Pienenkin poliittisen ryhmän edustajaa kuunnellaan, ja hän voi vaikuttaa merkittävästi päätösten sisältöön, jos osaa asiansa, osaa käyttäytyä ja saa toiminnallaan arvostusta muiden päättäjien joukossa.
Kansanedustajat ja valtuutetut valitaan, tai ainakin pitäisi valita, päättäjiksi, ei valitusten ja kantelijoiden tekijöiksi ja toisten päättäjien arvostelijoiksi julkisuudessa. Se tehtävä kuuluu rivikansalaisille.
Arto Hirvonen ei on huomionosoituksen ansainnut
Hoo Cee
2
<50
Vastaukset
- Weikko*
"Tämän vuoksi "Marxin veljeksiä" ei kuunnella
he eivät voi vaikuttaa päätösten sisältöön. Jos ei osaa asiaansa, ei osaa käyttäytyä ei voi saada toiminnalleen arvostusta muiden päättäjien joukossa."
Näin se vain on. Eivät ymmärrä tätä. - Ei voi
Voiko oululainen ajaa kotkalaisten veronmaksajien etuja kun ei ole edes kymiläinen tai karhulalainen. Tullut tänne kertomaa oululaista kansanperinnettä yrittämällä käännyttää kotkalaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh882108Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361766- 1801316
- 241784
- 67732
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711- 59708
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337502