Taas on alkanut Viipurintiellä joka keväinen moottoripyörien kiihdytyajot, kun ajonopeudet ovat kaikkea muuta kuin sallitut eli hyvin suuret. Koskahan saadaan poliisilta virka-apua asiaan?
Moottoripyörien kiihdytyajot
2
126
Vastaukset
- kansasyyllinen
Ei koskaan koska asumme Suomessa ja kansa äänestää hallitukseen edustajat ja poliiseja vähennetään vaan. Kansa saa mitä tilaa.
- pill.poliisi
Kansa äänestää vain kansanedustajat ja hallitus muodostuu suurimman puolueen tunnustelijan mukaan erinlaisten lehmäkuppojen pohjalta, niin kuin nyt kävi. Siis kansan tahdolla ei ollut mitään tekemistä tämän nykyisen hallituksen kanssa. Eli vaalitulos mitätöitiin. Näin toimii edustuksellinen demokratia, joka on demokratian irvikuva.
Mitä tulee poliisien vähenemiseen, niin se on vain sisäasiainministeriön tahto. Poliisien määrärahat ovat todellisuudessa noussut kymmenessä vuodessa 25%
Joten poliiseilla ei pitäisi olla rahasta kiinni. On vain rakennettu sellaisia kyttäysjärjestelmiä joita on kallista ylläpitää, ja siitä kärsii kentällä toimivat sakottajapoliisit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462