Miehet sanovat "aina", että silloin kun ovat ihastuneita, eivät hoitele ajatuksissaan ihastuksensa kohteita, vaan seksifantasiat kohdistuvat joihinkin muihin, kasvottomiin jne. Onko tämä kuinka normaali ilmiö miehillä? Toisin sanoen, jos mies kertoo ensimmäisten tapaamisten jälkeen ajattelevansa koko ajan seksiä kanssani, niin tarkoittaako se, että hän ei ole oikeasti ihastunut, häntä kiinnostaisi vain paneminen?
Ihastustako?
6
655
Vastaukset
- totta!
olet oikeassa
- Se kyllä joo
Joo kyllä se jostain syystä menee noin. Kunnon ihastus ei ole seksuaalinen luonteeltaan ainakaan aluksi. Kuulostaa tosin vitun hyvältä jätkältä tuo sinun miehesi eli pidä kiinni vaan :D. Tarvitseeko sinun oikeasti kysyä että kiinnostaako häntä paneminen? Pillun peräs!
- gpyugnåi
En kyllä varsinaisesti kysynyt, että kiinnostaako häntä paneminen, sehän nyt on ihan selvää. Olen kuitenkin joskus kuullut, että myös ihastuneet ihmiset saattavat haluta harrastaa seksiä keskenään, jotkut jopa harrastavat. Ja mainittakoon, että en ole (vielä) antanut, eli on kuitenkin jo hetken aikaa jaksanut tapailla siitä huolimatta.
Mutta olette varmaan oikeassa, kun ihan järjellä asiaa ajattelee. Valitettavasti. - Sanotaan nyt että
gpyugnåi kirjoitti:
En kyllä varsinaisesti kysynyt, että kiinnostaako häntä paneminen, sehän nyt on ihan selvää. Olen kuitenkin joskus kuullut, että myös ihastuneet ihmiset saattavat haluta harrastaa seksiä keskenään, jotkut jopa harrastavat. Ja mainittakoon, että en ole (vielä) antanut, eli on kuitenkin jo hetken aikaa jaksanut tapailla siitä huolimatta.
Mutta olette varmaan oikeassa, kun ihan järjellä asiaa ajattelee. Valitettavasti.Himotus ja ihastus ovat eri asioita. Onko se sinun mielestäsi ihastuttavaa että tuo mies puhuu sinulle noin? Ja siis nyt kun taisit paljastaa että sinäkin olet ihastunut niin mikäs ihme teillä on enää ongelmana? Mikäs siinä, köyrikää vaan! Kuinka kauan te olette tapailleet? Jos olet yhtään kuumempi pakkaus niin totta witussa hän haluaa harrastaa seksiä kanssasi! Vielä enemmän niin jos hän on ollut ihastunut jo jonkin aikaa. Tuo fantasioista puhuminen on hänen käyttämänsä kiertoilmaisu joka tarkoittaa tätä: Olen ihastunut sinuun, haluan harrastaa seksiä kanssasi, olet vitun kuuma.
- gpyugnåi
Sanotaan nyt että kirjoitti:
Himotus ja ihastus ovat eri asioita. Onko se sinun mielestäsi ihastuttavaa että tuo mies puhuu sinulle noin? Ja siis nyt kun taisit paljastaa että sinäkin olet ihastunut niin mikäs ihme teillä on enää ongelmana? Mikäs siinä, köyrikää vaan! Kuinka kauan te olette tapailleet? Jos olet yhtään kuumempi pakkaus niin totta witussa hän haluaa harrastaa seksiä kanssasi! Vielä enemmän niin jos hän on ollut ihastunut jo jonkin aikaa. Tuo fantasioista puhuminen on hänen käyttämänsä kiertoilmaisu joka tarkoittaa tätä: Olen ihastunut sinuun, haluan harrastaa seksiä kanssasi, olet vitun kuuma.
Sanotaan nyt näin, että onhan se ihan kivaa olla haluttu ja varsinkin vielä sellaisen ihmisen mielestä, josta itsekin tykkää. Eli siinä mielessä miehen minuun kohdistuvat seksihaaveet eivät ole mitenkään epämieluisia. Toisaalta en haluaisi antaa hänelle tilaisuutta satuttaa itseäni kauhean pahasti, jos kysymys onkin ihan jotain muusta kuin ihastumisesta, eli olen hänelle vain lelu. Olemme tapailleet nyt vajaat kaksi kuukautta. Ei tosin mitenkään kauhean tiheään tahtiin (työt menee ristiin ja välimatkaakin on), mutta kuitenkin viikoittain.
- Mies_28291
AP kuvasi tilanteen juuri oikein. Ihastunut ei ajattele sexiä, vaan suudelmia, silittelyä ja niin edelleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh882108Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361766- 1801316
- 241784
- 67732
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711- 59708
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337502