Hei käyttäjät!
Halloweenia juhlitaan taas tähän aikaan vuodesta ja Suomi24 haluaa antaa oman panoksensa kurpitsoita ja kummituksia täynnä olevaan juhlaan.
Olemme panneet pystyyn kilpailun, jossa haemme parasta halloweeniin liittyvää ideaa, vinkkiä tai kertomusta! Miten järjestetään huikeat halloween-juhlat? Onko sinulla maukkaita reseptivinkkejä? Minkälainen on veret seisauttava naamiaisasu? Vai oletko kuullut karmivan kauhutarinan? Onko sinulla ikimuistoinen kertomus kurpitsajuhlasta?
Kilpailuun osallistuvat kaikki käyttäjät, jotka kirjoittavat viestin rekisteröityneellä nimimerkillä tähän viestiketjuun. Kilpailuun osallistuneiden kesken arvomme upean palkinnon maanantaina 5.11.2012!
Hauskaa halloweenia toivottavat,
Piia, Elina, Rasmus ja Mari
Suomi24
Osallistu Suomi24:n Halloween-kilpailuun!

2
285
Vastaukset
Itse en ole viettänyt Halloweenia vaan vietin eilen pyhäinpäivää. Tänään kuitenkin innostuin, sillä löysin aivan mahtavan Halloween-aiheisen muffissireseptin. Niistä tuli todella herkullisia, voin suositella reseptiä kaikille! :)
http://www.kotikokki.net/reseptit/nayta/425447/Daimmuffinssi Silmät (Halloween Muffinssi)/- JKHOP
ENNOSLLAISTU
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762155
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo391517Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321184Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56942Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol255899- 55876
Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20832Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18745Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis233745Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58743