Huoltopäivitys 26.11.2011 klo 22.00-06.00

Hei käyttäjät!

Jotta voimme varmistaa Suomi24:n palveluympäristön häiriöttömän toiminnan, joudumme suorittamaan huoltopäivityksiä säännöllisin väliajoin. Seuraava huoltopäivitys tehdään lauantaina 26.11.2011 klo 22.00-06.00 välisenä aikana.

Huoltopäivityksen aikana tehdään erilaisia muutos-, päivitys- ja huoltotoimenpiteitä. Kahdeksan tuntia kestävän huoltopäivityksen aikana Suomi24:n palveluissa ilmenee lyhyitä käyttökatkoja.

Pahoittelemme käyttökatkoista aiheutuvaa haittaa.

Terveisin,
Piia
Suomi24
22328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Mitä huononnuksia teette huonnonnuspäivityksessänne tällä kertaa? Kai te nyt sentään lisäätte vähän mainoksia näille sivuille... ja varmistatte ettei sähköpostit toimi?

Äänestä
  • Hyvin minulla sivut ja sähköposti ovat pelanneet. Mainoksista pääsee eroon jos vähän viitsii nähdä vaivaa. Älkää aina valittako joka asiasta. Ylläpidolle kiitoksia ja hyvää joulun odotusta itse kullekkin.

    Äänestä

  • Block... kirjoitti:

    Hyvin minulla sivut ja sähköposti ovat pelanneet. Mainoksista pääsee eroon jos vähän viitsii nähdä vaivaa. Älkää aina valittako joka asiasta. Ylläpidolle kiitoksia ja hyvää joulun odotusta itse kullekkin.

    Hyvä Block, älä miinustele toisten viestejä peukuillasi, lapsellista toimintaa! Ja älä plussaa ylläpidon kaikkia viestejä, kiitos!

    Äänestä

  • Huoltoapäivitystä kirjoitti:

    Hyvä Block, älä miinustele toisten viestejä peukuillasi, lapsellista toimintaa! Ja älä plussaa ylläpidon kaikkia viestejä, kiitos!

    Älä minua syytä minä en ole tehnyt mitään peukutuksia. Kiitos ja näkemiin.

    Äänestä

Älkää aina valittako joka asiasta.
Olette vitun hölmöjä aaseja, jos ette osaa tätä mainiota Puumallitonta Suomi24:jää käyttää.


Ylläpidolle kiitoksia ja hyvää joulun odotusta itse kullekkin. Antakaa tällekin niplussa sata ja ylläpidolle myös!

Äänestä

Onko mahdollista että huoltokatko venyy, tai että tulisi uudelleen? Vai onko se aika vain mikä on mainittu? Kiitos.

Äänestä

Jotkut häiriköt yrittävät ja ovat onnistuneetkin poistattamaan suuren määrän asiakeskusteluja Ydinvoimapalstalta, moderaattoreita näyttäisi olevan aika helppo vedättää asiattomilla poistopyynnöillä.

Samaa kuulemma tapahtuu kahvikeskusteluissa, siellä jo seriffikin on ollut ihmeissään moderoinnin poistoista joutuessaan selittelemään palstalaisille, että ei hän ole asiaviestejä poistellut, vaan sen on tehnyt ylläpidon moderoijat, ko.palstan seriffi taitaa olla lähdössä pois tuon oudon moderoinnin takia.

Äänestä

allapito hei!

koska vastaatte käyttäjien kysymyksiin, joita askarruttavat teidän hieno sivusto ja vikatilanteet?

Äänestä

  • vaikeaa on kirjoitti:

    Ota rohkeasti ja asiallisesti yhteyttä http://www.suomi24.fi/palaute/lomake
    niin saat vastauksen.

    Vai helv**in pässi!

    Ei se palautelomake toimi kun se lähetä-painike on lukittu!

    Äänestä

Voi helevetin palikka täytä ne kentät aluksi ni kappas vaan ei oo lukittu painike enää.

Äänestä

Ainakin sille riville missä on tähti on jotain laitettava, muuten ei lähde.

Äänestä
  • Kummallinen häiriö kiusaa palstalaisia. Viesti ei lähde ja tulee punaisella ilmoitus:

    "Keskusteluihin osallistuminen on estetty sääntöjen vastaisen toiminnan
    vuoksi."
    Se ei ole kuitenkaan pitkiä aikoja kestävä. Ylläpito vastasi tiedusteluun:

    "Hyllytys keskustelupalstalta voi johtua siitä, että joku toinen on
    rikkonut sääntöjä ja käyttänyt samaa IP-osoitetta. Kysymyksessä on
    väliaikainen esto."

    Kummallista kerrassaan.

    Nyt olen kokeillen saanut selville, että kaikaisemalla internetyhteys hetkeksi esto poistuu.

    Soisi palvelun ylläpitäjä korjaavan tällaisen vian. Tämä on ihan uusi häiriö. Ei tällaista ennen ole ollut.

    Äänestä

Nää "huollot" saa aikaan sen, että mikään EI toimi!!! Typerät mainokset hyppii silmille, tukkii koko saitin ja muukaan mikään ei pelaa, varmaan koskaan teillä ? En ainakaan jaksa uskoa tuohon enää.

Äänestä

Mitä persettä te säädätte ?? Sätti heittää ulos ja on muka kirjannu vaikka ei sitten MUKA olekkkaan ??!!!! Tää on ihan, en edes sano mistä koko saitti nykyään, muuttakaa nimeksi "suomen SURKEIN verkkoyhteisö", se vastaa totuutta tästä, EI suurin, vaan surkein joka ei edes toimi.

Äänestä

Näillä näykymin ette ole palauttanut viestipuuta tuossa uudistuksessa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


suomi24 kirjoitti:

Hei käyttäjät!

Jotta voimme varmistaa Suomi24:n palveluympäristön häiriöttömän toiminnan, joudumme suorittamaan huoltopäivityksiä säännöllisin väliajoin. Seuraava huoltopäivitys tehdään lauantaina 26.11.2011 klo 22.00-06.00 välisenä aikana.

Huoltopäivityksen aikana tehdään erilaisia muutos-, päivitys- ja huoltotoimenpiteitä. Kahdeksan tuntia kestävän huoltopäivityksen aikana Suomi24:n palveluissa ilmenee lyhyitä käyttökatkoja.

Pahoittelemme käyttökatkoista aiheutuvaa haittaa.

Terveisin,
Piia
Suomi24

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu