"En ole ylpeä"
Arhinmäki oli mukana perustamassa FC Jokereiden huonon käytöksen ja muutamien nujakointien takia negatiivista julkisuutta saanutta 116% Boys -faniryhmää.
Arhinmäki on kertonut olleensa paikalla aina, kun jotain tapahtui - ja aina, kun ei tapahtunut.
- Olihan siinä muutama ylilyönti porukalla, yleensä kännissä vierasreissulla, Arhinmäki kertoi City-lehden haastattelussa vuonna 2006.
Aamulehden mukaan Arhinmäki, vasemmistoliiton silloinen nuorisojohtaja, osallistui muiden Jokeri-kannattajien mukana poliiseja provosoiviin huutoihin.
- Missä on Holsti ja missä on Palo, Steen Steen Christensen, kuului Jokereiden koko Suomea järkyttäneeseen, vuonna 1997 tapahtuneeseen poliisisurmaan viitannut kannatushuuto.
Arhinmäki on myöhemmin kertonut, ettei hän muista, oliko hän mukana huutelemassa kyseistä kannatushuutoa vai ei.
Poliisipalvoja arhinmäki
ilttis lehti
0
65
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462