Microsoft mukana Suomi24:ssä

Hei Suomi24:n käyttäjät!

Kuten aikaisemmin ilmoitimme, olemme kehitelleet toimintatapoja, jotka toisivat käyttäjät ja yritykset lähemmäksi toisiaan, ja joiden kautta yritykset voisivat osallistua aktiivisemmin palstoillamme käytävään keskusteluun.

Tänään Suomi24:ssä aloittaa ensimmäinen brändiprofiili, joka on luotu yhteistyössä Microsoftin kanssa. Profiilin kautta Microsoftin asiantuntijat osallistuvat palstoilla käytävään keskusteluun microsoft_perhe -nimimerkillä. Brändiprofiili toimii 7.11.2011-31.1.2012 välisenä aikana ja se on helppo tunnistaa profiilin yhteydessä näkyvästä ikonista.

Microsoftille perhe on parasta aikaa. Perheet voivat teknologian avulla muuttaa arkeaan paremmaksi ja nauttia yhdessäolosta entistä enemmän. Teknologia toimii siis ennen kaikkea perheen yhdistäjänä ja yhteisen ajan mahdollistajana.

Microsoftin asiantuntijat surffailevat muiden muassa Tietotekniikka-, Perhe- ja Viihde-kategorioissa, tekevät keskustelunavauksia ja osallistuvat mukaan käyttäjien väliseen keskusteluun. Microsoft antaa myös Windowsin, Windows -puhelimen, Officen, Xboxin ja Kinectin käyttöön liittyviä vinkkejä sekä vastailee arkipäivän käyttötilanteisiin liittyviin kysymyksiin.

Suomi24:n käyttäjille tämä on oiva tilaisuus saada teknologian käyttövinkkejä sekä esittää kysymyksiä huvin ja hyödyn yhdistämisestä perheen arjessa. Suosittelemme kaikkia käyttäjiä tutustumaan Microsoftin brändiprofiiliin.

Profiiliin liittyviä kysymyksiä ja kommentteja voit kirjoittaa tämän tiedotteen jatkoksi.

Ystävällisin terveisin,
Mari
Suomi24

19

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Extrahard

      Siinäpä vasta on kriisissä oleva firma... ensin Nokia ja sitten Suoli24... mitähän seuraavaksi? Sponssisopimus Tuksun kanssa?

    • gfgjhffg

      Silläkös tämän toiminta onkin muuttunut huonommaksi...?

      • ex-linux

        Toivottavasti nyt päästään lopullisesti noista linux-trolleista. On niiden pakkosyöttöä jo kauan kärsittykin ja monet koneet ovat hajonneet, kun on yllytetty aloittelijoita järjettömiin ubuntu-asennuksiin.

        Katsotaan nyt, voittaako microsoft-järki Suomi24:n palstallakin, vai änkeääkö nämä linux-hihhulit edelleen joka paikkaan noita surkeita ja säälittäviä rypistyksiään mainostamaan!


    • Hyvä juttu!

      Toivottavasti tämän yhteistyön seurauksena Mac- ja Linux-käyttäjät blokataan pois sivuilta! Haittaavat AINA keskustelua jokapäiväisestä tietotekniikasta asiattomilla ja aiheeseen millään tavoin liittymättömillä kommenteillaan!

    • Youth Against Unix

      In Windows We Trust.

    • Kuin neukkulassa

      Sensuuri windowsin kritiikistä alkoikin samantien sodat-palstalla. Kiitos tästä.

    • "Perheet voivat teknologian avulla muuttaa arkeaan paremmaksi ja nauttia yhdessäolosta entistä enemmän"

      Eli microsoft-perheen on sitten syytä häipyä dumppaamasta ihan vaikka välittömästi. Miksi vingutte rahaa jo tällaisella saitilla? Kadotkaa oksetukset. Tai mainostakaa vaikka yhteistyökumppaneiden virustorjuntaohjelmia että saadaan nauraa.

      "Microsoftin asiantuntijat surffailevat muiden muassa Tietotekniikka-, Perhe- ja Viihde-kategorioissa,"

      Ei enempää microsoftin valvontaa kitoos, jättäkää vapaat ihmiset jo rauhaan. Voin siitä hyvästä lähettää teille yhden windows-lisenssin hinnan.

