Jabra Cruiser2 kaiutinpuhelin autoon

aurinkolippahandsfre

Jabra Cruiser2 kaiutinpuhelin 69 euroa

http://www.verkkokauppa.com/fi/product/46595/cvmmq

Aurinkolippaan kiinnitettävä Bluetooth hansdsfree, jolla on entistä helpompaa soittaa ja vastata autossa ilman käsiä. Laite avustaa ensimmäisellä kerralla käyttäänotossa äänellä.

Liitä autoradioon FM-lähettimellä ja välitä sekä musiikki että puhelut autoradioon
Jopa 14 tuntia puheaikaa ja 20 päivää valmiusaikaa
Handsfree-puhelujen ensiluokkainen ääni

`
Löytyykö tätä parempia kaiutinpuhelimia autoon, ja toimiiko ongelmitta Samsungin puhelimien esim. Samsung Galaxy S II kanssa?

2

772

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aurinkolippahandsfre
    • Jabra Cruiser2

      Kerta kaikkiaan upea laite.

      Auton häikäisysuojaan pika-asennettavalla, langattomasti bluetoothin kautta toimivalla Jabra Cruiser2 -kaiutinpuhelimella on puheluiden lisäksi autossa muutakin käyttöä.

      Jabra Cruiser2 pitää sisällään tekniikkaa, jota ei tähän asti nähdyissä hf-laitteissa ole juuri tavattu. Puhelun saapuessa se kertoo ääneen myös numeron, kuka soittaa. Puhelun loputtua se kertoo ääneen että puheluyhteys on katkennut varmasti.

      Puheluun vastaaminen tai sen lopettaminen käy keskellä olevasta isokokoisesta luurinäppäimestä.

      Jabra Cruiser2 pitää sisällään langattoman ula-lähettimen, jonka avulla on mahdollista välittää puheluiden lisäksi myös puhelimeen tallennettu musiikki kuulumaan stereofonisesti (a2dp-tuki) autoradion kaiuttimien kautta. Tämä onnistuu kaikissa autoradioissa. Jabra Cruiser2 kertoo ääneen viritettävän autoradiokanvan numeron ja se kannattaatietenkin tallettaa autoradion muistiin. Puhelun tullessa musiikki keskeytyy automaattisesti ja jatkuu taas sen päätyttyä.

      Jabra Cruiser2:ssa olevan kaiuttimen tuottama äänenpaine riittää jo sellaisenaan hyvin etenkin kaupunkinopeuksiin. Autostereosta kuultuna puheluääni muuttuu jo nautinnoksi. Samoin Jabra Cruiser2:n langattomasti puhelimesta autoradioon siirtämä musiikki kuuluu vähintään radiolaadulla häiriöittä.

      Kahdella mikrofonilla varustettu laite poimii autossa myös puhetta kohtuullisen selkeästi, ja puhelua kuunteleva kuulöee hyvin ja häiriöittä äänen.

      Kaiutinpuhelimen etuna on, että sen kautta käytyihin keskusteluihin voivat samalla osallistua muutkin autossa olijat.

      Kun laite on kerran liitetty bluetoothilla pariksi matkapuhelimen kanssa, se muodostaa automaattisesti yhteyden siihen, kun se seuraavan kerran kytketään päälle. Puhelin voi olla käytön aikana joko auton kojelaudassa olevassa pidikkeessä tai kuljettajan taskussa.

      Kännykkään tarvitsee koskea ainoastaan silloin, kun selataan siinä olevaa puhelinluetteloa tai näppäillään uutta numeroa.

      Langattomasti toimiva Jabra Cruiser2 ei jää virattomaksi, vaikka puhelin jossain vaiheessa menisi vaihtoonkin. Laite toimii varmuudella lähes kaikkien puhelinmallien kanssa.

      Valmistaja lupaa akkukäyttöiselle Cruiser2:lle 14 tuntia puheaikaa ja 20 päivää valmiusaikaa. Akku ei pääse yllättäen loppumaan, sillä laite ilmoittaa hyvissä ajoin, koska se on aika asettaa lataukseen. Tämä käy autossa tupakansytytinliitäntään kytkettävällä kaapelilla tai puhelimen verkkolaturilla.

      UUSI kännykkälaki on kova. Voisi olettaa, että sääntöjen tiukentaminen ja uhka mahdollisesta ajokiellosta hillitsee kännykkä korvalla ajavia. Työkseen tienpäällä liikkuva henkilö tuskin ainakaan haluaa riskeerata ajokorttiaan.

      http://www.verkkokauppa.com/fi/product/46595/cvmmq

      Jabra Cruiser 2 Bluetooth-kaiutin autoon.

      Jabra Cruiser 2 Bluetooth-kaiuttimella hoidat handsfree-puhelut autossa vaivattomasti. Kaiutin opastaa äänellä mm. puhelimen parittamisen sekä akun varaustilan. Kaiuttimeen voidaan synkronoida puhelimen osoitekirja jolloin kaiutin kertoo puheella tulevan puhelun soittajan nimen. Noise Blackout -teknologia yhdistettynä kaksoismikrofoniin varmistaa ensiluokkaisen äänenlaadun.

      Tärkeimmät ominaisuudet:
      - Ensiluokkainen äänenlaatu
      - Voidaan yhdistää kahteen Bluetooth-laitteeseen samanaikaisesti
      - Ääniopastus - kertoo mm. soittajan nimen, akun varaustilan sekä opastaa käyttöönotossa
      - Kaksoismikrofoni
      - FM-lähetin auton FM-radioon yhdistämiseksi
      - Akku: 14 h puheaika sekä 20 vrk:n valmiusaika

      Hinta: 69,90 €

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      23
      3378
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      540
      2702
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2260
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2241
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1709
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1519
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      52
      1481
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1389
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1211
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1184
    Aihe