seuranneet suomi24:n presidenttipalstaa? Siellä joku poistattaa melko laajalti epäimieluisina pitämiään kysymyksiä ja kommentteja, samaan aikaan siellä nostellaan tiettyjä presidenttiä kehuvia vanhoja ketjuja etusivun täydeltä päivittäin, eli pyritään estämään keskustelu ja kritiikki presidentistä, siirtämällä muu kirjoittelu joko poistamalla, tai siirtämällä takasivuille nostospämmillä, ja näyttäisi siltä, että ylläpito hyväksyy kyseisen toiminnan siihen puuttumatta, mutta samalla postelee helposti pyydettäessä?
Suomi24:n presindenttipalstalla ei siis todella voi varsinaisesti keskustella presidentistä...avaukset siirtyvät takasivuille tai poistuvat ja muinaiset (jopa vuodelta 2005) presidenttiä kehuvat kirjoitukset (jostain oudosta syystä otsikot isoilla kirjoitettuja) pyörivät etusivulla huvittavien nostojen avulla. Jos palstaa ja puhetta tahtoo seurata, niin palstan uusimmat viestit löytyvät kakkos ja kolmos sivuilta...näin on ollut jo pitkään. Tuollainen Pohjois-Korea/kiinalaismallinen sensurointi ja käytös tietenkin on melko naurettavaa, näin presidentin vaalien alla, eikö vain?
Oletteko ehkä ylläpidossa
3
94
Vastaukset
- Toinenkin ongelma
toisella palstalla, sitä kirjoitteli yksi kunnallispolitiikkokin omaan Uuden Suomen blogiinsa, sieltä lyhyt sitaatti:
"Suomi24.fi:n potkut ja työttömyys palstalla työttömien ei anneta keskustella työttömyyden syistä, eikä ongelmista. Työttömien kirjoitukset poistetaan ylläpidon taholta mielivaltaisesti ja systemaattisesti päivittäin, jopa useita kertoja.
Kyseisellä palstalla on jo pari vuotta häiriköinyt joku tai jotkut tahot, jotka massapostittavat samoja työvoiman palvelukeskuksia ylistäviä tekstejä päivittäin. Samaiset häiriköitsijät ovat käyttäneet ja käyttävät systemaattisesti muiden työttömien nimimerkkejä massapostituksissaan ja herjausviesteissään. Lisäksi palstalla työttömiä herjaavat ja alentavat kirjoitukset saavat olla paikallaan päiväkausia, joiden kirjoittajiksi palstalaiset epäilevät edellä mainittuja tahoja. (Pahimmissa viesteissä on kehotettu tappamaan työttömiä)"
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/119448-ministerin-raju-irtiotto-–-”harkittu-teko”
Miten asia on hoidettu nykyisin? Väittämien mukaan vastava meno jatku palstalla edelleen? - Edelleen jatkuu
nytkin juuri parassta-aikaa kyseinen nostohäiriköinti presidenttipalstalla, entä mitä tekee ylläpito ?
- Korea Ylläpito!
Ei tee mitään. esim. Ateismipalstaa on terrorisoitu jo 3 vuotta, eikä ylläpito puutu, vaikka siellä käytetään toisten nimimerkkejä, ladellaan uhkauksia ja lähetetään herjaavia avauksia ihan palvelunestoa vastaavia määriä...
ja tämä on vain 1 forumin tilanne..
mutta yllläpitohan saa lisää rahaa, kun mainostajille näyttävät "eri kirjoittajien eri viestien" määriä..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?4946452Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.2872385Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3871984- 1241169
- 301092
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl51084- 77902
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h60894Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel90882- 39764