Siis äkkiä valitus korkeimpaan oikeuteen veljen väärästä tuomiosta.
Jospa korkein oikeus nostaisi vielä kakkua vuodella silloin tuomio olisi oikeamassa ja srk:n kallis veli saisi kustannuttaa vielä vuoden lisää valtion varoista.
SRK:n valitettava hovioikeuden veljen väärästä tuomiosta.
77+77
2
117
Vastaukset
- Kittilän veli vaivas
Lopun aikoja me elämmä. Maalima hyökkää oikein oikeuslaitosta myöten srk-uskosija vastahan.
Ehottomasti pitää noin suuresta vääryyvestä valitettaman, Kyllä eserkoo veljelle kuuluupi saaha yksi vuosi lissää ja sen luulis korkehin oikehus lissäävän.- Kaikkee sitä näkee..
Tuolla toisessa ketjussa eräs SRK:n raivoisa agitattori The Todistemies väittää S.T:n tuomion koventuneen hänen uskontonsa vuoksi:)
Varmasti ensi sunnuntain seuroissa taas saarnataan muina miehinä, kuinka oikeuslaitoskin on mennyt mediapeliin mukaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462