Niinistö vai Haavisto

gaygallup

Kummalle menee lestojen äänet?

14

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kellokari

      Suurimmaksi osaksi Niinistölle, mutta Haavistollakin on kannatusta. Pohjoisessa ja syrjäseuduilla sekä köyhemmistä lähtökohdista tulevat nuoret äänestäisivät mieluimmin Haavistoa.

      • kulkija,....

        joo,.. Jos joku äänestää homoa, kun kerran on muitakin ehdolla, niin kyllä se ihminen haluaa hyväksyä myös homouden ja ei varmasti hän ole mikään uskovainen, vaikka kuin kulkisi rauhanyhdistksellä,... Siellä voi kulkea kuka tahansa ja näytellä,.. mutta kyllä elävä ja oikea usko on sydämen uskoa ja ei näyttelemistä, jota nykyisin VL_n piireissä on tosi paljon,.. harmillista mutta totta ;((((


    • teuta

      Kuulkaa Niinistö ei ole jotunut sellaiseen .
      missä Haavistö elää ..Miettikää vielä ..

      • Mihin ihmeeseen?

        Mihin Haavisto on joutunut?


    • hemesti

      Minä äänestän Niinistöä. Hän edustaa kannattamiani arvoja lähinnä . Haavisto ei ole hyvä otos Suomen kansasta. Kaikki kunnia hänelle Luojan luomana ihmisenä, jolla kuolematon sielu.

    • Terve, teuta!

      Paas laittaen tähän taas joku asiayhteydestään irroitettu raamatun lause.
      Semmonen, jossa ei ole mitään järkeä... yritetään sitten tulkita.

    • p
    • kaikki täältä.

      Täältä 2 ääntä Niinistölle. Ja tuttavapiiristä, jotka kertoneet myös kaikki Niinistöä.

      • En ymmärrä

        Kuka täällä miinustelee? Mielestäni ihan asiallisesti vastasin kysymykseen. Ketä se pahentaa, jos kertoo ketä äänesti/äänestää? Vai pitäisikö Niinistöä äänestäneiden olla kertomatta? Erikoista jos tää ketju on vain tarkoitettu niille, jotka äänestävät Haavistoa. Olisitta pistäny siihen, että vain Haavistoa äänestäneet kertokaa äänestittekö! Tai homot suuttuvat siitä, jos kertoo äänestäneensä Niinistöä. Erikoista. Miksi se suututtaa?


    • exaivopesty

      Täältä äänet Haavistolle. Aina äänet sille mitä lestadiolaiset eivät kannata!

    • Rohkea ja vapaa

      Pekka Haavisto saa ääneni ehdottomasti. Syy sama kuin ylläolevalla exällä :)

      • ett sillee

        HAAVISTO saa minunkin aaneni. Aanestan ihmista en homoa. Minulla ei ole valtaa tuomita ketaan, jatan
        tuomiovallan Sille Jolle se kuuluu.


    • usk m

      Haavistolle ääni

    • ukkospakkanen

      Muistakaa siellä kopissa, numero 2!! Mitä homouteen tulee, se on luojan luoma Ominaisuus haavistolle, ja hän varmasti joutuu kärsimään siitä ominaisuudesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      88
      2118
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1766
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1326
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      241
      784
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      67
      732
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      718
    7. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      711
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      608
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      566
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      39
      509
    Aihe