Mikkosille ei Myrskylän kyyti kelpaa!

10704
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Te kun tunnette tämän taksisuharin K Bruce, niin onko väitteissä perää??
Minä en ainakaan usko että autosa vedetään tupakka.

Äänestä
  • Luulen että taksissa on käynnyt niin että ylivilkkaille (ADHD) taksi ehkä ei tarpeeksi kiltisti ole kieltänyt Mikkosten poikia ja pojat kertoneet iskälle että taksimies komensi heitä.

    Äänestä

  • Kuri pittee olla kirjoitti:

    Luulen että taksissa on käynnyt niin että ylivilkkaille (ADHD) taksi ehkä ei tarpeeksi kiltisti ole kieltänyt Mikkosten poikia ja pojat kertoneet iskälle että taksimies komensi heitä.

    Ihan sitä jos paikkakunnalla tehtäisi keräys. Wikipedian mukaan on kunnassa 2008 asukasta ja jokainen antaa 2€.

    Äänestä

  • 8 vuotta kuljin koulukyydit brucen taksilla, tupakanhaju ei koskaan ollut häiritsevää, eikä tosiaankaan autossa polttanut. Mitä näihin "lähellä-piti tilanteisiin" tulee, niin kys. kuski on erittäinkin taitava hallitsemaan takavetoisen hiacensa jäisillä teillä. Viimeisinä kuljetusvuosinani kuljettaja muistutti kyllä vöiden käytöstä. Asiakaspalvelu on toki töykeää jos itse on täysi mulkero, muuten kuski kyllä jutteleekin.

    Äänestä

  • perkkel kirjoitti:

    8 vuotta kuljin koulukyydit brucen taksilla, tupakanhaju ei koskaan ollut häiritsevää, eikä tosiaankaan autossa polttanut. Mitä näihin "lähellä-piti tilanteisiin" tulee, niin kys. kuski on erittäinkin taitava hallitsemaan takavetoisen hiacensa jäisillä teillä. Viimeisinä kuljetusvuosinani kuljettaja muistutti kyllä vöiden käytöstä. Asiakaspalvelu on toki töykeää jos itse on täysi mulkero, muuten kuski kyllä jutteleekin.

    Mitä tarkoitat että kuski kyllä jutteleekin ja asiaksaspalvelu on töykeää?
    Onko tämä Bruce erilainen suhari?

    Äänestä

  • Adhd lapset kirjoitti:

    Mitä tarkoitat että kuski kyllä jutteleekin ja asiaksaspalvelu on töykeää?
    Onko tämä Bruce erilainen suhari?

    Nytten kun tilanne muuttui, kelpaakohan se taxi?

    Äänestä

Onko taksinkuljettaja vaihtanut liikennepiiriä?

Äänestä

ei tuon kylän taksien kyydissä uskalla olla edes 9 promillen humalassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Torsti Antero kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/viihde/timo-ta-ja-nina-mikkonen-vaativat-kilometrikorvauksia---haukkuvat-koulukyydit/art-1288416105040.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu