Mikä olisi hyvä alle 50€:n monitoimilaite (skanneri/tulostin) joka toimisi tuolla periaatteella Ubuntu 12.04Lts:ssä. Tähän mennessä pitänyt aina asentaa ajurit. Tulostinpuoli on muistaakseni Epsonissa toiminut ilman ajureita, mutta haluaisin sellaisen missä molemmat toimii ilman ajurijumppaa. Löytyykö?
Vain piuha kiinni ja toimii..
7
92
Vastaukset
- (ö)
Jäi tuon Nokia vyörytyksen alle tämä. Miten on, löytyykö?
- kaikki toimii
HP F2180 toimii suoraan Ubuntu 12.04 LTS jakelussa ja itse asiassa kaikki standardit laitteet. Älä käytä jotain Windows only vehkeitä. Katso lista Ubuntun tukemista laitteista.
- hp:t toimii
Oman kokemukseni mukaan ainakin kaikki uudemmat HP:n vehkeet pelaa sen kummempia virittelemättä.
- (ö)
Kas kun sattui jo löytymään HP:n 1050, rikkinäinen tosin, mutta sain testattua, että skanneripuolikin tosiaan toimii tuostavaan. 10.04Lts:ssä kyllä jouduin ajurit tuohon asentamaan. Hyväksi en tuota kyllä sanoisi, kun ei kestänyt tulostaa edes yhtä värikasetillista tyhjäksi, kun jo rupesi ruttaamaan paperit. Pitänee hoitaa takuun kautta toinen, jos kävisi parempi tuuri.
- mnblkjhpiuy
Sellaista ei ole vielä keksitty. Mutta palataan asiaan noin 20 vuoden kuluttua, jos sitä sinun tubutinta ei hyvinkin sattuisi enää olemaan!
Muuten joudut noilla ehdoillasi asentamaan Windows käyttöjärjestelmän! - palaamme asiaan
Palaamme asiaan kun mnblkjhpiuy, eli alias ketjun aloittaja (ö) pääsee hoidosta.
- Onneksi on Windows!
Vainoharhat kuuluvat olennaisesti linux-käyttäjin ominaisuuksiin!
Siitä on kyllä helppo päästä eroon - asenna vain Windows tietokoneellesi ja homma on sillä selvä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475425Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612246Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181830Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451761- 171555
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301467Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5135881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171107Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771078Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se213963