Minulla oli yhden yön juttu naimisissa olevan miehen kanssa viikko sitten. Kivaa oli, ja nyt haluaisin hirveästi lisää... Mutta voiko häneltä pyytää uusiksi? Viimeksi hän teki aloitteen, mutta enhän voi tietää jos hän on vaikka tullut katumapäälle. Ja pitäisikö kysyä suoraan (silleen vähä flirttaillen) vai alkaa vaan hyväillä tms. kun sopiva hetki tulee? Onko yleistä että yhden yön jälkeen haluaa samaa uudestaan? Me olemme paljon tekemisissä keskenämme ja tilaisuuksia varmaankin tulee...
Uskaltaisinko pyytää varatulta mieheltä uudestaan?
haluan_lisää
765934
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 76
Vanhimmat
Hienoa, niin sitä pitää.
perille asti . suomalaisella miehellä huono kulli ja itse tunto . mies 48 v .
tuollaisille naisille on kyllä nimikin .!!!!
Aina sitä pyytää saa..se on sitten eri asia, että annetaanko.
Sä oot sen sortimentinen naikkonen, joka tulee tänne vuoden päästä kyseleen, kun oot raskaana, että jättääköhän tää mies mahdollisesti vaimonsa..no ei jätä.
No en eri naiset ketä pannaan ja sitten on ne naiset kenen puolesta kuollaan..
Ai eri naiset? No en haluaisi olla se nainen jonka puolesta kuollaan. Mieluummin se joka saa siltä mieheltä... tiedäthän mitä?
Sinä et tiedä, millainen nainen olen. On siis turhaa esittää väitteitä minusta. Ja tiedän kyllä mitä on ehkäisy ja aion myös huolehtia siitä kun se on tarpeellista (viimeksi harrastimme vain suu- ja käsiseksiä, ja miehellä ei ole tauteja).
tekstistä voi lukea millainen m-haukka olet, etkö saa sinkkuja?
sähän ootkin tosi ilkeä nimettelijä!
Ilmankos oletkin sinkuksi jäänyt...
Vai että haukka? Tuo oli ensimmäinen seksikokemukseni, eli en todellakaan jakele itseäni ihan kenelle tahansa.
Hienoo ,olet päässyt kokeneen makuun ,tasan kannattaa kysyä uudestaan ja taas uudestaan .Se vahvistaan miehellekkin tukevampaa sexiä oman akan kans.hmmmmm. Ouluunkin tollasia kivoja naisia..
pelkkä seksi on vain himoa ja helvetin turmiollista henkisesti..vuosien päästä ymmärrät vasta miksi...!!!
Sullapa on surkea vaimo, kun tarvit jonkun toisen "vahvistamaan" paneskelua akkas kanssa! Ilmeisesti joku vetelä lumppu, joka selällään makaa tissit kainaloissa roikkuen läskimaha pömpöllään ja penikoimisesta löysä vittu levällään ja oottaa, että sinä köyrit sitä ja annat rahaa, että se saa ostaa seuraavana päivänä meikkejä ja vaatteita. Sulla on kotihuora, ja vielä huono sellainen. Halvemmaksi tulis, kun eroaisit ja kävisit maksullisissa, sillä ilmaiseksi et selvästikään saa. Saatanan pelle!
Kysy ihmeessä! Laita vaikka tekstari samantien. Sittenhän sen näkee. Äläkä välitä kaikista moraalisaarnaajista. Ovat vaan kateellisia, kun jollain ukko miehellä käy hyvä flaksi ;)
Jep.. Minulla on vaan melko korkea kynnys alkaa vihjailemaan hänelle. Hän on PALJON minua vanhempi ja hänen vaimonsa on tosi mukava ja uskon että mies rakastaa häntä vieläkin TULISESTI... Mutta kaipaan niin kovasti tätä miestä, että jossain vaiheessa on kyllä pakko kysyä.
