Käykö sinulle koskaan niin

Liikaa täällä

että näet jonkun kirjoituksen täällä ja pelkäät, että se on jonkun 'tutun' kirjoittama, mutta et voi tietää ja varmuuden vuoksi vastaat jotakin ympäripyöreätä ikäänkuin ollaksesi jotenkin läsnä, vaikka et ole?

Tai pelkäätkö, että hän luulee, että sinä olet kirjoittanut jonkun viestin tänne, ja hätäpäissäsi riennät vastaamaan tällaiseen viestiin vastineen, josta hän voi ehkä arvata, että se et ollutkaan sinä?

7

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niinolet.

      En todellakaan ,en ole mikään velvollinen kirjoittamaan yhtäänmitään jostain säälistä. Kirjoittakoon omat tarinansa ,mua ei jaksa kiinnostaa vieraan eikä tuttujen leikkejä täällä .Vastaan sellaiseen johon tunnen tarvetta vastailla.

    • Herää.

      Ei tämä ole mitään"läsnäoloa "hyvä ihminen??

    • vitsipalsta

      Ei todellakaan käy :DDD..nää höpinät vaan otettava huumorilla..:DDDD

    • Ap

      No miksi helvetissä sitten vastaatte niin ärhäkkäästi kaikkiin provoihin rakkauden tunnustamisiin tai hyvästijättöihin??? Eikös se sitä juuri ole? Ei tarvitse kuin vähän silitellä toiveita ja pörhistää turkkia, niin johan kissalauma kehrää tai sähisee provon tahdissa ;-D

      • =)

        Oikeassa olet ,kyl me joskus pörhistetään turkkia ,että kirput vaan lentelee.


    • -1005-

      Ei ja Ei varsinkaan. Tuo jälkimmäinen eritoten on hyvä merkkipaalu sille, että jos sellaista huomaisin tekeväni, olisi aika hankkiutua lopullisesti täältä pois.

      Näkeehän täällä silloin tällöin noita hätäpäissään tehtyjä vastauksia, jopa uusia aloituksia tyyliin "se ei sitten ollut multa" tai "tulin vasta nyt", ja ihan yhtä lailla ilman tunnisteita kuin kaikki muutkin viestit :D!

    • hyvänpäivän tuttuja

      Ei minulla ole ketään tuttuja täällä,tai ainakaan en usko olevan :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      340
      6345
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3786
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      81
      953
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      870
    5. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      816
    6. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      810
    7. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      793
    8. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      68
      790
    9. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      134
      774
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      14
      691
    Aihe