Hei!
Osaisikohan joku neuvoa jarruongelmissa?
Itselläni on vaihteeton polkupyörä (pienirenkainen Fleur), joka on ostettu uutena muutama vuosi sitten.
Jarru on alkanut päästämään vinkuvaa (hetkittäin jopa kirskuvaa) häiritsevää ääntä jarrutettaessa. Mistäköhän tämä voisi johtua?
Osaisitko neuvoa, mitä jarrulle voisi tehdä?
Jarrut vinkuu
Heidipyöräilee
2
2471
Vastaukset
- Heidipyöräilee
Lisäyksenä vielä:
Pyörästä löytyy siis vain jalkajarru :)- Fillarilla...
Takakappa kaipaa huoltoa. Purku puhdistus uudet öljyt ja kasaus. Homma on helpompaa itsekin tehtynä kuin alkuun voisi kuvitella. Ei se kappa purettaessa räjähdä miljonaan osaan. Sisäkalut tulee ihan nätissä paketissa ulos. Muutamia työkaluja työ kylläkin vaatii.
Pyörähuoltokin tietenkin palvelee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462