Laita nyt vaan hänelle se tekstari, tyyliin:
Kiitos viimeisestä, palaammeko joku päivä asiaan ?
Joko hän kieltäytyy tai suostuu, siinä se.
Sitten sun ei tarvitse pähkäillä asiaa enempää.
Siinäpä se.
Onnea matkaan!!
Missä on itsekunnioituksesi? Olet "se" tiedät kyllä. Säälittävä pikkul.. pysy ikäisissäsi, taitaa ukolla olla rahaa, kun noim kutittaa. Kun tuijotat vaan omaa napaasi, niin yritä (ei blondeilta tosin onnistu) asettua miehen Vaimon osaan, ja mieti mitä vastaavassa tilanteessa tekisit, vai osaatko ajatella. Tosin olet bimbo, et ymmärrä sitä että rikot perheen, viet lapsilta isän.. toivottavasti ukon sukulaiset ottaa sinut lämpimästi vastaan (hah hahaa), tosin epäilen että ajattelevat "äijä on seonnut lopullisesti kun tuo pikkulutkan jne.." tiedäthän? Isäkompleksi jne. suosittelen psykiatrista hoitoa tai ihan mitä vaan terapeuttia. Olet sairas.
Hän teki aloitteen, en minä. Minä en yksin riko hänen perhettään. Raha ei minua kiinnosta. Emme voi jäädä tuosta kiinni, kun todistajia/todisteita ei ole...
^ tämä viesti siis minulta, laitoin saman nimimerkin kuin toisessa ketjussa.
T. Aloittaja
Ei saa harjoitella toisen omalla . nainen on omistuksen haluinen . varmaan saan taas . Selkään . Yö vuorotta . Ja tästä . Varmaan Pyöveli korjaa pois . Voi piru kohtaloani .
Hyi hitto teitä kaikkitietäviä moralisteja :(
Te tiedätte kaiken, teillä on valta (muka) tuomita kaikki, te olette kaiken muun yläpuolella (olette itse asettaneet itsenne sinne) ja kuvittelette omaavanne oikeuden tuomita toisia ihmisiä edes tietämättä, mitä on tapahtunut, tuntematta taustoja.
Ei kuulkaa maailma ole noin mustavalkoinen, kolikossa on aina 2 puolta! Jokainen tehkööt omat valinnat ja vastatkoon niistä, ja me muut... keskittykäämme vain oman pesämme siisteyteen!
En ole tuossa viestiketjussa huomannut kenekään tuomitsevan tai asettuneen toisten yläpuolelle, kuten väität. Mielipiteitä siinä on vain esitetty. Eli huhhuh vaan itsellesi luetun ymmärtämättömyydestä.
Jaa. No minun luetun ymmärtämiseni on sitten ilmeisesti erilaista kuin sinun. Aikamoista nimittelyä yms moralisointia kyllä sattui minun silmääni. Mutta sinä kai sen tiedät...
minä olen päässyt varattujen naisten makuun jo vuosia sitten, voin suositella muillekkin kokemuksia, kaikki on jännittävää ja ihanaa, ei tarvi sitoutua ja kuunnella nalkutuksia, pidetään hauskaa niin kauan kuin molemat sitä haluaa..
Yäk, kyllä te kaikki olette idiootteja ja ilkeitä. Kyllä varatut ihmiset ovat tyhmiä ja törkeitä. Ei ole jännittävä js ihanaa missään. Katsokaa peiliä! Ei pidetä hauskaa niin kauan.
Sama pätee toisinkin päin! Varatut naiset on aina parhaimpia ja ihanimpia olentoja joita maa päällään kantaa nam:P. Ei jää roikkumaan eikä riippumaan eikä tarvitse kuunnella sanaakaan mistään parisuhteesta. Ihanaa ja jännitävää seikkalua ja valkkailua elämän pitää olla :). Yöelämässä/yökerhoissa ja baareissa muuten pörrää älyttömästi todella siis kiimaisia varattuja naisia ympäri Suomea on huomattu ja tämähän on ihana asia :).
