Juuliskan kirjoituksia fb.stä :
Johanna Tukiainen on Suomen upein blondi ja Tauski ei saanut katsettaan irti Johannasta koko illan aikana, eikä myöskään seuraavana päivänä! :)
Johki ja Tauski olisivat upea pari!!!! Kaunis vaalea nainen (tauski tykkää blondeista) ja miehekäs lihaksikas mies
Kyllä siskolleni ulkonäön puolesta ainakin tuo Tauski sopii
Mia Mari Johannako yhtä kaunis kuin esim. Virpi Kätkä ?
Pitäisikö noille sisaruksille hommata silmälasit ?
Johanna Tukiainen on Suomen upein blondi ja Tauski ei saanut katsettaan irti Johannasta koko illan aikana, eikä myöskään seuraavana päivänä! :)
Johki ja Tauski olisivat upea pari!!!! Kaunis vaalea nainen (tauski tykkää blondeista) ja miehekäs lihaksikas mies
Kyllä siskolleni ulkonäön puolesta ainakin tuo Tauski sopii
Mia Mari Johannako yhtä kaunis kuin esim. Virpi Kätkä ?
Pitäisikö noille sisaruksille hommata silmälasit ?
Vastaukset 104
Vanhimmat
Taukki on tottunut hoikkiin kauniisiin naisiin. Ei Taukki koskisi pahalta haisevaan laardipalloon edes Topz-puikolla:)
vain lehtikuvia varten : )
Niin todellakin ! Ei jumankauta taukki ota sitä haisevaa ämmää.
Tauski on todellakin ihastunut vain hoikkiin ja järkeviin naisiin
Hennahan se järkevä onkin, juu...
Verrattuna Tunkioon ? On järkevämpi.
Miss AlkkisLaardiin verrattuna kaikki on järkevämpiä, vaikka HT on aika kana-aivo hänkin, mutta hyväkroppainen - täydellinen kroppa, kasvot ei niinkään. Sen sijaan Virpi Kätkän kasvot ja hiukset, klassisen kauniit ja hänhän on maisterisnaisia, ettei ihan tyhmäkään.
Tauskihan se on järjen riemuvoitto , heh. Taitaa olla pahempi kuin Tuksu. Tuksu sentään syö lääkkeensä. Tauski ei ymmärrä sitäkään.
Johanna Tukevainen on RUMA !
Tämä viestittely Tauskille oli varmaan onnistunutta imartelua, ja nyt Johanna pääsee Tauskin nurkkiin Turkkiin. Suomen showmaailman kirkkain tähti 34 v. jakaa lippulappuja Alanyan kaduilla brittituristeille sujuvaan amerikanenglantia jauhaen.
Vielä ei ole selvinnyt, mikä oli se Tauskin lahjoittama kallis takki Johannalle.
Tauski on hakannut eiku maannut tuhat ja yksi naista.
Tauskille käy vaikka apina
Julia jos joku tietää totuuden siskonsa poikaystävistä.
vai niin
Johkin feikkiprofiili / paljon tälle maksetaan tuon läsklikasan kehumisesta ?
Timi Lxxxxx Loanheitto sikseen, Johanna on yksi kauneimpia ja rohkeimpia julkkiksia Suomessa, unohtakaa vittuilut ja herjaukset kateelliset!!!!! Johanna ansaitsee kunnon, komean ja fiksun miehen rinnalleen.
Timi LXXXXXXX kimi, johanna ja julia ovat tosi kauniita ja fiksuja naisia. kuuluvat Hollywoodiin.
Mistä ne tuon julkkis -nimen saa ? Mikä julkkis? Julkkiksia ihaillaan. Kun taas Läski on etovaa ..............
niin ja vallan hollyvood tähtiä juu. ei ainakaan kaarinan tasolla palata ameriikkaaseen
Huomatkaa kirj. tyyli ja huutomerkit. Johanna rakastaa itseään feikkiprofiileilla. Ei ole ainoa. Ja käyttää toisten tunnareita myös.
