Tälläisen keskustelun löysin murha.infon sivuilta. Mahtaako olla vaan huhu, mutta pitäkäähän silmänne auki.
"Nimimerkki: poliisi ei usko
karoliina kesti on nähty salossa kiskon salella ja myyjät ovat tunnistaneet hänet. Myös paikallinen maanviljelijä ja hänen tyttärensä ovat tunnistaneet ja antaneet kyydin nesteen huoltikselle ja kalliolan klinikoille. Jälkeenpäin on nähty valoa kalliolan klinikoiden ikkunassa vaikka paikka ollut kesän suljettu. Viljelijä on soittanut poliisille ja moni muukin on asiasta ilmoittanut, mutta poliisit uskovat hänen olevan yhä tampereen suunnalla. "
http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=7&t=11217&start=6975
Karoliina Kesti Salossa
19
4421
Vastaukset 19
- voi luoja mitäsakkia
No se on sitten kumma että kuka on kyydissäänkin Katariina kuljettanut niin ei ole pieneen mieleenkään tullut pitää tyttöä aloillaan niin kauan jotta poliisit olisivat paikalle tulleet. Nää on just näitä musta tuntuu tapauksia eikä se oikeesti ole Karoliina. En voi käsittää että mitenkä joku ilmoittelee että näin sen siellä ja tuolla mutta kukaan ei oikeesti ota tyttöä kiinni vaikka perkele väkisin. Tämä maksaa yhteiskunnalle sen verran paljon tämä katoaminen että sehän olis jo kansalaisvelvollisuus jos oikeesti on nähnyt tytön.. Miksei kukaan menny sinne Klinikalle katsomaan?? siksi kun ei siellä oikeesti ole mitään Karoliinaa..
- hauh
Juuh.. ja miksi ei kysytty "oletko Karoliina?"tms.
Ei tuu mittään.
Selän takana sitten supistaan ja vakoillaan, tyypillistä. Ja tässä sitten lopputulos, tyhjän saa pyytämättäkin..
- Iteh Aanial
Tällaista se sitten on kun lapset pohtivat aikuisten asioita.
- infomurhadekkari
LOL LOL...
Nämä murhainfolaiset ovat sellaisia mielikuvitusrikkaita kaikentietäjiä, ei niistä tarvitse välittää.
Luen juuri murhainfossa tuota Karoliina-ketjua ja täytyypä sanoa että kovasti yrittävät lahjattomat päteä. =) =) =) =) =) - CCC yms...
Kyseessä oleva bemu kuulostaa aika tuunatulta. Suosittelisin tseikkaileen kaikki irc-galleriat ja vastaavat saitit jossa voi autollaan ylpeillä. Varmasti joku jossain vaiheessa on kuvan siitä nettiin pistänyt.
- Pte 657
Kas näin Columbo junior kätevästi ratkaisi asian.
Tseikkaillaan!
- sge45h
Eiköhän kytät pysty AKE:n kannoista rajaamaan kaikki mahdolliset autot ja varmasti niillä on jo lista ja jonkinasteinen profiili. Epäilen itse jotain karvaranteita tai amis tyyppeja jotka tuntuvat halvoista ja vanhoista bemareista tykkaavan. En ihmettelisi jos autossa on vähän levikkeitä ja jotkus halvat alu-vanteet.
- Vihjeitä satelee
On sekin vaan hiukan ihmeellistä, että matkoilla ollut bemarivihjeen antanut henkilö pisti noin tarkkaan ohi ajaessaan kaiken merkille, jopa auton vanteet ja sisällä olleen kuljettajan, tyyppien vaatetuksenkin, mutta ei rekisteristä vaan ole jäänyt mieleen edes alkukirjainta.
Tuollainen kokoonpano tienreunassa, pari poikaa ja bemari ja skootterityttö ei kai ole mikään huomiota kiinnittävä asia normaalisti, kun eivät olleet edes moottoritiellä.Tällä tavalla ajatellen tuntuu jotenkin kummalta tämä havainto, vaikka on mahdollista, että poliisi sen avulla onkin edennyt tapauksen tutkinnassa.Toivottavasti on!