Ainiin ja lisään vielä sen että parhaimpia varattuja naisia on ne jotka haluaa seikkailla ja oma mies jo kyllästyttää ja vaihtelun halu on kova ja vierasta miestä tekee mieli:P.
hyi hävetkää
Minä en häpeä sitä, että haluan tuota miestä. Ei tunteilleen vain voi mitään... Ja kyllä näytti hänelläkin mukavaa olevan. Meillä on vain yksi elämä, ja minun mielestäni silloin on oikeus haluta ja saada sitä ketä haluaa (siis ei tietenkään raiskaamalla tms., tajuatte varmaan...)
Olishan täällä vapaatakin kolmikymppistä tarjolla jos kiinostaa, esim, vakipanoks.
oikeesti menisitkö lääkäriin...
Entäs kun olet naimisissa ja miehelles tulee vastaava tilaisuus?
Kysyppä varmuudeksi "tuon miehen" vaimon mielipidetä!
Varatut naisethan on ihan parhaita. Katson aina yökerhoissa ja baareissa että sormus kiiltää naisella sormessa en ole kiinostunut sinkkunaisista ikinä. Varattu nainen antaa kunnon kyydit ja häipyy aamulla vähin äänin pois eikä jää soittelemaan eikä roikkumaan. Kumpikin nauttii ihanasta panemisesta ja elämä jatkuu villinä ja vapaana. Tosin miten naiset voitte päätellä,onko joku mies naimisissa kerta hirmu monet naimisissa olevat miehet eikä käytä ollenkaan sormusta?
no lisää tietenkin etten se vaan ole minä? mistäpäin ? ikä? harrastin seksiä juurituonapäivänä
Minäkin sain kerran Essolla ja vielä tiistaina. Radiossa pauhasi Frederik ja suussa suli Fazerin sininen.
Voi voi miten tyhmiä naiset onkaan. Olet varmaan yks tuntemani nainen keravalta? :D Anna palaa...
En ole Keravalta enkä koe olevani tyhmäkään :D
Minäkin haluaisin törmätä kaltaiseesi naiseen. Aina saa vain lukea kuinka jollain ihmisillä hommat vaan toimii. Mulla vaan samaa perheenpyöritystä ilman seksiä. Ei kotona eikä vieraissa. Ensimmäinen nainen joka haluaa jotain kanssani niin olen menossa.
jos mielesi tekee varattua ja olet tampereelta tai läheltä....
Voi sua ressukkaa.Tiedätkö,lämmöstä ja hellyydestä ja toisenhuomioon ottamisesta.Arjen ja juhlan yhteisestä jakamisesta onnen hetkistä.Kuolaat varatun miehen perään,laita itsellesi elämä.Kyllähän miehille on kelvannut helpot kautta aikojen,ei siitä mihinkään pääse vaikka on kuinka moderni lue:kalsea.Sitä saa mitä tilaa,miehen naurut.
Älä ole typerä,laita itsellesi elämä.Vapaita miehiä on kyllä.Älä tuhoa perhettä.
Tiedätkö nyt on hiihtosesonki kuumimmillaan lapin hiihtokeskuksissa.Jos olt noin varatun perään.Mene sinne ylläs pallas levi ruka saariselkä.Kierrät kaikki paikat :ruskalla,ensilumilla,kevät hangilla.Siellä on varattuja miehiä,uusi joka illalle.On paikallisia ja etelän "poikia, heistä saa soittelu ja textari kaverin,"ystävän" niinkuin sinunlaisistasi sanotaan kun kärähtää.
Kyl se m-hukat on aina...oma lajinsa... Varsinaisia...tipuja...
Tuo on vähän kaksipiippuinen juttu.
Jos olisit ollut hyvä pano niin ilmeisesti mies olisi jo pyytänyt uusintaa jos tilaisuus oli.