JOHANNA TUKIAINEN ON TÖRKEÄ ÄMMÄ.
Miten epärealistista ja absurdia kaikki tämä on!
Taidan ottaa pullollisen Ruskaa selventääkseni ajatuksiani.
: D : D Tosi hyvä, mutta:
Ihan tiedoksi, Julle ei ymmärrä mitä sana hardelli tarkoittaa. Liian monimutkainen sana.
Aloittaja älä pyörry vaan kuole pois;))) Mä ainakin itkisin onnesta kun päästäis sinusta eroon
Moro mun ex-kamu Mia Mari / Ruska-Julle. Heivasin sut itse kettulandiaan.
Julle itse.
Nuo sisarukset toivovat vaan kuolemaa tuossakin niille, jotka eivät heistä pidä.
Selvästihän tuo on Juuliskan tai Tunkin kirjoittama, tuo hautuuhepun teksti.
Ei ole pää enää terve !
Onko Johannalla ja Julialla koskaan ollutkaan? Ei ainakaan saarnaaja Robertin jäljiltä.
Noille molemmille tekisi se vankila hyvää.
Kaunishan Johanna on silloin kun ei juo ja syö niin paljon:
http://www.hymy.fi/s/f/editor/images/3690359_.jpg
Joo. Kun muut avut ei riitä, niin tissit ja tussut esiin. Tyhjäpäitä ei voi estää.
En sanoisi tuota kauniiksi, jo tuon kuvan ottamisen aikoihin Johanna oli aika tuhdissa kunnossa, nykyään on jo kaksinkertainen aikeisempaan nähden. Johanna ei ole koskaan ollut mikään kaunotar, kasvoiltaan nätti ja ihmisen näköinen kylläkin, tosin niistäkin ajoista on jo 10-vuotta vierähtänyt. Joten on suotavaa että hänen ulkomuodostaan puhutaan meneessä aikamuodossa, sitä ulkonäköä kun ei enää ole.
20-25-vuotiaana Johanna Tukiainen oli vielä ihan nätti. Kauniiksi hänen piirteillään ei tulla millään kiloilla, eikä varsinkaan 100kiloisena.
"mitä sinä tänäin koulussa opit julia tyttösein"
"että rahalla saa ja rahaa antaa Johki" "Siis mikä sun ongelmas on ????? "
Julle lähtee lauantaina shoppailemaan. En tosiaankaan toivo, että vääsinkäsittää mitään, koska me rehelliset joudumme maksamaan myös kaikki väärinkäsitetyt jutskat.
Niin Pissi-Poika ja Kooma lauantaina kaupungilla. Huom ! isot vai pienet kassit mukana.... Molemmilla opiskelijoiden tulot........
Väärinkäsitysten piikkiinhän se todellakin menisi, jos sattuisi jotain -väärinkäsityksiä : )
Ja kun se tulisi julkisuuteen, se olisi "kateellisten juttuja"
Tauskihan on aivan karsea, vanha juoppo iljettävä juntti ukko, samaa kastia Arton kanssa. Joten miksipä ei hyvinkin kävisi toiselle juopolle eli Tuksulle.
Uusi tv-ohjelma: Molopäälle morsian. Saamme jännittää valitseeko Tauski Johannan vai Julian. Joku viiksekäs hirviö nähdään kolkuttelemassa studion ikkunaa.
Tunkilla vain raha mielessä. Tauskilla vain SE mielessä ?. Tunkin sisko tiedottaa fb:ssä, että ex-rouva Länsman saa tulehduksia seksistä. Ei onnistu tään parin "suhde".
Ihan sama, mitä siinä kasassa. Sitä ihtiään se kuitenkin on.
TÄydellinen pari - Suomen komein kolli taitoja sängyssä 10000 kaadon verran sekä lahjakas Glamourkaunotar!!!
