Psykosomaattiset ihastumisen oireet!

sydän kippuralla<3

Kertokaapas, minkälaisia fyysisiä oireita ihastus aiheuttaa teille?

Hemmetti, oon vissiin aika tonttu, kun en oo tajunnu mistä tämä hassu olotila oikein johtuu! Ruoka ei mene millään alas; vatsaa vääntää niin, että tekee mieli vaipua kivusta maahan; epätavallinen kestohyvämieli; käsittämätöntä levottomuutta: pakko istuessaki tärrätä jalkoja lattiaan tai ainakin naputtaa sormia pöytään, kaikki välimatkat pitää tämän tunteen takia juosta ku tuli persiin alla! Oon äärettömän ihastunut erääseen nuoreen mieheen, mutta en kertakaikkiaan oo osannu yhistää tätä oloa ihastukseen. Hävettää vain kun olen jo ehtinyt huutelemaan ääneen näitä kaikille, enkä haluaisi että kukaan tajuaa mitään! :D Siitä saisi kuulla sitten joka suunnasta ja joku varmasti möläyttäisi jotakin typerää aiheesta sen kuullen.

Ah, mutta on tämä ihastuminen niin kivaa kuitenkin. :) Sydän heittää takuuvarmaa kärrynpyörää, kun ne nappisimmut katsoo minuun.

8

895

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • _0_

      Ootko vaalea kaunotar ;) ?

      • sydän kippuralla<3

        Hah, vaalea kyllä, mutta kaunottareksi en ainakaan itse tunne itseäni. :D


    • _0_

      voisitko kertoo jotai tuntomerkkejä?

      • sydän kippuralla<3

        Tuntomerkkejä kenestä? Itestäni vai siitä? Nooo, kerron siitä.. Se on sellanen väh. 175-180 pitkä? Ikää vähän päälle 20. Tummanruskeat lyhyet hiukset ja ruskeat silmät. Ei mikään bodari, vaan ihan normi solakka miehenvartalo. Hyvännäkönen. ;)


      • ed.
        sydän kippuralla<3 kirjoitti:

        Tuntomerkkejä kenestä? Itestäni vai siitä? Nooo, kerron siitä.. Se on sellanen väh. 175-180 pitkä? Ikää vähän päälle 20. Tummanruskeat lyhyet hiukset ja ruskeat silmät. Ei mikään bodari, vaan ihan normi solakka miehenvartalo. Hyvännäkönen. ;)

        Siis piti ensin kirjottaa että väh. 175 pitkä, mutta tuossa ois tarkotus kuitenki olla 'noin 175-180'.


    • 13

      No, kai olet kertonut pojalle tunteistasi? Tuollaiset miehet saatetaan viedä käsistä.

      Ja alkuperäiseen kysymykseen, mitä kovemmin on ihastunut, sitä pahempia oireetkin ovat. Esimerkiksi käsien hillitön tärinä, punastuminen, äänen värinä ja yleinen sekavuus. Mutta onhan ihastuminen jännää puuhaa!

      • sydän kippuralla<3

        No en hemmetissä ole kertonu. :D Miten voisin.. Mutta jotain kontaktia olis mukava saada. Tämä poika tuntuu olevan muidenkin tyttöjen suosiossa, tosin sillä ei käsittääkseni ole juttua kuitenkaan kenenkään kanssa. Eikä ole ollut niin kauan ku minä olen sen tuntenut/tiennyt (muutama vuosi). Mutta itseasiassa hän katseli minun perääni jo ennen kuin minä sitten otin ja ihastuin häneen.. :P Tiedä sitten missä mielessä katseli, voi olla että oon kuvitellukkin.

        Huh, onneksi en tapaa punastella saatika sitten pahemmin täristä kuitenkaan. Näissäkin oireissa ihan nokko sietämistä.


    • neuvoja.

      Kyllä ihastuminen tosiaan aiheuttaa kuvailemiasi fyysisiä ilmiöitä. Aivoissa menevät jotkut hermoaineet poikkeavaan tilaan, ja siitä johtuvat muutokset esim. ympäristön aistimisessa ja ajantajussa, sekä yöunentarpeen väheneminen. Mutta käytä nyt hyväksesi tämä energinen ajanjakso, koska nythän sinua ei väsytä mikään asia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      89
      2158
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      138
      1796
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      173
      1333
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      229
      805
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      744
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      721
    7. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      60
      720
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      619
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      587
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      47
      550
    Aihe