... Mutta voiko häneltä pyytää uusiksi?
Kyllä voi ja tietnkin pyydät jos haluat, mutta miten saat uusinnan jos miehelle on parempaa tarjolla – ehkä keskustelemalla tarjonnan laadusta?
”Onko yleistä että yhden yön jälkeen …”
On hyvin yleisstä tosimiehille, että hyvin hoidettu nainen haluaa lisää.
Tuo "varattu" sana on kyllä ihan huuhaata! Kuka voi varata tai omistaa toisen?
Kuka voi sanoa "emmä voi kun olen varattu". Eihän siinä ole mitään järkeä. Pitää vaan muistaa että se joka sortuu niin toinen osapuoli saa sortua myös.
No, jaa. Minä olen seurustellut kolemen varatun miehen kanssa. Ensimmäisen jätin, vaikka hän olisi eronnut minun takiani. Toisen kanssa menin naimisiin ja hänestä erosin, kolmannen kanssa asun avoliitossa. Nämä kaksi jäkimmäistä miestä ovat eronneet minun takiani. Olen siis rikkonut monta perhettä ja silti olen tavallinen suomalaisakka. Näin vain kävi.
Aloittajalle sanoisin että älä tyrkytä itseäsi. Yleensä miehet haluavat vain leikkiä.
Jos olet tarpeeksi fiksu, fiksumpi kun miehen vaimo, mies voi erota takiasi, mutta saat ehkä elin-ikäisen riipan miehestä ja samalla ainaisen huonon omantunnon.
Hauskaakin voit pitää, mutta pidä varasi, ellet halua erorulianssia ja naimisiin sen leikkikalusi kanssa. Minullehan kävi näin. Ajattelin vain pitää vähän hauskaa ja seksi oli niin ihanaa...
Sitten kun itse joskus menet naimisiin tai seurustelet muutoin vakavasti, niin toivottavasti miehesi pettää sinua jonkun naisen/naisten kanssa ja perustelee sinulle tekonsa sanoin "meillä on vaan yksi elämä".
Ihan sama mitä itse sanot, niin totuus on, että sä olet helppo hoito varatulle miehelle. Ihan sama mitä muuta yrität itsellesi tai meille muille todistella.
Sä todella oksetat mua!!!! sulle on kyll muukin nimitys mut sitä en sano,. mut niihä se o todettu "mitä varatumpi sitä halutumpi"
Mikä ääliö.
Onko täällä joku joka kirjottelee työkseen noita alku alku provo viestejä...?
Joo, ja pilvilinnoissasi vaaleanpunaisten lasiesi takana ajattelet että hän jättää vaimonsa ja astelet sitten alttarille ja elämä on iiihaannaaaa!! Ai miten naiivi olet. No, sen kun vaan, mutta muista typykkä sellainen asia, että parin kolme vuoden päästä se sinun ihanuutesi uusi typykkä kyselee täällä samoja asioita. Kasva aikuiseksi, olet suoraan sanottuna tyhmä ja taidat olla vielä blondikin. Voi jösses, että on suomi tyhmiä naisia pullollaan.
hän jättävänsä pihtaavan ja nalkuttavan vaimonsa vuoksesi,,,jonkin ajan kuluttua?
Joku vaimonsa selän takana "rohkeasti" sähläävä mies on ilmeisesti ainoa jonka saat:)))), onnea teille. Toivotaan että henkinen puolesi kestää pesun.
Hän on jättänyt edellisen vaimonsa samalla tavalla. Tiedän että hän voisi tehdä saman minullekin. Mutta ainahan saa haaveilla?
Näissä jutuissa piilee vaara, jos toinenkin. Minulle kävi näin:
1,5 v sitten oli tarkoitus viettää yksi ja ainoa seksihetki varatun naisen kanssa. Ihan siksi, ettei hän ollut saanut mieheltään seksiä enää vuosiin.
