Muistaaks kukaan täältä keski-suomen alueelta kun joskus vuosia sitten (muistelen ehkä 8-10 vuotta sitten ite kuulleeni) oli juontajana ehkä jollain paikallisella radiokanavalla. sellanen mies joka höpötti paljon ja sinne ohjelmaan sai soitella kai toiveita mutta tyyppi usein vaan keskeytti soittajien jutut ja sano että "halko pinoon" tai "halkopino" ja löi luurin korvaan. Tohon ohjelmaan soitteli siis porukkaa täältä keski-suomesta, varsinkin teinit, ja se tuli muistaakseni iltasella.. Oli kyllä hyvä juontaja!!
Muistaako kukaan "halkopino" miestä??
halkopinoon teille
71815
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se sälli tais olla Jarkko Pajunen? Muistaakseni.
Oliko tää niitä Radio Keski-Suomen höpöttäjiä, niin kuin Arvo Karstulasta vai mikä se oli?
http://www.youtube.com/watch?v=SfJTp8bEqkc
Tais olla kyseessä ohjelma nimeltään Enzo's Special (tai jotain sinnepäin) ja kuului aikoinaan Radio Keski-Suomesta. Juontajana oli, kuten nimestä voi arvata, Hausmyllyn Enzo.
Harmittaa, kun en ehtinyt kuunnella tuota ohjelmaa enempää kuin pari kertaa. Enzo ja varsinkin soittajat tekivät ohjelmasta mielestäni todellä hyvän.
Taisi tulla aina sunnuntai-iltaisin Enzon ohjelma. Radio Keski-Suomella oli siihen aikaan omaa ohjelmaa joka päivä ilta kymmeneen asti.
Kyllä oli ehkä kaikkien aikojen paras radio-ohjelma. Ei tule enää vastaavia.
Kuka vittu poisti täältä Mediamonitori kommentin!