Toiveena olisi hääauto nuorelle parille Helsingissä 13.7.2013 pidetäviin häihin. Kuka tahansa, joka haluaa tulla esittelemään sopivaksi uskomaansa autoaan suhteellisen huokeaan hintaan, niin voi tarjoutua. Mitä vanhempi ja paremmin hoidettu, sen parempi.
Voit laittaa vastauksen tähän tai suoraan sähköpostilla [email protected]
Hääauto Helsinkiin kesäksi 2013
12
664
Vastaukset
- lapset asialla
Voi helkkari. Tulkaa nyt esittelemään autojanne meille, että voimme valita. Hinta tietenkin pitää olla suhteellisen huokea! Ikä mahdollisimman vanha, mutta mitä paremmin hoidettu, sitä parempi.
Mobilista voitte lukea KLB:n kokemukset hääautopalvelusta ja niissä syntyneistä vahingoista hiellä ja isolla rahalla entisöidyille autoille! - Häävieras
Kysele Helsingin automuseosta.
- hääautoilija
Helsingin automuseo on suljettu eikä hääauto vuokrasta tiettävästi enää ole.
- 5504510
hääautoilija kirjoitti:
Helsingin automuseo on suljettu eikä hääauto vuokrasta tiettävästi enää ole.
Autot löytyy nykyisin kai Astalon isännöintifirman kautta. On samaa puulaakia.
- Buick 58
Voin tulla esittelemään viidelläkympillä joku kaunis ilta kun ajelen.
Sovitaan samalla reilusta vuokraushinnasta. - Perukaa Häät
Toiveitahan voi aina esittää. Ja siitäkin saa ihan vapaasti haaveilla että vanhojen autojen omistajat ajavat kymmenten tai satojen kilometrien päähän "esittelemään" autoaan jollekin nirppanokalle ilman korvausta. Ja lähtee 13.7-13 päiväksi päivystämään 15 eurolla.
Ei muuta kuin yrittäkää ahtautua sinne nissanin takapenkille ja imuroikaa itse riisinne ja siivotkaa kiljutahranne. Selviät suhteellisen huokeilla kustannuksilla. - hääautohakusessa
Nyt alkaisi olla kiire saada tarjokkaita. Tulkaa vaan rohkeesti näyttämään autoa. Mitä hienompi sen parempi ja kyllä me bensat maksetaan ja vähän vaivanpalkkaa.
- mbbmwladafordkiaopel
...ei kyl monikaan vanha auto omistaja/mobilisti taida innostua,on tuo niin sairaan pöhkö tuo aloitus...
- Kyllä se Audi kelpaa
Tämä taas näköjään alkaa että halutaan vuokrata hääautoksi sitä ja tätä.
Tule näyttämään ja ethän pyydä keikasta paljon eikä me kyllä tiedä ihan aikataulustakaan,voi venähtää ja sori että läikkyi samppanjat sekä koffin 3set sun penkeille,lähtee kun puunaat vaahtopesulla ja ei ollut tarkoitus niitä ryynejä paasata autoonkin mutta pojat on poikia,heh.
Kiitti keikasta ja pistetään 20 niistä penkkien siivouksista ekstraa reilusti. - hääautohakusessa
Kiitti vaan tarjokkaista mut ei oo enää tarvetta. Häät peruttu kun muija teki oharit.
- 8+9
Onnenpekka:) Toisilla käy hyvä tuuri!
- Riepu-Petteri;
Juu näinhän siinä kävi, kun esittelin ko. morsiamelle jenkkikaluani ja sanoin että hyppää tyttö pukille ja mitä hääautoon tulee, niin ehto on: No fuck, no ride. Et sain tästä itelle kivan kesäheilan. Ei muuta kun lisää morsiusehdokkaita jonoon. Mela ojoon saatana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708