tutkintapyyntö

KOKOOMUS NUORI

Meidän apulaiskaupunginjohtaja meni liian pitkälle tutkintapyynnön kanssa.
Kyllähän Ilkkala taitaa olla oikeassa.
Meidän kokoomuslaisten pitäisi lopettaa kähmintä ja hyväveli verkostot ja tehdä kunnallispolitiikkaa rehellisesti.

29

427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • R. Autio

      Mehän tehdään, aidosti ja avoimesti, positiivisella asenteella, vanhoja ei muistella ja virheistä pyritään ottamaan opiksi.

    • KÖKKÖÖMYSHUORI

      Iltaa, feikki! Joihinkin totuus sattuu, sellaista se on välillä huumorintajuttomien keskuudessa. Ihan kaikkea ei sentään saa julkituoda. Kapitalismi korjaa itse vikansa, tavalla tai toisella!

      • 23r5t

        Mitä sinä siitä luulet tietäväsi?


    • yuhj

      PERSkepun kokoomunuori häiriköi. Kieli on hyvää mutta oikeassa on sentään väärässä mutta sitä sattuu.

    • persunuori.com

      Juu Kyllä Meidän Karilla on oikeus aiheuttaa kaupungin työntekijöissä kauhua uhkaavilla kanteluillaan ja valituksillaa. Karin mielestä se on hauskaa

    • Piiri pyörii

      Nyt sitten Ilkkala voikin tehdä tutkintapyynnön Isosuon tutkintapyynnöstä.

      • qqqqwe

        Seuraavaksi Ilkkala voi tehdä tutkintapyynnön Isosuon tutkintapyynnön tutkintapyynnöstä. Näin meilla asioita hoidetaan kansan parhaaksi!!!!!!!


    • älämölönä

      Samaa mieltä,mutta se koirahan se älähtää johon se kalikka kolahtaa.

    • makee juttu

      Lopultakin asiaa. Hyvä KOKOOMUSNUORI.

    • veljet hyvät

      hyvä.

    • lootus kimi jade

      Kapitalistit korjaa kyllä virheensä, VERONMAKSAJIEN kustannuksella. Tukipakettien ja avustusten pummaajat eivät pärjää vapaassa kilpailussa, aasiassa osataan yrittämisen jalo taide-ilman yhteiskunnan avustuksia tai helpotuksia. Huonot yrittäjät voivat siirtyä sosiaalitoimiston luukulle kun kokemusta pummaamisesta on, menestyjät pärjää omin avuin .

    • Forssantoimipiste

      Näin on Kokkarinuori! Etkö voisi siirtää yritystäsi aasiaan, saisit rasvamonttuihisi työntekijät ilman yhteiskunnan tukea? Kukahan se suurin pummi on?

    • jokuumos suori

      Asiaa.

    • kokkareetti

      On muutostenaika.

    • Ruma takki

      Kyä näi o. Kokkarille ablodit täältä. kari Ilkkala on nyt meidän ainut toivomme. Hämeenlinnalaisia on pissitetty silmään niin kauan että humauttaa.

    • Näin on.

      Persu kirjoittaa väärällä nimimerkillä.

    • kipeenät

      Muutos tulee,se saattaa tehdä kipeää.

    • tutkintapyyntö

      Kyllä asiat vielä selviää.

    • nuoret esiin

      Kähmintä seis,lopullisesti.

    • mallia kummallekin

      On kiva kattoo,kun käräjillä asia ratkotaan.
      Lopultakin jotain linjaa tähän hämeenlinna malliin.

      • Urjuus loppuu

        Kurjuus loppuu


    • voi pojat

      Tämä tutkintapyyntö on täysi floppi.
      Kokoomuslaisten olisi syytä oppia ottamaan kritiikkiä vastaan.

    • korkeämäki

      Rehelliseen politiikkaan hämeessä olisi jo korkea aika ryhtyä.

    • pihalla valinnoista

      Onko tietoo milloin tää asia ratkeaa?

    • Harvat mutta valitut

      Sitten ratkee, kun suhmuroinnit on saatu valmiiksi. Sitten julkistetaan Hämeen Sanoman valitsema kaupunginjohtaja.

      Valitseehan Hämeen Sanoma valtuustonkin, niin pidetään linja ennallaan, onhan se niin hyväksi todettu.

    • Perttu Näätä

      Tarja Filatov on jo valittu.

    • Kiisikki Lieroinki

      Vanha suhmurointi ja salailu kunniaan. Haluan että verovarat jaetaan ylikansallisille firmoille niinkuin tähän asti on päätetty.

    • kansalaiskoulu

      Kyllähän demareitakin vois valita mut kun ei koulutus riitä.
      Ei kansakoulupohjalta kaupunginjohtajan tehtäviä voi tehdä.

    • NAISVARATUOMARI

      SASIN VOITTANUTTA EI OLE, HÄMEEN SANOMAT! HERÄTYS HÄMEENLINNA!


      Kiljunen vai Koskinen, kysyi Hämeen Sanomien demarifeministityttö Maailmanpankin johtokuntaan. Varatuomari Johannes Koskinen on kiva maalaispoika, vaan suppea-alainen. Kansainvälisyys ja kielitaito heppoista. Liian vaisu, kiltti. Lähtöisin työläisperheestä.

      Kimmo Sasi on eduskunnan tietäväisin ja kielitaitoisin varatuomari, myös Svenska Handelshögskolanin diplomiekonomi -75, New Yorkin Columbia yliopiston Master of Laws -juristitutkinnon suorittanut. Hallitsee täydellisesti englannin, ruotsin koska suorittanut akat.tutkinnot näillä kielillä. Maailmanpankissa skandinaavit pitävät yhtä. Siksi on osattava skandinaviskaa. Sen Kimmo Sasi tietysti hallitsee. Ollut Helsingin yliopistossa kansainvälisen yksityisoikeuden assistentti 1975-79. Pohjola-Norden valtuuston pj, Hanasaaren ruotsalaissuomalaisen kulttuurikeskuksen johtokunnan pj. Eduskunnassa 30 vuotta vsta 1983. Viisinkertainen ministeri. Voidaan kutsua paikkaamaan sairastunutta tai paennutta kansanedustajaa - hermonsa menettänyttä ja paennutta Kataista viimeksi viikko sitten tunnin varoitusajalla todella vaikeasta aiheesta. Puhui kylmiltään ja oli loistava! Peittosi Soininkin.

      MAAILMANPANKKIIN EDUSKUNNAN ÄLYKKÄIN JA PARAS. Nuorikin vielä!

      Demari Kiljunen tippui eduskunnasta ja demari Koskinen on hyvä maakuntavaltuustossa. Johtajuus - no sellaista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      50
      1683
    2. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      76
      1375
    3. Kaupan työtekijä

      Kyllä on pahaa katsottavaa kun myyjällä on purtu kaula, hyvin epäsoveliasta
      Kuhmo
      35
      1237
    4. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      89
      1134
    5. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      159
      1017
    6. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      89
      1006
    7. Ai miehillä ei ole varaa maksaa

      Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee
      Ikävä
      198
      964
    8. Olet mielessäni

      viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s
      Ikävä
      20
      881
    9. 71
      874
    10. Olen paremman näköinen kuin sinä

      Jos aletaan sille tielle mies.
      Ikävä
      82
      841
    Aihe