"Amerikkalaistutkimuksen mukaan monotyydyttymättömät rasvat, joita löytyy mm. pähkinöistä ja oliiviöljystä, vaikuttavat testosteronitasoon. Syö paljon pähkinöitä ja testosteroni pysyy korkealla, vaikuttaen positiivisesti mm. seksiviettiisi."
Kuuluuvat varmaan jokaisen bodaajan ruokavalioon.
Pähkinät ja oliiviöljy nostaa testoa.
3
1496
Vastaukset 3
- jepjep_
Pähkinöitäkin on monenlaisia. Suurin osa paskaa kaupassa myytävistä. Sokerilla yms kuorrutettuja skeidoja.. Kylmäpuristettua oliiviöljyä suoraan pullosta. Halpaa ja hyvää, eiku pahaa. Mut iso mies kestää.
- FitNesso
Tietenkin pähkinät paahtamattomina ja suolaamattomina. Esim. Lidlistä saa suojakaasuun pakattuja pähkinäpusseja mm. terveellisintä pähkinää saksanpähkinää ja muitakin. Myös kuorimatonta mantelia saa, joka on erinomainen superfoodi. Neitsytoliivöljy on superia, mutta typpioksidin tuotannon lisäämiseksi kannattaa syödä myös raakaa valkosipulia. Saa arginiinin hyödyt eli rutosti energiaa ja seksuaalista häirintävoimaa.
- seksiäeiselibaattia
Joku väittää että selibaatti lisää testotasoja, mutta jutussa on toinenkin puoli.
Selibaatin jälkeen päästessä hommiin testot on tosiaan huipussaan, mutta ottakaapa huomioon se onko suuremman testosteronimäärän kaverit eli pelimiehet ja machot pitkiä jaksoja selibaatissa.
Kun tiedetään että kauniin naisen näkeminen ja haistaminen, jopa ajatteleminen lisää heteromiehen testosteronitasoa, on kannattavampaa katsella ja haistella paljon kauniita naisia, jopa netistä sekä harrastaa näiden kanssa seksiä ja runkata vielä päälle pornoa katselleen, niin testotasot pysyy ylhäällä koko ajan.
Unohda siis selibaatin testotasoa nostava vaikutus ja tee kuten testosteronipitoisimmat miehet.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851283
- 1041028
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7596Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520