Kirpputoreja Pietarsaaressa?

Taru Anneli

Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Pietarsaareen loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Pietarsaaressa yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?

6

2071

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Retro Erkki

      On niitä. Rautatienkadulla on parikin ja sitten vanhan palokunnan vieressä on yksi. Lontoossa on yksi ja etelätullissa pedersören kirkon vieressä yksi. Holkkitehtaalla on vanhusten ystävien kirppis ja vaunusepäntiellä retro , aika iso paikka jota kaupunki tukee avokäsin veroeuroilla noin 180000 per vuosi. Retro on kokkotyösäätiön putiikki ja työllistää rutosti väkeä, kandee käydä.

      • ghjk4

        ....ja hokkkitehdas eli wanhusten ystävien kirppis on siis etelänummikadun ja herrholminkadun risteykses.

        Koulukadulla svenska gymnasiumin vieressä on Nada pohjoisen kirppis ja naapurissa sähkötarvikeliikkeessä on pieni kirppis.


    • Vanha asiakas

      Kehitysvammaisten kirppis torin laidalla on paras.

      • ölkjhg

        missä torin laidalla kirppis on???


    • Romu Einari

      Kierrätkö koko Suomen loppuvuodesta perheesi kanssa kirpputori roinaa ostellen.

      Tossa pihalla olis romukuorma voit tulla etullisesti ostamaan.

    • Johnny B. Good

      Vanhustenystävien kirpputori on aivan mahtava paikka tavaraa kolmessa kerroksessa Södermalminkadulla ja itseasiassa melkolailla vielä kohtuu hintaan myös. Helsinkiläisenä voin suositella sitä kaikille muillekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      170
      4156
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      113
      3591
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      251
      3049
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      7
      1749
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      164
      1386
    6. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      76
      1285
    7. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      32
      1180
    8. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      64
      1001
    9. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      68
      869
    10. Jos saisit yhden

      Asian muuttaa kaivatussasi
      Ikävä
      90
      863
    Aihe