas Gina, on niin kaunis nainen. Peggyäkin on mukava nähdä.


    • ssvani

      Mukava sarja.
      Scripps huoltoasema ja koko kylä löytyy googlemapsilla, hienot on maisemat.
      http://maps.google.fi/maps?q=Aidensfield Stores, The Green, Whitby, United Kingdom&hl=fi&ll=54.400243,-0.715926&spn=0.009431,0.025814&sll=62.593341,27.575684&sspn=15.3881,52.866211&vpsrc=6&hq=Aidensfield Stores, The Green, Whitby, United Kingdom&t=m&z=16&layer=c&cbll=54.400243,-0.715926&panoid=5yIaVsX0-BtfQXCYW-RvrA&cbp=12,0,,0,0

      http://maps.google.fi/maps?q=Aidensfield Stores, The Green, Whitby, United Kingdom&hl=fi&ll=54.40001,-0.72042&spn=0.004272,0.025814&sll=62.593341,27.575684&sspn=15.3881,52.866211&vpsrc=6&hq=Aidensfield Stores, The Green, Whitby, United Kingdom&t=m&z=16&layer=c&cbll=54.399963,-0.720476&panoid=LCJIXyG7zoMj0Cpy-VusHw&cbp=12,335.61,,0,0.3

      • takkari

        Loistava juttu!


    • Nuffield
    • ????????????????????

      Kuoliko tuo näyttelijä?
      Olen yksi kielinen enkä saa selvää asiasta?

      • yksikielimullakin

        Kenestä näyttelijästä kyselet?


      • ????????????????????
        yksikielimullakin kirjoitti:

        Kenestä näyttelijästä kyselet?

        se joka esitti Ginan miestä se poliisi?

        Netissä roolikuvina surumusiikilla vaikka kuinka paljon... siksi aloin ihmettelemään..


    • markjordonphil

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      131
      7202
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2609
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      264
      1250
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1029
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      161
      947
    6. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      910
    7. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      71
      907
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      774
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      13
      743
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      721
    Aihe