*Tässä meillä olisi kainsanvälinen pari, jota tämä maa voisi hyödyntää vientituotteena niin olisi Kuninkaallinen pari suomessa viimeinkin!!!!!! ja levy jenkkien ja Miamin listayköseksi hetib!!!!!!!!
Tukiainen hollywoodiin hahahehehehohohohohoooooo,Intiaan Bollywoodiin ja lehmän rooliin.
kannatan
Anteeksi nyt lehmät. Olette kauniita, kun taas tämä glamour -kviini ei ole. Anteeksi kaikki maailman lehmät, että teitä on verrattu Johanna Tukiaiseen.
Ammuu! Pois alta lapset ja riksataksit, Pyhä Johanna lyllertää.
Voi tsiisus ! Että näädät, apinat ja lehmätkin alennetaan tuon teko-tekoihmisen kaltaiseksi. Eläinparat.
Mutta laihtuisi monttuisilla kaduilla huom !
Et laita lehmän rooliin kun lehmä on ihana eläin joten älä loukkaa eläimiä!!!!!!l
Jumala sanoi matoselle, että maassa sinun tulee kulkeman, vai oliko se käärme? No mutta pointti on siis, että lattioitahan tuo moppailee ja könttää.
Muut eläimet todellakin voi jättää rauhaan vrt Tukiaiseen .
Kuka antaa tuksulle oikeesti turkin? Mitä mahtaa Taukin poika ja tyttöystävä tehdä työkseen kun tälläisiä turkkeja jakelee...
Turkki/takki oli palkkio keikasta.
Sen antamista seliteltiin "lahjana".
Kukaan tuntematon tyttöystävä ei koskaan antaisi ensitapaamisella kenellekään arvokasta takkiaan. Niin se ei mene. Jotain todella hämärää on näissä Tauskin ja Tuksun kuvioissa ja busineksissa... lisää tutkintaa...
Jos nappasi hyllystä mukaansa........................................................ ?
Tuo nainenhan kirjoittaa aivan satuja aina.
Nomutta eikös sieltä Jollaksen kuuluisilta rapujuhlilta vol II varastettu kallis turkki? Tyttöset ilmiselvästi saivat sen siis takaisin. Kiva!!!
Eikai se tyttö palkkaa maksa? Vai pitääkö ne sitä paikkaa?
Johanna taas Julian tunanreilla, näkee kirjoitustyylistä ja huutomerkkien käytöstä. Julia kirjoittaa aivan eri tavalla. Vittu ko törkeetä ja lapsellista!
Ihana idea! ne sopii todella hyvin yhteen! yhtäkauniita ovat Henna..Tuksu yms! hienoa :)
Juulia on............lukekaa hymmyyseeestä.....
Liekö tämä nyt vain J.T.:n viimeinen keino saada itselleen julkisuutta vielä hetkeksi? Parin viimeisen vuoden aikana hänen julkisuusarvonsa on tippunut tasaisen varmasti ja juorulehtien palstamillimetrien määrä on pudonnut samaa tahtia.
Tällainen suhde toisi hetkeksi lisää julkisuutta. Mutta vain hetkeksi.
Minäkin luulen, että Tauski on suostunut nohin kuviin vain toimittajan pyynnöstä. Tuhku keksinyt kaikki muun itse.
Eihän kohtalaisen ulkonäön omaava mies voi itseään nolata tuommosen takkutukan kanssa vai voiko?
Julian, Pissi-Pennan muiden Tollukka- lahkolaisten mielestä, JOHANNA ON UPEA KAUNIS NAINEN !
Kuinka te voitte arvostella hyvänen aika Johannaa TAKKUTUKAKSI ? Ihana leidi ja älykäs......
Julkisuus on kummankin rahasampo. Ilman julkisuutta ei ole yleisöä. Ilman yleisöä ei ole rahaa. Ilman rahaa ei ole glamuuria. Glamuuriin tottuneelle sen puute on tyhjyyttä, ei-elämää.
