Muutimme mieheni kanssa edelliskuussa kunnalle...Muutaman viikon oleskelun jälkeen alkoi ärsyttää se pa*kan käry mikä ilmassa leijuu..Harkitaan muuttoa johonki lähikunnille , Esim Lietoon onko tietoa mites siellä asiat löyhkää?
Pahan hajuinen kunta?
rexona2
22629
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Asutko Ollilassa?
juu kyllä ollilassa asutaan. haju vaan pahenee koko ajan. epäilen että se saattaa olla myös piereskelevä naapurini?
Sehän on se maataloustuki joka Marttilassa haisee.
Oot vaan syöny liikaa kinkkua ja lanttulaatikkoa. Pese ne housus edes kerran viikossa niin ei haise niin pahalle...
kinkkua ei vielä ole valmistettu ja lanttulaatikko ei ole mieleistä ruokaa minulle. housut vaihdan lähes päivittäin, joten ne eivät voi haista. Kovin epäilisin kyllä naapuriani koska haju on aika voimakasta naapurin pihassa.
Njaa sikala haisee, voit tokkiisa ottaa yhteyttä ympäristövalvojaan ja valittaa. Aina sikalaa haisee, mutta laajennettaesssa on taas käyty läpi ypäristöhaittoja ja niiden ehkäissyä. Onko ukaaseja noudatetttu..
ei oo sikala mikä haisee on paljon epämielyttävämpi haju kyllä.
..kuulehan nyt: jos olet muuttanut tai muuttamassa "kunnalle" tai "kunnille" niin taidat olla kunnan hoidokkeja!!
voit kyllä muuttaa vaikka Liedon kunTAAN, vaikka eihän sinnekään kielitestiä pidetä!!
mutta TuruLLe olisi ehkä paras...
Voi vittu sentään on sullakin ongelmat! asia tuli varmasti kaikille selväksi joten mitä väliä? ei tämä sivusto ole sitä varten, että tänne jonkun kielioppivirheitä tullaan korjaamaan! hanki elämä!
Haista sinä "idioottiii" p i i i i t - k ä ä ä vittttu!
Sellaiset ihmiset, jotka eivät osaa äidinkieltämme, ovat holhouksenalaisia mielipuolia, kuten esim. aloittaja ja sinä.
Täytyykö muuttaa maaseudulle, jollei pas...nhajua siedä. Maailmansivun on pas..a
haissut maaseudulla. Maaseutu ruokkii kaupunkilaiset jne...
Nirppanokat pysykööt betoniluukuissaan ja tunkekoot hajutonta pas..aa.
Ollaan nyt täällä pahanhajuisessa läävässä hyi helvetti että haisee pahalle! Ihmiset varmaan paskantaa pihalle täällä! Hyi teitä!
myös jos hikoilee kovin, voi käydä usein suihkussa ja laittaa kunnon deodoranttia kainaloon. Pienessä kunnassa voi haista myös kateus, omahyväisyys ja toisten kyttäämisestä ja vahtimisesta saadut endorfiilit. En ikinä muuttaisi marttilaan, kaikki asiat kytätään, tai niitäkin siellä riittää. Ei ole ilmeisesti tarpeeksi pieniä lapsia joillain että ehtii aikuisten lapsien asioita tonkia, vaikka ne ei kuulu niille pätkän pätkää.Aikuinen mikä aikuinen.
KUNNALLE vaan, perrkeleen idiootti! Painu vaikka hevon vitttuLLE ja pistä mennessäs pyykkipoika rumaan nokkaas.
ja sitten on vielä ne aikuiset mammanpojat mammojensa nurkissa joita mammat kyttää verhonraosta etteivät vaan pääse karkuun. En ikinä muuttaisi landelle pieneen tapahtumaköyhään kylään jossa ei ole mitään muuta tekemistä kuin kytätä 10-tiellä kulkevia autoja ja puida toisten aikuisten asioita. Mammanpojat kylässä -mutta eivät kai sitten kelpaa kenellekään kun siellä mammankainalossa vielä ovat olleet 50-vuotta. Tai sitten napanuora ei ole vieläkään irronnut. Harmilista kun ei ole ikinä tyttöystävää ollut eikä tule olemaankaan...voi voi vaan.
ei kelpaa lietolaisilmakaan tutkimuksiin
tuskin pahempi
lieto voi
Riiheläntiellä haisee koiranpaska, koska joku onneton ulkoiluttaja ei jaksa kerätä paskoja. Taitaa olla joku nainen joka ne jättää keräämättä. Jos ottaa elukoita, eläköön sen mukaan.
Löysin siivotessa miehen kanssa käyttämäme kortsun patjan välist. Se haju se vast paha onkin, vanhan sperman ja kuukautisveren yhdistelmä... yäk!!
mammapoikia kylällä tosiaan on. joista mammat ei luovu..voi voi...aikuiset pojat muuttakaa nyt pois sieltä...
ai sieltä asti