ja tilalle rivitaloja ym.Eikö millään ole enää mitään väliä?
Lapualaisia viedään kuin piipsaa pappilasta.
Lapualaisia viedään kuin piipsaa pappilasta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ja rivitalojen rakentaja on ...?
Toivottavasti ei kukaan!
ookko ollut ikinä tervarannas yötä ?
oikeen matkailurysä loppu kesästä muutama "korealaanen" puolukannoukkija
muutoon aika hiliaasta
(ite oon ollut yhden yän)
simpsiöllä on muutenkin hyvä matkailu- leirintä keskittymä kesää talvea.
Simpsiöllehän saa kesäksi oikein hyvän sääskikeskittymän. Sitäpaitsi siltä mäeltä ei löydy yhtään vetovoimaista paikkaa leirintäalueelle, joten susi siitäkin tulee. Tervarantahan ajettiin tarkoituksella alas, että saatiin sekin luonnonkaunis paikka lyötyä lihoiksi ja jaettua hv-kerhon kesken.
Tervaranta on paikka, johon joku matkustavainen voi leiriytyäkkin. Simpsiöllä ei ole mitään minkä vuoksi siine leiriytyis. Kyllä matkailijoille täytyy antaa muitakin elämyksiä kuin takasimpsiön sääskilaumat.
Kustannukset, jotka leirintäalueen siirrosta tulisivat, eivät takuulla kompensoidu tonttikaupassa.On hulluutta antaa asiallinen leirintäalue pois, että joku kellokkaan kaveri sais rakentaa sinne rivitalon.
Uuusi leirintäalue Voitilanjärven lähelle .
Kiitos.
tai jokirantaan 19 tien viereen.
mutta kun Simpsiöstä on tullut joillekin kehityspoliitikoille elämääkin suurempi asia.
98 karavaanaria on ollut enimmillään näillä alueilla yhtenä viikonloppuna
Harhaanjohtavaa tiedotusta. Kyseessä on ollut tietenkin joku ennaltasuunniteltu ja mainostettu tilaisuus. Itse kuljen niin paljon niillä seuduin, enkä ole koskaan nähnyt auton autoa niillä parkkipaikoilla. Huussitkin poltettiin jo muutama vuosi sitten.
siälä simpsiöllä ollu se "karvanaamareiden" leiriytymisalue?
Tuskin oli tungosta siälä.
Mutta en kyllä ostaasi tervarannasta osaketta,olkoon rakentaja kuka hyvänsä.
On sen verran tulvaherkkä paikka,ettei viitti kumpparit jalaas pihalle lähtiä.
Kuka oli se krynderi, joka osti Tervarannan tontin rakennusmaaksi? Onnittelut tuolle raketajalle, sillä rakennusmaa ja rakennusoikeus myytiin Lapuan kaupungin toimesta vapaan tarjousmenettelyn perusteella. Lapuan kaupunki ylitti ensimmäsitä kertaa itsensä rakennusmaan myynnillä vapaalla tarjouskilpailulla.
Vapaa markkinatalous on voittanut sääntelytalouden Lapualla tässä kaupassa.
Valitettavasti näin ei aina käy. Lapuan kaupungin omistuksessa oleva arvokiinteistö, Ylängön-talon myytiin pilkkahinnalla ilman julkista tarjousmenettelyä kaupungin hallintojohtajalle tiskins alta.
ny sekaa tähän topicciin mitään Ylängön-taloa.
Mutta sekaan sen verran itte,että sillä kauppahinnalla olis rakentanu uuden tuvan.
On varmaan sen verran remppaa tehtävänä,että olis kyllä jääny monelta ostamata.
Onhan tervarannassa kesäisin vaunuja välillä enemmän välillä vähemmän mutta on kuitenkin. Kuljen siitä usein ohi. Simpsiö on tosi huono idea vaunu-alueeksi.
Ettekö te nyt ymmärrä, että Simpsiöstä on tullut muutaman Lapuan kehityspoliitikon pakkomielle, jonka takia Simpsiölle pitää ahtaa kaikki mahdollinen ja useimmin myös mahdoton.
Kyllä se sinne sopii, en vastusta.