Tauski ja johanna sopis hyvin yhteen kummallakin sama harrastus VIINA
Pitääkö nuo Jullen puheet paikkansa?
Tottakai,hänhän on luotettava ihminen :D
Suomen luotettavin jos ei oteta huomioon, että jäi kiinni myymälävarkaudesta, potkii ihmisiä kasvoihin, on putkavaksien tuttu, Alkkon vakioasiakas, ryyppää lasten leikkipuistoissa..................................... Ja : valehtelee kuten siskonsakin; Arto Länsmanin ex.
Ihanaa!!
Pitäsköhän johannan katsoa kokovartalo peiliin?Ja ei mielellään koskaan enää varkauteen kun muualla suomessa luulevat että me ollaan yhtä sekoja kun tämä blondi!Eihän hän ole savolainen persjalkenen vaan maijamista joten voi kestää myös siellä
Kyllä on niitä persjalkaisia Suomi täynnä. Tuksu on Helsingissä syntynyt, sitä aina kovasti mainostaa että on stadilainen ja Arto on Lapista kotoisin (eli on Johannan mukaan huonompi).
Taukki ja laardipallo sopisi hyvin yhteen kaksi yhtä idioottia juoppoa .
On tauskilla enemmän älliä. Johku on täys-idiootti. Oikeasti. Röyhkeä ja tyhmä. Näista ominaisuuksistahan hän kertoo itse joka viikko sevenissä. Omin sanoi tyhmyydestään.
http://epicfreeprizes.com/?ref=1019122
voi vittu.kelasin nää jutut jokseenkin pikakelauksella läpi.Kaikki viestti että nää kaksi pelleä on ihan ääliöitä.älkää kirjotelko älkää huomioiko pellejä...joutuvat ihan oikeesti tekemään jotain palkkansa eteen."tuksu läski" kyl menee kortistoon..
Tauskin kannattai´s perustaa oma BOR;DELI....Myy itseään,jos noin kova kundi on...Laulu keikkaa lisänä.Tavara merkki,Laatu ja voima.Sais jonosta valita..kenet seuraavaksi.
Tuksun kans sopii Nykäsen Masa,molemmat turhia julkkiksia
Masaa ei ikinä sotketä tohon Tuhku -tyhjäpäähän !!! Eo ikinä. Masa ei voi sietää tippaakaan koko akkaa. Masa on ok. TUhku on ÖÖÖÖ muuttais ruotsiin tai johonkin !
Hei multatuli paskat housuun ihn tosi itse haisette yök....
ei tauski ole voinut vajota noin alas vaikka huonosti sillä menee.
kukaan ei huoli tuksuällöä.
Tauski: Johanna on Juulian sisko
Johanna on Tupla-patukka...
Suklaapatukoiden myynti romahtaa.
Tauski säikähti, sillä hän tietää Viljon tylyn kohtalon.
hah hah hah
ninnkö
Picture this: Taukki Tollukan haaroissa jodlaamassa "sinä vain, ei muut mua huomisen saa jaksamaan.."
tai Tollukkaa ehtoisena äitipuolena Taukin kuudelle jälkeläiselle keittiössä ruuanvalmistus touhussa...
tai imuroimassa Taukin luksuskämppää suoraan meren rannassa...
tai pyykkäämässä jaguzzin vieressä suoraan parvekkeella....
On tainnut unta nähdä :D
Toivottavasti Tuksu ja Taukki päätyvät oikeasti yhteen!
Kun miehelle tulee 50 kriisi niin hän vaihtaa nuorempaan ja kauniimpaan ja Hennahan oli molempia, täten Tuksu on liian vanha ja pullukka.
Tuota minäkin hartaasti toivon!!!
Taukki ei saa naista enää kun jostain Afrikan takametsistä. Tunkki on ainoa
mahdollisuus suomessa.
Ihana jos Tauski ja Johanna lyövät hynttyyt yhteen ja elävät sopuisaa glamour-elämäänsä Gambiassa?
