Outo pöpö joka tekee tekstiin linkkejä

Hermo. R. Aunio

Hellurei! Onko muilla tietoa tai kokemuksia sellaisesta häiriköstä koneella, että jokaiseen tekstiin mitä luet niin tulee yhtäkkiä alleviivauksia sanoihin ja sana aktivoituu siniseksi ? Sitten kun siihen hipaiseekaan niin aina siitä tulee jokin mainos esiin. esim. Olet miljoonas asiakkaamme, klikkaa tähän ja voita Ipadi. jne.

Hermot menee tuommoisen kanssa! Mitä ihmettä tollaselle tekee ?

6

895

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • auts,töks,töks

      Voi sen koneen virus-skannata. Esim. MalwareBytes on yksi hyvä ohjelma. Tai sinun oma virustorjuntaohjelma, mikä se sitten lieneekin.

    • hek783

      sama vika täälä, millä pois?

      • hek783

        niin ja tuolla MalwareBytes ohjelmalla ei korjautunut..


      • Olet asentanut haittaohjelman koneellesi. Tee käyttöjärjestelmän palautus asennustasi edeltäneeseen päivämäärään ja jos ei katoa, asenna käyttöjärjestelmä kokonaan uudestaan.


    • Wind-tiedottaja.

      Wintööt on jo saastunut.
      Asenna käyttöjärjestelmä uusiksi.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2284
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1127
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      84
      1007
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      922
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      793
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe