Paitsi, että maailmalla karsastettiin Suomen virasta luopuvaa presidenttiä, kyseisen presidentin puoliso edisti viime töikseen Suomi-kuvaa oikein URAKALLA maailmalle. Alla olevalle videolle on nyt naurettu pilkallista röhönaurua paitsi Euroopassa myös USA:ssa, jossa se nousi ABC-uutiskanavan katsotuimmaksi videoksi, pätkässä esiintyvän ukkelin taulapäisen toiminnan ansiosta. Tonight shown juontaja Jay Lenokin esitteli Arajärven ääliömäisyyttä osiossa jonka nimi oli sattuvasti Mr. Inapproriate eli herra Sopimaton. Osiossa olevassa laulussa sanotaan: "...kutsumme häntä herra sopimattomaksi, koska hän käyttäytyy kuin idiootti..."
Summa summarum: Tarja Halonen on siis esiintynyt pellenä Conan O'Brian-showssa ja Arajärvi Jay Leno-showssa. Oli kyllä hyvä, että Suomelle saatiin uusi presidentti.
ABC-news:
http://abcnews.go.com/GMA/video/danish-princess-marys-breast-incident-15757387
Jay Leno:
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/02/1498062/arajarvea-pilkattiin-jay-leno--showssa
Arajärvi edisti Suomi-kuvaa maailmalla
17
202
Vastaukset
- Suomikuva "edistyy"
Ja CNN jatkaa Arajärven esittelyä. Noin sitä Suomi ja Tarja Halonen & Arajärvi nostavat suomalaisten moukkamainetta maailmalla. Typerintähän oli, että äijä selitti "katsoneensa ohi"! Kissanpierut, syyllisenä kuin pikkunulkki se tuijottelee tissitapituksen jälkeen kattoa. Mutta kun ei ole käytöstapoja niin niitä ei ole.
Kiitos taivaan, että perssa vaihtuu.
CNN:
http://www.iltalehti.fi/nettitv/?32811226 - Historiallista!
Ainoa asia, mistä halosen kausi muistetaan.
- Onneksi vaihtuu!
Naula suomikuvan kaksitoista vuotta loattuun arkkuun.
Niinistö puolisoineen onneksi osaa käyttätyä, on edustava ja sivistynyt.
Huh, onneksi presidentti vaihtuu.- !!!!!!
Onneksi saamme uuden presidentin !!!
- Häpeää ulkomailla
Kymmenet miljoonat ymåäri maailman nauravat Suomelle ja Suomen (onneksi) hommansa jättävälle presidentille ja tämän äijälle. Jestas, että saa taas hävetä.
http://digilehti.iltasanomat.fi/iltasanomat/covers/84930_large.jpg - mustapressa
Eipä ole Jenkeillä varaa irvailla kun itsellä on Cuantanamon keskitysleiri purkamatta ja ihmisiä tuomitaan kuolemaan.
- Demarien tapaan
KOKO maailma tietää Suomen - mutta vain siksi, että yksi taulapää tuijotti tissejä ja selitteli sitten katsoneensa ohi. Olisi jumalauta tunnustanut niinkuin mies, mutta piti käyttäytyä niinkuin demari.
- Demarit selittää
Arajärven tiirailusta oli tanskan tv:ssä leikattu 8 minuuttia pois. Jopas taulapään silmät viipyivät tissivaossa. No, kuka sitä tiirailua olisi jaksanut katsella niin pitkään videolta. Tietysti sitä oli lyhennettu.
TOTUUSHAN on, että tolvana tiirasi ja jäi kiinni. Sen näkee selvästi videolta.
Ja yle uutisoi, että video on manipuloitu, hahahahahahahahaha...
Ottikohan tavja vähän pulttia ylelle, että tuli kiire keinotekoistaa "uutinen".
Ja demarirassukat selittää että koko video on hiujausta. - Helinä-keiju3
Katsoi tämä Arajärvi sitten rintoja tai koruja, niin naamasta näkyy inho ja suoranainen vastenmielisyys näkemäänsä kauneutta kohtaan. ? Miks ?
- 1289647
Varvasvälisilsa parantuu yleensä 3–4 viikossa millä tahansa ns atsoleita (klotrimatsoli, mikonatsoli, ketokonatsoli, ekonatsoli, tiokonatsoli) sisältävällä sienilääkevoiteella tai -pulverilla, joita saa reseptittä apteekista.
Terbinafiinia sisältävää sumutetta , geeliä tai emulsiovoidetta käytetään pakkauksen ohjeen mukaan 1–2 viikkoa. Eräällä valmisteella riittää käyttöohjeen mukaan kertakäsittely.
Tauti uusiutuu helposti. Sen takia hoitoa kannattaa toistuvissa tapauksissa jatkaa kuukausia tai vuosia siten, että samaa lääkettä (ei terbinafiinivalmisteita) laitetaan hoitokuurin jälkeen varvasväleihin kerran tai kahdesti viikossa huolellisen pesun ja kuivauksen jälkeen.
Sienirihmat ja -itiöt jäävät elämään kenkiin. Vanhimmat kengät kannattaa heittää pois ja uudempiin on hyvä laittaa jotakin sienilääkepulveria kerran viikossa noin kuukauden ajan.
Jalkapohjan silsa ei yleensä parane ulkoisella hoidolla.
- Tarja brandasi myos
Ei nimimerkkiä
Vieras
Tosi tarina
Lainaus:
Tipsu70 kirjoitti: Näytä viesti
Näin Tarja päässee sponssaamaan seksuaalivähemmistö- ja mahdollisimman monikulttuurista väestöpohjaa koko maailmaan.
Voi sitä suvaitsemisen juhlaa kun kaikilla on niin kivaa keskenään...
Uudessa Seelanissa mansikkakauppias sanoi, kuultuaan , että olen Suomesta :
""Teillä on Suomessa "pazska" presidentti. Hän haalaa muslimeja joka maahan. Olen itse Lbanonin kristitty ja tiedän mistä puhun. Muslimeista ei ole kuin haittaa.""
Et sillail tunnettu on Muumi maailmalla.
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=714515&page=3 - Tuijotti 8 minuuttia
Ei nimimerkkiä
Vieras
Kohupaljastus: Arajärvi tuijoittikin kahdeksan minuuttia rintoja!
Kohuttu video Pentti Arajärvestä tuijottamassa Tanskan kruununprinsessan Maryn rintoja on paljastunut lyhennetyksi versioksi.
Arajärvi ehti katsella "naisemia" kokonaiset kahdeksan minuuttia ennen kuin Mary huomasi himokkaan tuijotuksen.
Se, että Arajärvi katsoi kattoon 8 minuuttia myöhemmin ei liene muuttavan sitä seikkaa, että tuijottava katse on ollut kohdistettuna prinsessan rintoihin.
Tohtori Pentti Arajärven hilpeyttä ympäri maailman herättänyt rintojentuijotusvideo onkin lyhennetty, kertoi tanskalainen TV2-kanava internetsivuillaan sunnuntaina.
Paljastus lyhennyksestä tehtiin alun perin tiedotusvälineitä kriittisesti arvioivassa Presselogen-ohjelmassa.
Eli oikeasti Arajärvi ehti tuijottaa rintoja 8 minuuttia ennenkuin prinsessa huomasi tuijotuksen.
Tasavallan presidentin Tarja Halosen puoliso Arajärvi joutui kohun kohteeksi, kun TV2 esitti Nattholdet-ohjelmassaan videon kuningatar Margareeta II:n kunniaksi järjestetyltä juhlaillalliselta.
Arajärvi istui kruununprinsessa Maryn vieressä ja katseli prinsessan rintamusta pitkään. Kun prinsessa vilkaisee häntä, Arajärven katse kääntyy äkkiä kattoon.
Videon manipulointi eli videon lyhentäminen EI poista sitä tosiasiaa, että Arajärvi tuijotti sopimattoman pitkään prinsessan rintoja.
Tasavallan presidentti Tarja Halonen arvosteli loukkaantuneesti tänään pitämässään puheessa puolisonsa tuijottelusta huvittuneita tahoja.
Vastaa lainauksen kanssa
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?p=10010495#post10010495
Mihin Arajärvi oikein tuijottaa ?
4.2.2012 9:31
http://www.iltalehti.fi/nettitv/?32714516
Arajärvi aiheutti kohun Tanskassa
Lauantai 4.2.2012 klo 05.21 (päivitetty klo 11.10)
http://www.iltalehti.fi/nettitv/?32714516 - Helinä-keiju3
No mitä siellä katossa sit oli ?
- Resu-Pekka
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012022815262723_uu.shtml
Arajärvi selitteli tuijotuskohua Haloselle
Tiistai 28.2.2012 klo 12.14 (päivitetty klo 12.43)
Presidentti Tarja Halonen otti itse esille kohun Arajärvi-videosta.
Presidentti kertoi miehensä selvittäneen tuijotusvideota kotona näin:
- Jos olisin sen tehnyt, kyllä minä sen muistaisin, Halonen sanoi
Halonen totesi median muuttuneen. Kohun keskellä joutuu miettimään, miten saada läheiset uskomaan, ettei ole sellainen, miksi julkisuus väittää.
PEKKA TIINANEN
[email protected]
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012022815262723_uu.shtml
Siis Valtakuntamme ikioma turhin julkkis - Puutarha-Tonttu , Resu-Pekka , Pentti Arajarvi sai ottaa Ikiomalta Justiinaltaan Kaulin ja Nyrkki Terapiaa naamaansa - ja syysta kylla !
Karysi toisen naisen kaula-aukon alle tirkistelysta - ja vielapa julkisesti ! - että näin..
Halonen vei yksityiskonereissullaan afrikkaan vanhalle koulukaverilleen kaksi miljoonaa apurahaa suomesta "suomi-norsunluurannikko- väliselle taiteiden edistämiselle"
Iloisen näköinen harmaantunut afrikassa asuva työtön "taiteilija" oli kovin otettu kun Haloska suopeasti ojensi shekin suomen kansalaisten puolesta.
Tämä on tosi juttu. Vuosi oli jotakin 2007-2008. - edustava ..
suomalainen mies? Uuno Turhapuro-tyyppiä?
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1168355Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157568Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95185Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite814836Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294609Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2042959- 1242854
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os342752Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232374Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22247