Jos teette määräaikaisen sopimuksen johon liittyy MultiSim kortti ja mokkula niin varautukaa siihen, että sitä ei voi peruuttaa vaikka taloudellinen tilanteen jostain syystä heikentyisi. Lisäksi, vaikka keskeyttäisitte kortin ja mokkulan käytön, joudutte edelleen maksamaan halusitte tai ette!
Varoitus saunaladen MultiSim liittymästä
10
1818
Vastaukset
- imono
Määräaikanen sopimus kestää juuri niin pitkään kuin ehdoissa mainitaa, eikö tuo pitäisi olla sullekin päiväselvä asia kun sopimuksen teet.
Olisit harkinnut ennen liittymän hankintaa onko sulla varaa nyt tai myöhemminkään maksaa liittymämaksua.
Turhaa itket. - elämä on toistaiseks
Määräaikainen on määräaikainen, se toinen osapuoli voi olla vaikka mikä operaattori tai mikä lehti tai mitä vaan....
Ja pitää oikeasti olla kuralla oleva talous jos se kaatuu johonkin 10e luokkaa olevaan lisään.... siis todellisuudessa nykyään ne ongelmat on muualla ja muualta ne pitää alkaa etsii ku jostain puhelinpalvelun perusasioista.
Itsellä ei ole ollu teleoperaattotorin kanssa muuta määräaikaista kuin kytkykännykän myötä liittymä. Tavallisen liittymän kohdalla nuo ajat on ollut maks 12 kk olman puhelimia ja kiinteän internetin kanssa 24kk niinkuin sähkömaksuissa..... - skopa4
Alv vero nousee ensivuoden alusta ja nyt annetaan mahdollisuus purkaa noita määräaikais sopimuksia tämän kuukaude ja ensi vuoden 2013 tammikuun loppuun asti. Kävin DNA lla ja he kertoi asiasta. Minulla soneran liittymiä ja laajakaista ei ole toiminut kunnolla ja huomen menen soneralle sanoon sopimuksen poikki ja otan DNA liittymän. Kumma ettei ole tosta enempää julkisuuteen tuotu tuota purkumahdollisuutta.
- Ajankohtainen just
Missä olisi faktaa tuosta määräaikaisopimuksen purkuoikeudesta alvin nousun vuoksi?
- myyjädna
Mikäli arvonlisäveron korotus nostaa palvelun hintaa, asiakkaalla on viestintämarkkinalain mukaisesti oikeus irtisanoa kyseistä palvelua koskeva sopimus. Irtisanominen on ilmoitettava DNA:n asiakaspalveluun viimeistään kuukauden kuluessa siitä, kun asiakas on saanut tiedon muutoksesta.
katsoppa täältä,
http://www.dna.fi/DNAOy/Media/Asiakastiedotteet/Sivut/Arvonlisävero muuttuu 1.1.2013.aspx
- LEXLAX
Eli viikko aikaa. Kiirettä pitää, kun osa heinähatuista vielä miettii oikeaoppisen irtisanoutumiskirjeen muotoa...
- Luepas uudelleen
Mistä sä tuon viikon repäisit? Kuukausihan siinä on aikaa.
- No lue vaan...
Luepas uudelleen kirjoitti:
Mistä sä tuon viikon repäisit? Kuukausihan siinä on aikaa.
Asiakastiedote 22.11.2012...Kuukausi kohta kulunut, kun julkaistu.
Kiirettä pitää...muutama päivä aikaa heiniksillä.
- Irtisanon heti
Hyvin on tuokin Saunalahden sivuille piilotettu, ettei vain kamalan moni huomaisi:
http://www.elisa.fi/saunalahti/asiakaspalvelu/1000/laskutusasiat/11037/arvonlisavero-muuttuu-1-1-2013/ - Mokkulaahan
ne tyrkyttää kaikille, vaikka olisi jo Internet ja jopa pistäväst sellaisen postissta ja kiitokseksi saa 15 € / kk lisälaskua :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi viesti häneltä ja ottaisin takaisin
Mutta ei sitä tule. Ja ehkä parempi niin, tein jo valintani. En saanut häneltä tarpeeksi, kaikki muu meni minun edelle j613280Sä olet epävakaa
tai ainakin yrität onnistuneesti vaikuttaa siltä. Ei sun kanssa uskalla ruveta yhtään mihinkään, menis hommat ojasta all492364Mieti miten paljon yritin
Löytää yhteyttä kanssasi uudelleen sen väärinymmärryksen jälkeen. Koen etten tullut puoleltasi hyvin kohdelluksi mies😔612024Keskisarjan puheet
Onko kansanedustajan sopivaa puhua tuollai vai pitäisikkö potkia pois eduskunnasta?3591667- 801369
- 641316
- 701187
- 681080
- 281015
- 791006