Taukki taitais jäädä tässä onnellisessa perheelämässä Paksun kanssa kerrankin altavastaajaksi kun Tunkelo mojauttaa päin naamaa ja puree vielä nenän poikki. Mikä on sille ihan oikein. Hih!
Ja jos se ei ole Tunkista katsettaan saanu irrotettua niin en yhtään ihmettele. En minäkään saisi jos livenä kohtaisin, on se vaan sellanen laardikasa, maalipurkki ja ihmeotus.
tunkista olisi vastusta naistenhakkaajille. Tunkki täräyttää tyhjällä viinipullolla tai kaatuu miehen päälle, jolloin heikompi mies voi jopa tukehtua valtaisan massan alle.
Jos näiden kahden - Tuaskin ja Tuksun - kesken järjestettäisiin matsi nyrkkeilykehässä Hartwall Areenalla, uskoisin, että tupa olisi täysi.
Vedonlyöjät pääsisivät jännittämään Veikkauksen peleissä erilaisista skenaarioista ja niiden toteutumisesta.
Että on Johannan mies...onneksi olkoon!!
Tauski haluaa mustan naisen, ei nimittäin mustelmat näy helposti.
Toivottavasti Peltonen kosii suomalaista baby-facea ja jättää Gambian hiv-tytöt rauhaan?
Nyt se on siis tapahtunut!
Koska vietetään kesähäitä?
Tulevat Gambian kuninkaalliset Tauski ja Mia-Maria.
Julia sen tietää ja nyt odotellaan virallista raporttia näiltä rakastavaisilta.
Tätä Tauskin ja Johannan parisuhde-uutista on jo ehditty odottaakin, sillä Suomen julkkisjuoruissa on myrskyisän liiton mentävä aukko, joka nyt vihdoin saadaan täytettyä.
Nyt se on tapahtumassa, sillä: "... olimme viikonloppuna Tulisuudelma-ravintolassa Sokos Hotelli Vantaalla katsomassa Tauski Peltosen keikkaa. Olen itsekin ollut kyseisessä ravintolassa keikalla yhden kerran ex-mieheni Arton kanssa, jolloin myös jakelin suklaasydämiä suuresta korista yleisölle; taisi olla ystävänpäivä kyseessä.
Nyt tulimme Tauskin keikalle yhdessä Dolls-tanssijani, vaalean posliininukennäköisen Anna-Sofian kanssa, jolla oli 19-vuotissyntymäpäivät. Tauski kuulutti upeasti lavalla, että hyvä yleisö, ravintolaan saapui juuri koko Suomen tunnetuin ykkösleidi (tarkoittaen minua), ja sitten hän vielä lauloi hienon syntymäpäivälaulun Anna-Sofialle ja otti hänet lavalle.
Koko Peltosen keikka oli aivan loistava; en ole aiemmin nähnyt sitä alusta loppuun. Tauskilla on loistavia kappaleita! Hän teki minulle myös uuden biisin, suomenkielisen kappaleen, joka koskee ex-miestäni Artoa. Siinäpä vasta onkin huvittava kappale, se pitää myös vaan saada nyt purkkiin."
- Johannan blogi 23.1.2013
Suuri Rakkauden Kevät 2013! Tauski
Tauski, Johannan ja kolmas pyörä Anna-Sofia:
http://johannatukiainen.seiska.fi/wp-content/uploads/2013/01/JOHANNA12.jpg
Tuksu ei kuulkaas mitään rattijuoppoja katsele, sillä hänellä pitää olla rehti, tumma, pitkä ja komea mies jolla on voimassa oleva ajokortti ja mielellään musta amex, jolla voi ostaa hemmottelumatkoja, koruja ja vaatteita.
Siinähän olis hyvä pari,kummallakin väkivaltainen luonne,,,,,nähtäs kumpi heittää ensin lusikan nurkkaan.....