On se perk... kun ei lasten fillareissa lamput pysy viikkoa kauempaa kun ne jo varastetaan. Voisivat vanhemmat katsella mistä niitä uusia pyöränlamppuja pikku kullannupuille ilmestyy, taivaastako putoilee?
Perttilässä varastetaan...
9
653
Vastaukset
- Rikoksen kohteena
Ihmekös tuo kun löytyy myös sellaisiakin lasten vanhempia jotka varastelee itse,tätä ei missään tapauksessa pidä yleistää sillä Perttilässä valtaosa asukkaista on koulutettuja ja fiksuja ihmisiä.
- Varas aina varas
Hyvinpä näkyy käteen tarttuvan..faktaa on.
- The Little Boss
"" Perttilässä valtaosa asukkaista on koulutettuja ja fiksuja ihmisiä.""
Se "tekaistu fiksuuskiin" mitä joillakin on tapana tuoda esiin uppoaa valitettavasti muutamiin ihmisiin kuin häkä,osalle kirkastuu myöhemmin osille ei koskaan.
- Pyörä jäi.. ilma ei
Nimittäin auton pyörä,tuli lukkopultti vastaan ja auton fillari sai pysyä paikoillaan,tietenkin jotain kiusaa piti tehdä.
Sehän on selvää että vit******n korvikkeeksi piti päästää ilma avaruuteen.
Koskahan näihin auton ja muihinkin renkaisiin saisi värjäävää ilmaa ?- Kuria..kuria
>
Tulossa on,hauska nähdä kuinka monen värisiä naamoja alkaa löytyä !
- V******aa
Niin ja aurauskeppejä,en osoita sormella ketään enkä ikähaarukkaa.
- Grillir.näkyy&kuuluu
Ei pelkästään varasteta vaan tehdään törkeää ilkivaltaa.
Naapuriyhtiömme autokatoksessa oli puhkottu auton renkaita
Eikös sitä sanota että se koira älähtää mihin kalikka kajahtaa..lähetetään tiedustelija määrätyistä piireistä liikkeelle tiedustelemaan asiaan ja rikosilmoitukseen täysin liittymättömän henkilön luokse tiedustelijan esittäessä että hävytöntä epäillä määrättyjä henkilöitä..mitä sinä tiedät... kysytään kuulusteltavalta että kuka epäilee ja millä näytöllä..kysynkin miksi nämä määrätyt henkilöt ei lähde itse kysymään asiaa vaan asialle laitetaan kuulustelija,luette palstaa ja tulkaa esiin lähettilään lähettäjät ennenkuin nimenne on palstalla.
Todella törkeää lähettää epäpätevä henkilö leikkimään 007:.aa kun rikosilmoituskin oli tehty ilkivallasta.
Näin ulkopuolisten mutta faktojen perusteella kirjoittava toisten puolesta.
Ei tämä suinkaan ole ainut epämääräinen tapahtuma ko. paikassa. - Hihihiiiii
Kaikki pihavalot varastettiin kesällä Pihkatieltä. Itse tekijät jo tiedämme
- LUKITTU OLI
Röyhkeys huipussaan kun polkupyöräkin viedään ikkunan alta yöllä ja siirtomatkkaakin oli joten ei näytä pelottavan rosvoja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427105
- 323978
- 503428
- 412978
- 172756
- 372248
- 162206
- 412173
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472157- 432112