Palautteena kerron, on jo aikaa.

henkilötodistusunoht

Unohdin henkilöpaperin postille, kun hain pakettia, olisi pitänyt äänestää, no tunnustan että en mennyt äänestämään, ei ollut ehdokasta jolla olisi ollut ruuvit ja mutterit päässä tallessa.. nooh:

Menin sitten postitoimistoon kirjeen kanssa: joo oli siellä oma ajokortti sitten, virkailija siinä vilkaisi että joo on oikeannäköinen ihminen jotta voi luovuttaa, sanoin että: ette ehtineet poliisille vielä laittaa sitä? Sanoivat että joo tulet varmaan hakemaan sen sitten kun on kirje perillä..

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oktoimintaa.

      Ihan hyvää toimintaa, itsekin hätäilin siinä pakkasessa, unohtui ajokortti sinne, eivät olleet ehtineet laittaa sitä vielä poliisille että on unohtunut.

      Sattui justiin viikonlopun yli, mutta joo hyvää toimintaa sinänsä tuo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      82
      1985
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      113
      1708
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1296
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      225
      707
    5. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      698
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      676
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      56
      610
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      199
      566
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      508
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      472
    Aihe