Tässä on hiustensiirtojen hintojen vertailua!

Mikä on kohtuus?

Nordströmin Plastiikkakirurginen sairaala Strip-tekniikalla:
1600 hiusta 5.640 €
2000 hiusta 6.320 €
3000 hiusta 8.020 €
4000 hiusta 9.720 €
6000 hiusta 11.920 €

Medousan kautta Helsinki Clinic, Plastiikkakirurginen sairaala KL, Laser Tilkka Strip-tekniikalla:

1000 hiusta 3.670
2000 hiusta 5.170
3000 hiusta 6.670
4000 hiusta 8.170

Elokuun loppuun 500 hiusta kaupan päälle veloituksetta.


Plastiikkakirurgia Fin-Est Oy

Hiustensiirto FUE-tekniikalla 1000 siirrettä (sis. kaiken) 3.200 €
(Huom siirteitä eli noin 2200 hiusta)

Hiusvälitys.com ( Toimenpide Istabulissa)

1-3000 siirteen siirron hinta on 4.600€ ja yli 3000 siirteen siirroissa 1,60€ / siirre.
Huo siirre ei hius. Eli hiuksina vähintään kaksinkertainen määrä.
Toisinsanoen 6000 hiusta ja vielä FUE-tekniikalla maksaa 4.600 €.

10

2312

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miä.

      Uskaltaako tonne turkkiin mennä? Jos operaatio epäonnistuu niin kuka korvaa? Sellanen maa etten oikein luota vaikka lupaisivat mitä. Onko heillä takuu että yli 95% lähtee kasvamaan niin kuin monella muulla?

      • kaukomaa76

        Turkki on jo liian kaukana.


    • Harvenee

      Hyvin koottu,thanks !

    • Hiussiirto ulkomailla

      Leikkaus Suomessa:
      - 3000 hiusta (n.1500 siirrettä), hinta 8400€
      - Toimenpiteen kesto 9:30-18:30
      - Seuraavana päivänä turvotus erittäin kova, kesti 2-3pv. Kivut niin kovat, ettei pystynyt leikkauksen jälkeisenä yönä nukkua ollenkaan
      - Panacodia yms särkylääkkeitä joutui syömään
      - Rankka kokemus, en toivo sellaista kenellekään
      - Arvet mitkä jäivät follicular unit micro graft leikkauksesta ovat rumat ja huonosti ommeltu kiinni

      Leikkaus Georgiassa:
      - 7500 hiusta (3100 siirrettä), hinta 3600€ sisältäen majoituksen, kyydit ja ruokailun. (lentomatkan maksat itse, lentolippu n. 300€)
      - Toimenpiteen kesto 11:00-15:00
      - Turvotusta ei ollut lainkaan seuraavana päivänä, vain pientä kipua ja kireyttä
      - Lakki päähän ja pystyin menemään kiertoajelulle seuraavana päivänä katselemaan pääkaupunkia

      Tiedän millaista on kärsiä itsetunnon ongelmista. Itselläni alkoivat hiukset tippumaan päästä jo 18-vuotiaana. Kärsin asiasta. Varsinkin se, että ystävät ja tututkin saattoivat mainita asiasta. Se vaikutti suuresti elämääni. 24-vuotiaana kävin Suomessa hiussiirrossa. Lopputulokseen en ollut tyytyväinen. Aloin etsimään 1,5 vuoden päästä uusia vaihtoehtoja. Niitä ei ollut.

      Nyt 26-vuotiaana kävin Georgiassa hiussiirrossa. Epäilykseni olivat aluksi suuret, mutta se henkilökunta ja heidän positiivinen ilme ja luonne olivat mahtavan tuntuisia. Georgia on mukava ja hieno paikka. Jos et halua maksella itseäsi kipeäksi, niin suosittelen että mietit muitakin vaihtoehtoja kuin vain Suomessa tehtävää hiussiirtoa.

      - Neuvot ja vinkit mitä saat minulta ovat ilmaisia!
      - Kyseinen klinikka Georgiassa on erikoistunut hiussiirtoihin ja tehnyt niitä jo yli 15 vuotta. Heillä on kaksi tiimiä, jotka ovat olleet alusta asti mukana.
      - Klinikka pystyy arvioimaan esim. Skypen kautta ja kuvien avulla paljonko siirteitä tarvitaan ja mitä se tulee maksamaan. Kaikki tämä voidaan hoitaa minun kautta.
      - Autan lentolippujen ostamisessa yms.
      - Klinikka hoitaa kyydit ja majoituksen Tbilisissa. Sinun ei tarvitse muuta, kuin päästä Tbilisin lentokentälle ja muut asiat Klinikka hoitaa.

      Autan mielellään kaikkia ketkä ovat kiinnostuneita asiasta. Tiedän, että varsinkin nuoremmilla ihmisillä on itsetunnon kanssa ongelmia jos hiuksia ei ole päässä.

      Rohkeasti kyselemään ja tiedustelemaan. Vastaan mielellään kysymyksiin.

      Yhteystiedot:
      Puh: 358 46 846 3994
      Sähköposti: [email protected]
      T: Max

    • KerroMeille

      Onko muita Fin-Estin kautta Talinnassa Verilitaksessa käyneitä kuin nimimerkki exBald eli mrBald

      Mitä sinulle mr Bald ja Tallinnan siirrollesi nyt kuuluu. Ilmeisesti hyvää?

    • C.rown

      Kävin vähän vajaa 4 kk sitten Finestin kautta.Kalju kohta kuroutuu hiljalleen umpeen.. Ja uusia hiuksia puskee päänahan läpi.Pisimmät hiukset ennen kaljulla kohdalla ovat n. 3cm pitkiä. Lopulliseen tulokseen on vielä paljon matkaa,mutta jo nyt näyttää rohkaisevalta.Sairaalan nimi on muuten Fertilitas.

    • mr Bald

      Kiitos kysymästä..hiustenkasvu on aikataulussa. Kaiken aikaa näyttää paremmalta. minulla on käytössä myös hyvät hiustenhoitotuotteet ja lisäravinteet, joiden johdosta hiusten kunto on kauttaaltaan parantunut.

    • KerroMeille

      Onko muita?

      Tuohan on aivan mahdollinen siirtopaikka.

    • AnnaMrs

      Kävin Finestin kautta 2viikkoa sitten.Ruvet lähteneet ja liikuskelen ulkona huivi/lippis päässä. Minulle laitettiin tuuheutta päälaelle. Hiuspohja paistoi läpi.Pitkien etuhiusten vuoksi pystyn kampaamaan alueen piiloon sisätiloissa. Kaikki sujui hyvin.Nyt vaan odotellaan.

    • Mikä on kohtuus?

      Fertilitas näyttää olevan aivan hyvä vaihtoehto näiden muiden joukossa.
      Näyttöä osaamisesta on ja tekniikkana on FUE, jota monet edellyttävät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      201
      1953
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1146
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      171
      1031
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      966
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      861
    6. 69
      772
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      99
      752
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      74
      692
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      329
      646
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      23
      637
    Aihe