Automaattivirukset windowsissa Apuva!!!

http://www.ita-savo.fi/Etusivu/12643673.html

Mitäs myö nyt tehhään kun jo tehtaalla asentavat valmiiksi virukset ja mihinkä koneisiin on jo asennettu??
6179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Oletko kiinalainen? Jos olet niin älä osta kotimaista, Samsung tekee hyviä siinä ihan teidän vieressä. Jos taas et ole kiinalainen niin hommaa jostain aivot.

Äänestä
  • valtaosa läppäreistä tehdään kiinassa.

    Äänestä

  • niin, no kirjoitti:

    valtaosa läppäreistä tehdään kiinassa.

    Mihin jäi luetun ymmärtämys?

    Äänestä

  • niin, no kirjoitti:

    valtaosa läppäreistä tehdään kiinassa.

    Niimpä tehhään ja siellähän ne tehtailla varmaan asennetaan suomalaisetkin käyttöjärjestelmät niihin koneisiin valmiiksi, kun halvalla saa. Kummallinen palsta kun täällä aletaan heti haukkumaan selvennystä pyytävää asiallista kysyjää.

    Äänestä

Linux-hihuli iski välittömästi palstalle hihuloimaan.

Äänestä

Hyvä MS!!! Olen aina tiennyt että MS suhtautuu asiallisesti ja vastullisesti tietoturva-asioihin mutta tämä oli uutta:

"Ohjelmistojätti Microsoftin tutkijat ostivat eri puolilta Kiinaa kaksikymmentä tietokonetta.."

Ja parempi artikkeli samasta asiasta englanniksi:

"One virus called Nitol found by Microsoft...........Microsoft won permission from a US court to tackle the network of hijacked PCs made from Nitol-infected computers."

http://www.bbc.com/news/technology-19585433

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uskaltaako pankkiin kirjoitti:

http://www.ita-savo.fi/Etusivu/12643673.html

Mitäs myö nyt tehhään kun jo tehtaalla asentavat valmiiksi virukset ja mihinkä koneisiin on jo asennettu??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu