Kyllä naiset ovat välillä se maailman suurin mysteeri kuten sanotaan...
En oikein ymmärrä. Olen siis ihastunut erään suurin piirtein itseni ikäiseen tyttöön, ja me olemme siis ihan ok kavereita, ja käymme silloin tällöin matseissa tai jossain muuten nähdään. Ei tosin vielä kertaakaan kahdestaan, yleensä usevan muun kaverin kesken. Tytön veli on myös hyvä kaverini, ja tämä on minulle vihjaillut semmoista että se sisko olisi myös minuun ihastunut, tosin en tiedä onko sekin vain tuon veljen vittuilua kun hänellä semmoinen tapa on. Mutta tämä' tyttö käyttäytyy minua kohtaan äärimmäisen oudosti. Välillä meillä on niin hauskaa ja se haluaa olla aina minun vieressäni ja mennä minun kanssani, joskus taas ei puhu juuri mitään ja vaikkei suoranaisesti tätä näytäkkään, tulee semmoinen fiilis että se ei ole edes huomaavinaan minua. Ja tuskin kyse on mistään että olisin häntä loukannut, kun tämä sykli toistuu jatkuvasti: välillä taas se "normalisoituu" ja juttelee taas kaikkea, välillä muuttuu taas jotenkin etäiseksi. Onko tuttua kenellekkään? Voiko kukaan naispuolinen sanoa omista tuntemuksistaan, mitä tämmöinen voisi tarkoittaa? En siis ole kertonut ihastuksistani sille, mutta juuri tämän takia mietinkin kannttaako kertoa vai ei.
Mikä tytöissä on?
3
309
Vastaukset
- Tyttö94vvvv
Ei mitään hajua, miksi tuo tyttö noin käyttäytyy.
Kysy siltä tytöltä suoraan, että olisiko teillä mahdollisuutta olla enemmän kuin ystäviä. - kokemusta on
On vaan kaveria.
- jotenki näin!
Olen 16 v poika ja ihastunut 20 v tyttöön tapasin tytön työpaikallani ja olimme siellä töissä yhdessä ja no me ollaan ilmeisesti molemmat vähä ujoja ni ei oikeen ollut kauheesti mitään puhuttavaa kyl me silti vähä aina jotain puhuttii no sitten ihastuin tähän tyttöön ja menin kertomaan että tykkään hänestä tosi paljon että ei johdu siitä etten ole paljon mitään jutellut hänen kanssaan j kerroin siis viestillä kun en kasvotusten kehdannut no tyttö yritti sitten soittaa myöhemmin takaisin mutta en huomannut ja no näin hänet seuraavan kerran työpaikalla eikä hän sanonut mitään minulle oli niinkuin mitään ei olisi tapahtunut en kyllä itsekkään oikeen kiinnittänyt häneen huomiota kun olin niin nolo tapahtuneesta no nyt tyttö on töissä muualla ainakin väliaikaisesti kun sai oman alan töitä niin mitä minun kannattaisi tehdä sillä nyt en nää tyttöä missään paitsi facebook sivuilla mitä kannattaisi tehdä? haluaisin kyllä olla hänen kanssa edes kaveri mielummin enemmän mutta edes kaveri?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731910Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971653- 1471197
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako190551- 54537
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462