      "Suomi24:n käyttäjille tämä on oiva tilaisuus saada teknologian käyttövinkkejä"

      Eli tulitte myymään umpeen sorvattua standardeja rikkovaa hypnologiaanne nyt jo julkipalstoillekin, ei kyllä ole mitään rotia hommassa. Yrittäkääpä nyt saada edes se IE toimimaan oikein. Microsoft = tietoteknisen kehityksen este ja tukos, vähän kuin mätä hiusmälli viemärissä. Asiakkaat tietysti uskovat sen mitä heille markkinoidaan, noin miljardilla per vuosi.

      • sfdasdfadsfadfasf

        älä ole noin suppea! meidänkin perheemme viettää laatuaikaa illasta toiseen microsoft (tm) windows (tm) käyttöjärjestelmän parissa levyä eheytellen, viruksia skannaten ja rekisteriä rukaten.
        no toisinaan katsomme elokuvankin netistä, mutta silloin pitää buutata linuxiin jotta videot nykimättä näkyisi.

        kuinka paljon elämästä lapsilta jäisikään ilman windowsia oppimatta? mm. kaikki suomen moninaiset kirosanat.


    • Kehityksen tukko

      Jaahas, tietotekniikan kehityksen tukko tännekkin tuli. Säätävätkö kenties kohta sivustot sekaisin niin että Linuxilla ja Macilla tänne ei pääse, tekevätkö kenties tästä sivustosta IE Only?

    • Hyi helevetti.

    • pienehkö kivi

      Kiinnostus on hurjaa, jopa pieniä kiviä kiinnostaa.

    • Voi per*e

      Miten joku suomi24:en kaltainen organisaatio voi vajota näin alas ja vapaaehtoisesti mustata maineensa ?

    • epäluotettava MS

      Onkos nuo Microsoftin "valvojat" nyt jo tehneet aiheettomia poistoilmoituksia joillekin keskustelupalstoille? Kumman äkisti vain häviää windows-tuoteperhettä asiallisesti kritisoivat keskusteluketjut. Miettikää nyt ihan aikuisten oikeasti kuinka alas te olette vajonneet tuossa naurettavassa sensuurissanne jota todennäköisesti ohjailee tuon jenkkifirman valvojat.

    • epätietoinen.

      Onko Tuksu Suomi24:n yhteistyökumppani?

    • 5+5

      >> Onko Tuksu Suomi24:n yhteistyökumppani?

      Tuksu ei ole Suomi24:n virallinen yhteistyökumppani.

      Ystävällisin terveisin,
      Mari von Huana
      Suomi24

      • ????

        Kuka on Tuksu?


      • iso mutta paksu
        ???? kirjoitti:

        Kuka on Tuksu?

        tuksu on se blondi


    • Oliko tää nyt tässä? Microsoft pisti ison mailansa peliin ihanan Steven johdolla ja kaikki oksensivat välittömästri. Missä vika?

      Jaa joo sen unohdinkin kertoa ettei meidän perheellä ole niitä äkspokseja eikä kinektejä, tavan paskat pleikkarikolmoset vaan ;( Nyt kuulemma englannissa saa äkspoksin jos ostaa nokialaisen lume-puhelimen tms. että eikös olisi hyvä diili myös täällä suomessa että muksut vois edes pelata jotain?

      • Meiän kaikkien elämä sitten pelastuisi jos saisi uuden puhelimen 10e kuukaudessa 25 vuoden sopimuksella ja siihen vielä kinektiki päälle niin avot, onko parempaa elämää edes olemassa, oikeesti?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      155
      4619
    2. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      18
      3627
    3. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      96
      3608
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      39
      2940
    5. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2463
    6. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      245
      1813
    7. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      26
      1465
    8. Mies pelkää mahdollista raskautta

      Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j
      Sinkut
      245
      1386
    9. Kiikkustuoli

      Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa
      80 plus
      180
      1324
    10. Ihana M nainen

      Ihana M nainen. Nainen kuin unelma.
      Ikävä
      76
      1275
    Aihe