Toisin kävi, eli juttu jatkui ja jatkui. Kiinni jäätiin puolen vuoden päästä ja siitä seurasi se, että nyt asutaan yhdessä.
Tämä lienee - siis ainakin minun kannalta onnellinen tarina, mutta pahastikin näissä voi käydä. Ja meinasikin käydä, sillä uhkailuja tästäkin alkuun seurasi.
Onnea vaan sullekkin helvettiin!!!
Itte käräytin yhden varatun ukon muijalleen!! :D
Sä oot just samallainen käräyttäjä pelle, mitä joka luokalla oli jo ala asteella. Saivat elämän tarkoituksensa milloin mistäkin kanteluista ja käräyttelyistä.
Seisoivat vielä ylpeinä tekonsa jälkeen.
Huomioi nyt myös se, että en ota kantaa itse tekoon, vaan siihen, että tuollainen vasikointi (ja vielä sillä ylpeily) on pikkulapsien ja keskenkasvuisten hommaa.
Et ole juurikaan parempi kuin väärin tekijät joista sinä kantelet.
Osoitat tuolla vain oman epävarmuutesi parisuhteessasi.
Toivottavasti pääset vielä kasvun tielle.
:D ,hah!! Toi oli paha!!
Mutta ylpeä olen tosiaan tekemisestäni!
Tietääpähän muija mitä ukko touhuaa !!!!!
Ai minkä suhteen ;D ;D?????
Onneks ei ole moista rasitetta!!!
Onhan se nyt totta et varatut on paljon helpompia kun sinkut.. riippumatta siitä onko just eronnut vai ikisinkku niin aina on paskat fiilikset ja miljoona tekosyytä miksei huvita. Vitun säälittävää olla sinkku..
Ilman muuta, kimppuun vaan. Aivan varmasti mieskin haluaa lisää, tuskin olisi alun alkaenkaan tehnyt aloitetta jos ei kiinnostaisi. Kukapa mies satunnaisesta seksistä kieltäytyisi.
Itselläni oli suhde varattuun ystävääni vuosia sitten, ja hän oli se joka minua jahtasi melkein pari vuotta. Eikä kiinnostus todellakaan loppunut siihen kun sitten viimein "annoin". Siinähän vierähtikin useampi vuosi hyvän seksin parissa.
GO FOR IT!! Jos hyvää seksiä on tarjolla, niin kiinni vaan.
Eikö yhtään käy mielessä että miltäköhän mahtaa tuntua siitä miehen vaimosta.. Sikamaista touhua tuollainen! Mies on täysi raukka, kun touhuaa oman kumppaninsa selän takana. Mietippäs asiaa niin, että jos olisit itse parisuhteessa, ja sinun kumppanisi pettäisi sinua kyseisellä tavalla. Pahinta mahdollista loukkausta mitä toista kohtaan voi tehdä on tuollainen. Sinkkuna ollessa kukin tehkööt mitä lystää, mutta ei suhteessa.
Sen ukkomiehen vaimo ei kai anna tarpeeksi niin kuin usein huomataan suomalaisesta naisesta.seksi ei vain tarpeeksi innosta.Vieraissa käynti on nykyaikaa.pitää mielen virkeänä.
Nimenomaan!
Jos suhde siinä pistessä,että täytyy pettää,niin sitten täytyy olla myös rohkeutta ensin lopettaa se edellinen suhde!
Välillä tuntuu,että ihmiset ei halua erota,vaan haluavat pitää yhden VARMAN itsellään...ja se on kyllä todella väärin.
Jos et häneltä saaniin täällä olis tarjolla komea 190cm mies pieneen hauskanpitoon vaikka useamminkin.Tuollaisista naisista on hieman puutetta mitkä tykkää seksistä.Rohkea rokan syö!tsemppiä!!!
