Helsingin hintavat huoneistot ( kokoluokka 400 000 e ja ylös) seisovat ja joidenkin kohdalla on lähtenyt käytiin jo KOLMAS seisottamisen vuosi noin keskimääräisesti. Joukkoon mahtuu niin arvotaloja kuin omakotitalojakin.
Ilmassa on vääjäämättä takavuosien - sen edellisen keinottelurallin päättymisen - romahduksen havinaa:
http://yle.fi/elavaarkisto/artikkelit/vaalit_1991_porvarihallitus_saastotalkoissa_15269.html#media=15270
Samaan aikaan rahan vallan lipunkantajassa, mustan porvarin "demari" hesarissa viritellään keskustelua asuntojen hintakeinottelusta. Se on varmin merkki tulevasta ! Tosin, kun on kyse mustan porvarin "demarin" hesarista, rosvoja ja heidän keinojaan ei haluta mainita. Mutta tuostahan ne voit lukea:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9390626
Nyt jo HGINkin asuntokauppa seisoo
2
224
Vastaukset
- sakri789
Täytyy vain olla valtion monopoliyhtiön johtaja, niin saa helposti myytyä vaikkapa 1,5 miljoonan asunnon ja vielä ylihintaan. Muilla on nyt vaikeampaa saada kämppä myydyksi.
- s.v.t.
> monopoliyhtiön johtaja, niin saa helposti myytyä vaikkapa
> 1,5 miljoonan asunnon ja vielä ylihintaan.
Ja vain eläkkeen saajille - heidän omilla rahoillaan. Tämä on selvä poliisiasia mutta niillä on se ostettu "oikeus"-laitos, joka ei vanhasen rötköksiä tutki.
Kokoomusmeininki tarkoittaa, että kusettajat rellestävät meidän rahoilla. Johtajalle huippuhinta romahduskämpästä eläkkeensaajien varoilla. Se on rosvousta ja rahanpesua ala kako-kepuli-demarit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk635464Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6103545SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842929Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2872759"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961820Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601750Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851434Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241391Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141341Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183938