neuvoja vikaa

valtteri

850 volvo ajan jälkeen sammutin koneen ja kun starttasin ni lähti käyntiin mut sammusaman tien lähti uuestaa käymää mut sama juttu noin minuutin kahen seisomisen jälkeen lähti taas toimimaa normaalisti eli vika on mikä??bensapumpunrele??vai pumppu??joku muu??

4

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • volvo_puranen

      Tuota se bensapumpun rele numero 103 varmaakin on vaihtokunnossa.Vaihda se maksa jotain 30 pintaan tarvikeliikkeessä..Jos epäilet niin se bensapumppun lliitin kaivetaan esiin ja mitataan tuleeko virtaa pumpulle jos ei tulee rele viallinen ja tarkista se pumpun sulake samalla sulakekotelo no:2 jos tulee ja pumppu ei suurraa niin pumpun vaihto .Paljon autollaa on ajettu pumppu vaihtuu siinä 300tkm kohdilla ja suodatin bensa koska on vaihdettu
      Tuossa noi muut jutut jotka olen kirjoittanut.
      http://www.volvolandia.com/areena/index.php?topic=349.0

    • valtteri

      rele oli entinen nytt toimii

    • Terve! Mistä alkaisin etsimään vikaa, volvo 850 -94, kuskin sähköikkuna avautuu mutta ei mene kiinni päin lainkaan. moottori on ehjä, kun laitan johdot ristiin niin pyörii sit kyllä kiinni päin. Olisko katkasija tai rele?

    • volvo_puranen

      Moi tarkista että katkaisimelta lähtee virta kulkemaan sinne ikkunanostimen moottorille. monesti on piuha poikki siitä oven saranan kohtaltaa tai huono kosketus. Tarkista ja korjaa siitä alkaisin vikaa korjamaan.Mittaile kanssa jos taitoa on siihen ja vastusmittari.Tuossa juttua niistä ikkunanostimista muuan vian tiimoilta.
      http://www.armbell.com/forum/viewtopic.php?t=2207&mforum=volvoclub

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      94
      1763
    2. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      358
      1179
    3. Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"

      Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1178
    4. Mikä on horoskooppisi?

      Entä tiedätkö kaivattusi?
      Ikävä
      96
      1038
    5. Onks se väärin jos

      Tutustuttaisiin edes vähän enemmän?
      Ikävä
      62
      833
    6. Vanhemmalle naiselle

      Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam
      Ikävä
      36
      811
    7. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      754
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan? Sinusta paljon kiinni
      Ikävä
      46
      706
    9. Lapuan liike nyt! rähinöimässä Tampereella

      Avoimen rasistisen ja fasistisen sinimustan liikkeen poprukat riehuvat Tampereella parasta aikaa.
      Maailman menoa
      132
      698
    10. En vaan ymmärrä

      Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla
      Ikävä
      42
      680
    Aihe