Anna palaa vaan ja sitten suu suppuun. Minäkin olisin varattu :)
Normaali reaktio seksuaalisesti terveeltä naiselta. Seuraavalla kerralla panette sitten kunnolla. Turha ruikuttaa ukoiltaan pihtaavien ja ukkojaan pettävien vaimojen puolesta. Kevät on ihanaa aikaa.
Ei muuta ku lisää vaan,just oikea asenne elämään...
Miksi ollaan liitossa jos pitää sitten vieraissa hyppiä ja tehdä pahaa toiselle..? Ei voi ymmärtää! Itse erosin muijastani aikoinaan kun alkoi tökkiä liitto, ero ensin ja sitten voi hyvillä mielin vaikka joka ilta paneskella eri muijan kanssa! Ei tartte loukata ketään kun niin tekee. Mutta raukat ja kusipäiset luuserit tekee niin että pettävät ja loukkaavat toista.
Useassa maassa on laillista olla aviossa useamman naisen kanssa. Lähiaikoina muutan itse tällaiseen maahan. Niin paljon kyllästyttää sellaiset vastaukset joita sinäkin kirjoitat ja vaimolta ainainen anominen, että voitaisiinko tänään. Mitkään lähentelytkään ei auta, koska kieltäytyy niistä seksipelon vuoksi!
Ketjun aloittajalle... Onko jonkun toisen onni sun asiasi? Vai sun oma onnesi? Kun kerran asiaa mietit, kysy! Mutta varaudu mihin tahansa vastaukseen. Ja hyväksy vastaus! Ja jos vastaus on kyllä... Muista että toinen on vaimonsa kanssa. Sun kanssa on silloin hupia. Siihen ei kannata sun syvempiä tunteita uhrata. Satuttaa vain itseänsä.
Ihanaa kun on sinun laisia naisia Suomessa. Anna pieni merkitsevä kosketus niin, ettei muut huomaa, kyllä se siitä lähtee...
Mä ainakin olen sitä mieltä, että jos kaks on kerran ollut kahdestaan "sillee" nii kynnys on kyllä alhaalla, että kumpi vaan voi kysyy asiaa uudelleen, eikä siinä se toisen naimisissa olemisen status paljoa paina!
Itsellä on kokemus seksiin liittyvässä asiassa erään naimissa olevan naisen kanssa, että ekan kerran yhteydessä hän sanoi, että kerran voi kokeilla.... ja kas kummaa asia toisteun puolentusinaa kertaa.... en tiedä sitten kuiin vapaaehtoista ne kerrat 2-5 oli
hienoa että on tuollaisia naisia. itsekin pitäisin sellaisesta
en tirdä mitä hienoa siinä oli... jotenkin vaan jotain jäi mieleen....
Jos et uskalla siltä pyytää uudestaan niin voit pyytää muilta
tottakai voit kysyä ja uskon että haluaa hänkin,koska kerran jo saanut sua niin miksei,itsekin haen seuraa ja oon varattu,kiihottaa just se salainen seksiseikkailu...
Ei kannata! Itse vältän varattuja ukkoja kuin ruttoa. Niistä ei ole kuin haittaa. Hakevat seksiseuraa muualta, mutta eivät uskalla lähteä suhteesta kuitenkaan ja loukkaavat kahta naista samalla kerralla.Eikä niistä ole vakavampaankaan, sillä jos pettävät nykyistä, niin taatusti pettävät sinuakin tulevaisuudessa. Varatut pettävät miehet kuuluvat alimpaan kastiin.
Jos olet sinkku, niin etsi sinkkumies. Ne ovat parhaita ja ei tule ongelmia kolmansista osapuolista. Saa olla vapaasti missä haluaa eikä tarvitse salailla ja tavata salapaikoissa. Se on vain raastavaa sinkulle. Varatuillehan kaikki on helpompaa kun saa ottaa kahdesta ihmisestä irti sen minkä itse tarvitsee. Eli sinkkuna ota sinkku!
Tottakai se haluaa ..... Sehän on mies! Mitä sitä kyselemään, suoraan asiaan vaan.