Raision Huvilintu

kissat10

Olipa pettymys eilinen tanssi-ilta Huvilinnussa. Monista lupauksista huolimatta naisten riviä ei oltu siirretty pois lavan edestä. Naiset nojaa edelleen kaiuttimiin melun yliannostuksessa, missä on desibelimittarit? Oviaukosta puhaltava kylmä tuuli ei vienyt melua mennessään. Eilinen Matin ja Tepon kosketinsoittaja oli vielä piste iin päälle, tullessaan soittamaan pudotti naisten laukut alas lattialle jotta sai kansiolle tilaa. Toivottavasti laukuissa ei ollut särkyvää tavaraa. Näin lavakauden alussa toivoisimme naisille inhimillisempää kohtelua.
Oli sentään varaa uuteen grillikatokseen!!!!!

9

2172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alexandra2012

      Harmi, että naisten paikka tosiaan on kovassa melussa. Muuten mukava tanssipaikka!

      • Anonyymi00010

        Juhannuskokkona voisi palaa hyvin.


    • Soittajamies

      Missä ne laukut oli??? Narikassa vai lavalla???Soittajillekin suotakoon oma tila vaikka onkin vain soittamassa.

      • hjlöä

        Ennen sanottiin hyviksi tavoiksi esim sitä, että toisten tavaroita ei PUDOTETTU lattialle. Jos bändit kaipaavat vanhanajan meininkiä niin se koskee myös heitä.


    • 54354354

      Miten järjestäjä muka vaikuttaa naisten rivin paikkaan? Jos se on huonossa paikassa, naiset voivat sijoittua muualle.

      • tyhmyyttä

        Täsmälleen samaa miektä, naiset voivat valita paikkansa.jos paikka pn vedossa ja metelissä, niin olkaa hyvät.Sanonta " joukossa tyhmyys tiivistyy" pitää paikkansa.


      • Anonyymi00009

    • kellomäki

      Huvilintu on paskamainen paikka,ei ole ihme et väki vähenee.Naisille olis ikkunoiden edessä hyvää tilaa ja homma toimis varmasti.

    • Rahat takas

      Oletkohan mennyt väärä jalka edellä parketille.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      89
      2128
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1776
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1326
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      241
      794
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      67
      732
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      718
    7. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      711
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      608
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      566
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      40
      514
    Aihe