Aamulehti pyysi todella ilmoittamaan poliisille jos kerjäläisen mukana on lapsi. Nyt mentiin aamulehdessä täysin yli ja aamulehden tilaus peruutetaan ainakin mulla-. Eikö Teillä porvareilla todellakaan ole minkäänlaista solidaarisuutta heikompia kohti.
Nyt menitte yli
13
175
Vastaukset
- Porvarispoju;))
EI OLE, EIKÄ TULE!
- huh uhuh
Tämän lehden tilaus sanotaan irti. Vihaako nä köyhiä? Onko se edes todellista?
- irti nyt riitti
Tilaus irti
- paremmat arvot
irti nyt riitti kirjoitti:
Tilaus irti
Otan tälläviikolla yhteyyden Aamulenteen ja perun koko paskan . Ei tule ikävä.
- ei tilata
paremmat arvot kirjoitti:
Otan tälläviikolla yhteyyden Aamulenteen ja perun koko paskan . Ei tule ikävä.
Ne ei häpee perkleleet yhtään mitään. No ei mullakaan tuu ikävä koko aamulehden lahtaripaskaa.
- menkää usaan
ei tilata kirjoitti:
Ne ei häpee perkleleet yhtään mitään. No ei mullakaan tuu ikävä koko aamulehden lahtaripaskaa.
Tällä viikolla tuun perumaan Aamulehden tilauksen.
- Mee ittees
menkää usaan kirjoitti:
Tällä viikolla tuun perumaan Aamulehden tilauksen.
Pistin Aamulehden tilaukseen. Kiusallani teille, jotka haluatte kaikki maahan pääsevät hyysätä. En ehdota mitään fataalia, mutta sanotaanko näin ettei elämässä oikein näytä olevan mieltä jos raahataan pennutkin "kerjuutöihin"
- Maassa maan tavalla
Aamulehti teki aivan oikein uutisoidessaan asiasta. Lapset eivät kuulu kaduille kerjäämään, ja tilanteeseen tulee puuttua välittömästi ja toimittaa heidät ensi tilassa kotimaahansa, yhdessä vanhempiensa kanssa.
- huijarit
Aamulehti toimi aivan oikein. Heti ilmoitus poliisille jos kerjäläiset tuovat lapset työhön mukaansa.
Oletko todella niin yksinkertainen, ettet ymmärrä kyseessä olevan järjestäytyneen rikollisuuden.
Ellet usko, niin ajattele vähän: paljonko luulet maksavan matkan Romaniasta Suomeen ja vielä Tampereelle. Millä rahaton ihminen sen matkan kustantaisi.
Käypä katsomassa Lahdesjärven ABC:llä aamulla, kun nämä "kerjäläiset" syövät siellä aamupalaa ja heille pidetään käskynjako.
Jos kaikki ymmärtäisivät olla antamatta rahaa näille rikollisille edes muutaman kuukauden ajan, niin ne häipyisivät täältä Suomesta ja menisivät jonnekin muualle huijaamaan hyväuskoisia typeryksiä.- Harmittaako arvon porvar
Lopetan aamulehden tilauksen ja annan säästyvät rahat romaneille. Harmittaako arvon porvarit?
- HUVITTAVAA
Eihän AAMULEHTI sitä ollut keksinyt, vaan lehti vaan uutisoi poliisin asioita. Eli poliisihan se pyytää ilmoituksia lapsien käyttämisestä kerjäämisessä. Ja sitten ollaan muka itkemässä että lehden tilaus lopetetaan buhahahhaa.
Kyllä maaillma on tanopäitä taukkeja täynnä. Kerjäläiset pitäisi passittaa takaisin omaan maahan. - köyhä ämmä
Voi kauheeta, oliko kauhea järkytys että lasta ei päästäkään hyväksikäyttämään rosvobisneksessä eli ihan oikeasti saattaa poliisikin asiaan puuttua. On näet olemassa muutakin lasten hyväksikäyttöä kuin se iäinkuinen ja aina muistettu seksuaalinen sellainen.
Lapset kuuluvat kouluun eivätkä teille notkumaan ja kerjäämään.
Mutta aloitus lieneekin PROVO, ei kai kukaan voi olla niin tyhmä että luulee solidaarisuudeksi sitä että annetaan rikollisuuden rehottaa ja lapsetkin saavat olla siinä osallisina. - Pois huijarit
Rajat kiinni väärinkäyttäjiltä ja sellaisilta lasten väärinkäyttäjiltä, jota laittavat
lapsensakin kerjäämään järjestetyn rikollisuuden lukuun.
Suomalaiset ovat tosi tyhmiä ja sinisilmäisiä, jos eivät tajua tämän nyt esillä
olevan kerjäämisen olevan huijaus- asia - tulevaisuudessa tänne tullaan paljon
suuremmilla joukoilla - kyseessä ei ole todella puutteessa olevat, vaan väärin
käytetyt lapset ja kieroutuneet henkilöt.
Jokin roti pitää olla väärinkäytössä ja ahneudessa - kyllä sinisilmiä Suomessa
vielä vähän aikaa riittää - kunnes huomataan karvas totuus - ettei "kerjääjille"
mikään riitä kun saalisrahoja tasaavat! Sitten ehkä koko Suomen omaisuus onkin jo heille tasattu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731910Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971653- 1471197
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako190551- 54537
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462