En tarkoita, että tämä vihje olisi perätön, mutta ärsyttää tälläisissä tapauksissa ihmisten poliiseille antamat ihan keksityt vihjeet, jotka ehkä teettää turhaa työtä ja sekoittaa tutkintaa.Kuten nyt tämä Salohavaintokin.- ghghjfgdh
ensinnäki kyseinen silminnäkijä on ollut juuri joku auton harrastaja siksi muistaa noin hyvin auton ja muutenki tuohon aikaa niin kyllä se jää päähän tollaset ja joillakin vaa jää muistiin asiat paremmin kuin toisilla ja vittu eks teil oikeestii oo muuta tekemist ku haukkuu poliisii tai silminnäkijöitä hommatkaa elämä ja vittu jos joku näkee oikeesti karon tai sen näköisen nii älkää vain jatkako matkaa vaan menkää tytön luokse ja jos se on karoliina nii älkää päästäkö lähtemään vaan heti soitto poliisille ja pidätelkää tyttöä siin kunnes poliisi tulee paikalle
- varhaisjakaja
Autoharrastaja on siis ollut liikkeellä... nähnyt auton erikoisessa paikassa pysäköitynä... katsonut kelloa, ja tarkat tuntomerkit autosta: spoilerin, värin ja vanteet.
Ei unohtunut kuin tärkein ja ainoa: rekisterinumero!- 24
ja oli vissiin ihan valoisa paikkakin, yöllä kahelta..
- Oli se se
Moni tuntuu nähneen Karoliina Kestin milloin missäkin Tanskassa ja Salossa jne.Kukaan ei kuitenkaan nähnytkään.Vaan kuvitellut näkevänsä.
Että, tälläisiä juttuja just.
Tahallista ja ajattelematonta poliisitutkinnan häirintää.
Lähes samannäköisiä teinityttöjä kuin Karoliina Kesti on muitakin maassamme ja varmasti maamme ulkopuolellakin.
Ihmisillä vaan ei näy olevan kykyä erottaa ihmisiä toisistaan.
Onhan sanomattakin selvää, jos joku Kestin näkee oikeasti, ei päästä kadonutta menemään mitään sanomatta tai tekemättä.
Täysijärkinen ihminen jotenkin varmistaa asian, menee puhumaan tytölle ja katsoo lähempää ja sanoo, sinua etsitään.Jos kadonnut on oikea henkilö, uskon, että häntä pystyy jotenkin pidättelemään aloillaan, kunnes saadaan virkavaltaa paikalle.
Toivottavasti ei kukaan enää kerro tälläisiä lapsellisen typeriä näköhavaintoja ja kehtaa vielä samaan syssyyn tunnustaa päästäneensä kadonneeksi epäilemänsä henkilön jatkamaan matkaansa.Tekemättä muuta kuin rynnineensä ilmoittamaan poliisille muka nähneensä kadonneen.Joka muka hävisi taas kuin pieru erämaahan.- Äpä
Niin.........ja äitinä haluaisin tuoda tämämkin mielipiteen esiin.Karoliinan vanhemmilla on varmaan täydellinen sokki ja suru päällä.Miettikää mitä puhutte,varsinkin näköhavainnoista,luo turhaa toivoa vanhemmille,jos eivät olekaan totta.
- Mix van Finns
On surullista kirjoittaa aiheesta, mutta onko nämä läheiset vesialueet tutkittu sukeltamalla? Ilmeinen uhri on saattanut todennäköisen väkivaltaisen teon jälkeen hukuttautua läheisiin vesiin.
Sori, jos tätä on jo käsitelty aiemmin? - Mauno Lahonen
Kuukle mapsilla reittihakuun Tampere-Hanko, niin sille välille se Kiskon Sale jää. Hangosta sitten pääsee kivasti laivalla Rostockiin, Saksaan.
- Hyvä kun heräsit
No eipä kyllä ole enää viiteen vuoteen päässyt. Ehkä silloin tällöin rahtilaivassa jäniksenä. Mutta tämäkään ei liity aiheeseen mitenkään.
- katsoympärillesi1980
HUOMIO. Naiset eivät huomio ympäristöään, mp3-soittimet korvilla. Ensimmäinen kommentti 90% tapauksia:"Mitä? Täh? Häh?" Koettakaas nyt Suomineidot pysyä hengissä please. Ootte nättejä, jos ette aina välkkyjäkään.
- p.oliisi¤¤
Kuinka kauan Karoliina kesti salossa?
- Onneks tyttö löytyi
No ei tainnu Karoliina olla salossa ,kun sieltä Likolammelta löytyi kuolleena. mahtaiskos salen kassan ja maanviljelijä perheen käydä vaikka tarkistuttamassa näkönsä.Mahtaa heittiäkin hävettää kun ovat perättömiä selitelleet.. Ja vaikka jossain autiotalossa on valot illalla se ei välttämättä tarkoita sitä että siellä majailis just se koko valtakunnan etsimä ihminen. Kisko pieni paikka mutta suuren suuret juorut,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951022
- 119853
- 143834
- 45822
- 70667
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40639Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu184591- 32559
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47528Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62524- 80520
- 65516
- 39489
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i3454- 45453
- 41446
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31446Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74446Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61440